رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها تاكید كرد

ضرورت تشکیل جلسات گفتگو با دانشجویان و اساتید

ضرورت تشکیل جلسات گفتگو با دانشجویان و اساتید به گزارش زارا، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها تاکید کرد: در جنگ شناختی که امروز در جریان است، دانشجویان و اساتید نیازمند اطلاع رسانی درست هستند.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی رستمی نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در نشست سراسری دبیران هم اندیشی دانشگاه آزاد اسلامی که بامداد امروز در هتل فرهیختگان این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: خداوند متعال کمال واقعی را در وصول به قرب و تقرب قرار داده است و هرکس که مؤمن است و آرزوی کمال دارد، باید بداند که این تقرب و این سطح از ایمان هیچگاه بدون زحمت و سختی به دست نخواهد آمد. درصورت گذر از مسیرهای سخت و روشن شدن درونیات مؤمن، امداد الهی از راه می رسد و میتوان به ظفر و پیروزی دست یافت.
حجت الاسلام والمسلمین رستمی تصریح کرد: هجمه و دشمنی زمانی آغاز می شود که در راه درست و در راه پیشبرد حق قرار گرفته ایم. امروز ایران درحال حرکت به آرمان نهایی مستضعفان جهان است؛ حکومت حق بر عالم. این مورد هم در قانون اساسی ما آمده و هم امام (ره) به آن اشاره داشته اند که انقلاب اسلامی هیچگاه به ایران اکتفا نخواهد کرد و این انقلاب اساسا زمینه ساز انقلاب حضرت موعود (عج) خواهد بود.
وی با تاکید بر این که توقف یا بازگشت از مسیر حق غیر ممکن است، اظهار داشت: باید به این مورد مهم توجه داشت که توقف در این راه به معنای سقوط است. ما امروز به نقطه ای رسیده ایم که باید دستاوردهای خویش را حفظ نماییم. این کشور پیروزی هایی دیده که شاید حتی غیرقابل تصور بود. در حالیکه دشمنان از هیچ کاری برای ضربه زدن به ایران دریغ نکردند، امروز از لحاظ دیپلماتیک، نظامی، دفاعی، علمی، نفوذ منطقه ای، اقتصادی و... درحال تبدیل شدن به یک ابرقدرت هستیم. ایران امروز به یک نیروی بازدارندگی در علم، مسائل نظامی و دفاعی و... دست پیدا کرده که ابرقدرت ها جرأت ندارند به ایران صدمه ای بزنند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها به نمونه ای از این نیروی بازدارندگی اشاره نمود و اضافه کرد: ایران پس از چین از لحاظ مبتلایان به کرونا در رتبه دوم جهان قرار داشت. در زمانی که غرب بدون اخلاقیات، وجدان، پایبندی به قواعد حقوق بین الملل و حقوق بشر و به بهانه تحریم ها واکسن در اختیار ما قرار نمی داد، 6 شرکت ایرانی موفق به تولید واکسن کرونا شدند. یعنی ایران از نظر علمی چنان پیشرفت کرده و به چنان تکنولوژی هایی دست پیدا کرده که امروز قادر به مقابله با هر بیماری دیگری هستیم. این همان تکنولوژی بازدارندگی و پدافند است.
حجت الاسلام والمسلمین رستمی عنوان کرد: با وجود تحریم حوزه های علمی، تبادلات مالی، نفت و انرژی، پزشکی، نظامی و... امروز ایران در نقطه ای قرار دارد که غرب حتی گمان هم نمی کرد. در یک سال قبل شاخصهای اقتصادی کشور در تمامی حوزه ها از قبیل کشاورزی، خدمات، میزان فروش نفت، شاخصهای تجاری و... مثبت بوده و رشد اقتصادی داشته ایم. با وجود تمامی تحریم ها، امروز در مرحله ای هستیم که احتیاج به هیچ کشور خارجی نداریم. این موفقیت هاست که سبب شده دشمن به فکر ضربه زدن بیفتد. تنها راه پیش رویشان هم اینست که به جامعه القا کنند کشور درحال فروپاشی است. تنها سلاحی که در دست دارند هم فقط و فقط رسانه است.
وی ضمن اشاره به اتفاقات اخیر کشور و با اشاره به اینکه این جنگ بینظیرترین و بزرگترین جنگ رسانه ای طول تاریخ است، اظهار داشت: دشمن در این جنگ، هنرپیشه ها، ورزشکاران، نویسندگان و... را در سرتاسر جهان وارد کرده تا با فضاسازی، التهاب ایجاد نماید. جنگ رسانه ای حال حاضر علاوه بر فضای مجازی، در فضای حقیقی هم در جریان است. امروز یک جنگ شناختی در جریان است و نه یک جنگ واقعی. دشمن با رسانه های در اختیار خود، تهدید، ناامنی، تحریم و... را تصویرسازی می کند. در رویارویی با این جنگ، کسی پیروز است که بتواند در این طوفان ها لنگر جامعه باشد و از التهاب و فضاسازی ها کم کند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با تاکید بر این که در این جنگ شناختی، دانشجویان و اساتید نیازمند اطلاع رسانی درست هستند، خطاب به دبیران هم اندیشی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: جامعه مخاطبان خویش را برای مقابله با دشمن مهیا کنید. نشست های هم اندیشی را فعال کرده، جلسات حضوری برگزار کنید و با دانشجویان و اساتید گفتگوهای حضوری تشکیل دهید. تلاش کنید مخاطبان خویش را از فضای مجازی به دنیای واقعی بکشانید.
وی ادامه داد: البته علاوه بر فضای حقیقی و جلسات حضوری، باید در فضای مجازی هم فعال باشید تا مانع رقم خوردن اتفاقات یکسویه توسط دشمن شوید و بتوانید با فضاسازی های دشمن در این فضا هم مقابله کنید. اندیشکده ها و نشست ها در این برهه زمانی، ظرفیت مهمی است که نباید نادیده گرفته شود. قالب گفتگوهای تخصصی را راه اندازی کنید و برای رضای خداوند به مقابله با دشمن بپردازید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین رستمی در انتها اظهار امیدواری کرد شاهد روزهای شیرین ظفر و پیروزی حکومت حق و عدالت این ملت سربلند و قدرتمند باشیم.
منبع:

1401/08/28
10:01:51
0.0 / 5
255
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است