معاون وزیر علوم:

جو دانشگاه های کشور آرام است

جو دانشگاه های کشور آرام است به گزارش زارا، همدان معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان اعلام نمود: سال جاری با عنایت به شرایطی که جامعه داشت، بعضی از اعتراضات به اغتشاش تبدیل شد اما هم اکنون جو دانشگاه های کشور، جوی آرام است.


هاشم داداش پور بامداد جمعه ۴ آذرماه در حاشیه بازدید از پروژه های دانشگاه ملایر، ضمن اشاره به گذشت حدود دو دهه از عمر دانشگاه ملایر، اظهار داشت: اگر دانشگاهی بخواهد به رشد و بالندگی برسد فرایند زمانی بیشتری را طی خواهد نمود اما دانشگاه ملایر نسبت به دانشگاه های هم سن خودش، موفقیت های بزرگی داشته است.
وی رشد فزآینده دانشگاه ملایر را اتفاق مبارکی برای این مرکز علمی برشمرد و اظهار نمود: دانشگاه ملایر در حوزه های مختلف سرآمد است.
وی افزود: دانشگاه های معتبر دنیا، تقریبا دانشگاه هایی با قدمت طولانی هستند؛ ۱۰ دانشگاه برتر کشور هم جزء مسن ترین دانشگاه های کشور بوده و این نشان داده است سن دانشگاه با مطلوبیت آن متناسب است.
داداش پور با تکیه بر این که دانشگاه ملایر از سن خودش بزرگتر نشان داده است و روند خوبی را طی می کند، اظهار داشت: اغلب مراکز دانشگاهی کشور به دلیل روند کاهش جمعیت، با کاهش تعداد دانشجویان در چند سال گذشته مواجه بودند اما دانشگاه ملایر این گونه نیست و این نشان داده است دانشگاه توانسته خودش را تثبیت کند.
معاون وزیر علوم موفقیت ها و رشد دانشگاه ملایر را حاصل تلاش مدیرانی دانست که بی وقفه برای این مرکز تلاش کردند و اضافه کرد: امروز این تلاش ها به ثمر نشسته است و این دانشگاه از نظر جمعیتی کمبودی ندارد بلکه متناسب با رشته های تحصیلی دانشجو دارد.
ایشان در ادامه ضمن اشاره به لزوم تکمیل زمین ساحلی دانشگاه، مطرح کرد: دانشگاه ملایر دارای امکانات ورزشی خوبی است و ما هم کمک می نماییم در حوزه امکانات ورزشی اعتبار خوبی برای این حوزه درنظر گرفته شود.
وی در قسمت دیگری جو دانشگاه های کشور را جوی آرام دانست و اظهار داشت: مسلما دانشجو قشری پر انرژی است و طی سالهای متمادی دانشجویانی داشتیم که با عنایت به نیازهای جامعه به برخی امور معترض بودند.
وزیر علوم خاطرنشان کرد: سال جاری با عنایت به شرایطی که جامعه داشت، بعضی از اعتراضات به اغتشاش تبدیل شد اما هم اکنون جو دانشگاه های کشور، جوی آرام است.
داداش پور ضمن اشاره به پیوند صنعت و دانشگاه اظهار داشت: روند ما روند ثابتی نبوده اما خوشبختانه با عنایت به این که صنایع ما به سمت درون زایی بیشتر حرکت می کند و در خلال زمان از برون زایی به سمت درون زایی رفته است، در این حوزه موفقیت های خوبی داشتیم.
رئیس سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: دانشگاه های کشور طی سالهای اخیر پاسخگوی خوبی در این عرصه بودند و هر چقدر صنعت به سمت دانشگاه روی کرده، دانشگاه پاسخ متناسب را داده و این روند درحال سپری شدن است و روند قراردهای صنعت و دانشگاه هم همین را نشان داده است.
داداش پور ایجاد رشته های جدید را متناسب با نیاز جامعه دانست و خاطرنشان کرد: روند رشد صنعت در دنیا نشان داده است که تکنولوژی ها سه دوره بالندگی، کاهندگی و پایانی دارند و این در مورد رشته های دانشگاهی هم مصداق دارد.
وی افزود: ما در دنیا رشته هایی همچون رشته های علوم شناختی را تجربه می نماییم که اصلا وجود خارجی ندارد و این نشان داده است که دنیا هر چه بیشتر به سمت پیچیدگی حرکت می کند پاسخ به آن هم نیازمند به رشته ها و علمی است که باید پاسخگوی این نیاز باشد.
داداش پور با تکیه بر این که وزارت علوم باید با نیاز روز جهانی، ملی و محلی پیش برود و نیازهای جامعه را برطرف کند، اضافه کرد: در ملایر هم دانشگاه باید به نیازهای محلی پاسخ دهد که ایجاد مرکز تحقیقات مبلمان منبت و مرکز تحقیقات انگور نمونه هایی از پاسخگویی به نیازهای محلی است
وزیر علوم با اشاره به اینکه وزارت علوم باید در هر سه سطح، پاسخگوی نیازها باشد و در مرزهای جهانی هم از مرزهای دانش عقب نماند، اظهار داشت: خوشبختانه امروز به مرحله ای رسیدیم که در خیلی از رشته ها حرفی برای گفتن داریم و در مرز دانش و همتا با کشورهای دنیا حرکت می نماییم.
وی در قسمت دیگری به ۱۶ آذر بعنوان روز دانشجو و نماد استکبارستیزی اشاره و تصریح کرد: در این روز برخی از دانشجویان در مقابله با استکبار به شهادت رسیدند و برای گرامیداشت این روز، برنامه های خوبی در سطح دانشگاهای کشور داریم.
منبع:

1401/09/04
13:18:14
0.0 / 5
248
تگهای خبر: برتر , دانشگاه , صنعت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است