هفت دانشگاه ایران در بین دویست و پنجاه دانشگاه برتر عصر طلایی تایمز

هفت دانشگاه ایران در بین دویست و پنجاه دانشگاه برتر عصر طلایی تایمز به گزارش زارا در جدیدترین نتایج انتشار یافته رتبه بندی ˮعصر طلاییˮ تایمز كه در ۲۶ ژوئن سال جاری انتشار یافته، هفت دانشگاه ایرانی موفق به حضور در این رتبه بندی شده اند.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، رتبه بندی "عصر طلایی" از سال ۲۰۱۷ شروع به رتبه بندی دانشگاه ها كرده است. در جدیدترین نتایج انتشار یافته این رتبه بندی (۲۶ ژوئن)، دانشگاه الزهرا برای اولین بار با كسب رتبه ۲۵۰-۲۰۱، موفق به حضور در این رتبه بندی شده است.
این نظام دانشگاه هایی را كه در فاصله زمانی ۱۹۴۵ تا ۱۹۶۷ تأسیس شده اند رتبه بندی می كند. نام این رتبه بندی از دوران طلایی در آموزش عالی جهانی كه صفت بارز آن گسترش سریع دانشگاه ها و سرمایه گذاری بیشتر در تحقیقات علمی است، ریشه گرفته است.

رتبه بندی “عصر طلایی” حاوی ۲۷۱ دانشگاه برتر جهان است كه بین سال های ۱۹۴۵ و ۱۹۶۷ تأسیس شده اند و ایران در این نظام رتبه بندی ۷ دانشگاه برتر دارد.

در این رتبه بندی دانشگاه هایی با قدمت بیشتر از ۵۰ سال و كمتر از ۸۰ سال مطابق همان ۱۳ معیار مربوط به رتبه بندی كلی این نظام مورد بررسی قرار گرفته می شوند. البته قابل ذكر است وزن شاخص ها در این نظام نسبت به وزن شاخص ها در نظام رتبه بندی كلی (جهانی) متفاوت می باشد (به عنوان مثال وزن شاخصهای حوزه شهرت كاهش پیدا كرده است).
به گزارش روابط عمومی دانشگاه الزهرا، دانشگاه های ایرانی حاضر در این رتبه بندی به شرح زیر هستند:

1398/04/07
14:13:17
5.0 / 5
3869
تگهای خبر: آموزش , ارز , برتر , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است