کاربرد ژنراتورها در صنعت و کسب وکارها

کاربرد ژنراتورها در صنعت و کسب وکارها زارا: در این مقاله می خواهیم کاربرد ژنراتور در صنعت و کسب وکارها را مورد بررسی قرار دهیم و انواع مختلف این دستگاه را معرفی نماییم.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، حتما شما نیز با مشکل قطعی برق بارها روبه رو شده و قادر به استفاده از دستگاه های برقی نبوده اید. این مساله شاید تأثیر زیادی در روند کار شما در منزل نداشته باشد؛ ولی سازمان ها و صنایع مختلف در صورت قطعی برقی با مشکل زیادی روبرو می شوند که ممکنست خسارات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.
همین موضوع ایده استفاده از ژنراتور را در ارگان های مختلف بیان کرد و مانع از ضرر و زیان به این مجموعه ها شد. در این مقاله می خواهیم کاربرد ژنراتور در صنعت و کسب و کارها را مورد بررسی قرار دهیم و انواع مختلف این دستگاه را به شما کاربران گرامی معرفی نماییم تا در زمان خرید بهترین ژنراتور در وقت و هزینه های خود صرفه جویی کرده باشید. ژنراتور چیست؟
ژنراتور یک دستگاه پرکاربرد و حیاتی برای تامین برق اضطراری به شمار می آید که قادر می باشد انرژی مکانیکی را بعد از دریافت از یک منبع خارجی، به انرژی الکتریکی تبدیل کند. به عبارتی ژنراتور با مهار کردن انرژی مکانیکی و تبدیل آن به الکتریسیته توسط هدایت الکترون بوسیله مدار الکتریکی، شبیه یک موتور الکتریکی ولی در راستای عکس عمل می کند.
آلترناتور یا ژنراتور تک نیز نوعی ژنراتور بشمار می رود که با چرخش میدان مغناطیسی به دور آرمیچر قابلیت تولید جریان الکتریکی را کسب کرده و یک دستگاه پرکاربرد برای تامین جریان برق به حساب می آید. حال که با روش کار این دستگاه آشنا شدید انواع ژنراتور را نیز به شما معرفی می نماییم.
انواع ژنراتور
ژنراتورها برمبنای تعداد فاز مورد استفاده در آنها و نوع جریان، به انواع مختلفی تقسیم می شوند. برمبنای جریان به کار رفته، ژنراتور AC یا جریان متناوب و ژنراتور DC یا جریان مستقیم طراحی شده اند که هرکدام خاصیت و عملکرد مخصوص به خودرا دارند. با عنایت به تعداد فاز نیز این دستگاه به انواع ژنراتور تک فاز، ژنراتور سه فاز و شش فاز تقسیم می شوند. کاربرد ژنراتورها
همان طور که ذکر کردیم ژنراتور یک دستگاه پرکاربرد برای تامین برق اضطراری در زمان قطع برق است. طبق این کاربرد ژنراتور برای محلهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه چند مورد از کاربردهای ژنراتور را مورد بررسی قرار می دهیم. ۱- خاموشی های متداول
معمولاً قطعی برق یک امر اجتناب ناپذیر است و در بیشتر مواقع به خاطر برخی مشکلات ما با این قطعی مواجه خواهیم شد. در بیشتر ساختمان ها و منازل برای لطمه ندیدن وسایل برقی از یک ژنراتور کوچک و قابل حمل برای تامین برق استفاده می شود که بتواند تا زمان برقراری برق این وسایل را تغذیه کرده و کار آنها مختل نشود. ۲- کسب و کارها
برقراری جریان برق برای کسب وکارهای مختلف یک امر حیاتی به حساب می آید چونکه چند ثانیه تعلل در انجام یک کار تجاری می تواند میزان قابل توجهی به صاحبین کسب و کارها لطمه مالی وارد کند. چند ساعت قطعی برق موجب می شود سفارش های مختلفی را متوقف نماید و حتی منجر به از دست دادن مشتریان یک مجموعه تجاری یا سازمان شود. به همین خاطر استفاده از یک منبع تغذیه مانند ژنراتور می تواند بهترین راه حل باشد.
یک منبع برق مداوم و بدون وقفه مانند UPS بهترین گزینه برای شرایط و صنایع خاص است که به شما اطمینان کامل از قطع نشدن برق را می دهد. به عنوان مثال مکان هایی مثل بیمارستان ها به علت استفاده از دستگاه های مختلف برای خدمات دهی به بیماران، به منبع برق بدون وقفه نیاز دارند تا بتوانند سلامت بیماران را تضمین کنند. این ژنراتورها بهترین دستگاهها برای تولید برق اضطراری در بیمارستان ها و مراکز خدمات درمانی خواهند بود.
۳- کاربرد ژنراتور در پروژه های عمرانی و ساخت وساز
حتماً مشاهده کرده اید که پروژه های عظیم ساخت وساز در مکان هایی که هیچگونه دسترسی به منابع برق ندارند درحال پیشرفت هستند. در این ساخت وسازها از دیزل ژنراتور عظیم که توانایی تامین نیروی برق برای تجهیزات مختلف را دارد استفاده می نمایند.
این ژنراتورها می توانند برق مورد نیاز تریلرها، سیستم های تهویه، پمپ آب و مواردی از این قبیل را تامین کنند. همین طور ژنراتورهای قابل حمل برای تغذیه اره های رومیزی، مته و سایر تجهیزات برقی مورد استفاده قرار می گیرند. ۴- کاربرد ژنراتور در کشاورزی
ژنراتورها علاوه بر این که توانایی تامین نیروی برق در محلهای صعب العبور را دارند، در فراهم سازی زمینه استفاده از برق در امور مربوط به کشاورزی و دامداری نیز نقش به سزایی را ایفا می کنند. سیستم های آبیاری، پمپاژ آب و همین طور تجهیزات مربوط به تهویه هوا در شیلات و سایر سالن های پرورش دام و طیور، همگی به لطف برق تامین شده توسط ژنراتور کار خودرا انجام می دهند.
از سایر مشاغل و کسب و کارها که از ژنراتور استفاده می نمایند می توان به کارهای شبانه، کارناوال ها و نمایشگاه، مجالس و جشن های عروسی، فعالیتهای ورزشی و تجهیزاتی که در مسابقات استفاده می شوند نظیر تابلوی امتیاز، چراغ های بازی در شب، بلندگو و سایر دستگاهها، همه از ژنراتور استفاده می نمایند.

لوازم یدکی ژنراتور
لوازم یدکی ژنراتور که به طور معمول در انواع مختلف این دستگاه مشترک هستند از تنوع بالا برخوردار بوده و هرکدام خاصیت و کاربرد مخصوص به خودرا دارند. از این لوازم جانبی اصلی می توان به جاروبک، آرمیچر، یاتاقان، کموتاتور، بدنه و مواردی دیگر اشاره نمود.
اگر برای خرید ژنراتور اقدام نموده اید حتما در نظر داشته باشید مجموعه ای که این دستگاه را به شما عرضه می کند لوازم یدکی و تجهیزات مورد نیاز آنرا نیز تامین کرده تا در صورت نیاز با اطمینان خاطر بتوانید این قطعات را تهیه کنید. سایت ژنراتور کاجیلی با عرضه انواع ژنراتور نظیر ژنراتورهای تک فاز و سه فاز و همین طور ژنراتور چدنی و لوازم و قطعات مربوط به انواع ژنراتور، خدمات ویژه ای را به مشتریان خود ارائه می دهد. نکات مهم در خرید ژنراتور
در خرید هر وسیله ای باید توجه خاصی به تعدادی از جزییات داشته باشید. اهمیت دادن به این نکات شما را به سمت یک خرید موفق خواهد برد. اگر برای خرید ژنراتور اقدام نموده اید باید نکاتی را مد نظر قرار دهید تا یک انتخاب به صرفه و ایده آل داشته باشید؛ در ادامه به تعدادی از نکات مهم خرید ژنراتور اشاره می نماییم.
۱- مصرف سوخت پایین
۲- برخوردار بودن از کانوپی
۳- برخوردار بودن از اهرم خاموشی اضطراری
۴- انتخاب نوع و مدل دستگاه متناسب با مکان و فعالیت مورد نظر
تمام این نکات به همراه داشتن یک برند معتبر و انتخاب سایت و مجموعه فروش قابل اعتماد و مطرح، از واجبات یک خرید موفق محسوب می شوند.

جمع بندی
همانطور که در این مقاله ذکر شد، ژنراتور یک دستگاه مولد برق بوده که نیروی مکانیکی را به الکتریکی تبدیل می کند. این ابزار پرکاربرد و حیاتی در انواع مختلف و با قدرت های متفاوت توسط نمایندگی کاجیلی عرضه می شود. ژنراتور کاجیلی از بهترین دستگاه های موجود در بازار این محصول به شمار می آید.
شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در حوزه خرید ژنراتور و همین طور لوازم یدکی و قیمت ژنراتور، به سایت کاجیلی مراجعه کنید. قیمت ژنراتور کاجیلی با عنایت به نوع این دستگاه و قدرت آن تعیین می شود که با مراجعه به نمایندگی های این شرکت و یا بوسیله ارتباط با مشاورین فروش سایت، می توانید از هزینه خرید آن باخبر شوید. با مراجعه به سایت نیز می توانید بصورت غیرحضوری اطلاعات زیادی در مورد محصولات کسب کنید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1402/07/11
16:09:21
0.0 / 5
176
تگهای خبر: بازار , برند , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است