یك مقام مسئول:

قصد گران کردن روغن موتور را نداریم

قصد گران کردن روغن موتور را نداریم به گزارش زارا، مدیرکل دفتر خدمات آماد و توزیع وزارت صمت با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه روغن موتور نداریم، اظهار داشت: عرضه در بعضی از فروشگاه ها نسبت به قیمت مصوب بالاتر است و ما به دنبال سامان دهی این بخش هستیم.محمدجواد نظرزاده در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد آخرین شرایط بازار روغن موتور عنوان کرد: هم اکنون به هیچ وجه عرضه روغن موتور مشکلی ندارد. باید توجه گردد که هر ساله تقریبا ۱.۵ برابر نیاز بازار روغن موتور عرضه می شود.
مدیرکل دفتر خدمات آماد و توزیع وزارت صمت در مورد گران فروشی هم خاطرنشان کرد: در بعضی از بازارها قیمت مقداری نسبت به قیمت مصوب بالاتر است و نمی توان گفت همه فروشندگان با قیمت مصوب مبادرت به فروش روغن موتور می کنند.
وی تصریح کرد: ما به این مسئله واقف هستیم و به هر حال تمام تلاش ما اینست که اوضاع را سامان دهیم. همینطور از مردم درخواست می نماییم هر خریدی که از هر فروشگاهی انجام می دهند حتما فاکتور دریافت نمایند.
قصد گران کردن روغن موتور را نداریم
نظرزاده در ادامه اظهار داشت: روغن موتور جز محصولاتی به حساب می آید که خارج از کشور گران تر از داخل کشور است و از طرفی دیگر ما هم قصد گران کردن این کالا را نداریم چونکه وقتی تولید با ریال صورت می گیرد توزیع هم باید بر مبنای ریال باشد. ازاین رو برای پیشگیری از هر گونه تخلف باید نظارت را افزایش دهیم.
مقابله با گران فروشی از راه سامانه
وی به سامانه جامع تجارت اشاره نمود و اضافه کرد: سامانه های اطلاعاتی توسط وزارت صمت ذیل سامانه جامع تجارت برای شفاف سازی بخش در ارتباط با روغن موتور بوجود آمده و زیرساخت تهیه شده است؛ بر همین مبنا تولیدکنندگان چه بخش خصوصی و چه بخش خصولتی را اجبار کردیم که وارد این سامانه ها شوند.
مدیرکل دفتر خدمات آماد و توزیع وزارت صمت اضافه کرد: در عین حال الان آن چه مهم می باشد بحث همکاری مردم است چونکه برای نظارت بر شرایط بازار و قیمتها احتیاج به اطلاعات داریم. در واقع اگر می خواهیم از گران فروشی جلوگیری نماییم احتیاج به لوازمی دارد و گام نخست اینست که اطلاعات در سامانه ثبت گردد. یک تعویض روغنی به جهت اینکه شفاف عمل کند باید اعلام نماید که روغن موتور را چطور و با چه قیمتی و به چه کسی فروخته است.
برخی از مردم علاقه ای به همکاری با سامانه ها ندارند
وی افزود: بعضی از مردم می گویند برای گرفتن یک روغن موتور چرا باید اطلاعات کارت ماشین را به فروشنده عرضه دهم؟ همین مسئله سبب شده که کمی در این عرصه روند به کندی پیش رود. مردم باید بدانند که برای افزایش نظارت بخصوص در حوزه قیمتها نمی توان کار را به صورت دستی جلو برد و اقدامات مربوطه باید در چارچوب سامانه صورت گیرد.
مدیرکل دفتر خدمات آماد و توزیع وزارت صمت خاطرنشان کرد: متأسفانه وقتی یک فروشنده در سامانه های شفاف وزارت صمت کار می کند و باید اطلاعات را در سامانه وارد کند، سبب می شود که برخی از مشتریان خویش را از دست بدهد یا با عدم اقبال برخی از مردم مواجه شود. همین مسئله سبب شده که کار نظارت بر قیمتها سخت پیش رود.
همکاری ۳۰۰ فروشنده روغن موتور با سامانه وزارت صمت
وی در مورد این که چند فروشنده با سامانه کار می کنند، اظهار داشت: هم اکنون حدود ۳۰۰ فروشنده روغن موتور با سامانه وزارت صمت کار می کنند و به صورت مستقیم تحت نظارت ما هستند. ما مطمئن هستیم که در این فروشگاه های تعویض روغنی قیمتها بر مبنای قیمت مصوب است چونکه بر عملکردها و نحوه فروش و قیمتها نظارت می شود. توسعه این کار منوط به اینست که افکار عمومی با آن همراهی کند.

1402/03/10
10:03:48
0.0 / 5
241
تگهای خبر: بازار , تولید , خدمات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است