حجت الاسلام و المسلمین رستمی مطرح كرد

لزوم ارائه ایده برای نهضت جهاد تبیین فکری

لزوم ارائه ایده برای نهضت جهاد تبیین فکری به گزارش زارا حجت الاسلام و المسلمین رستمی در نشست مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: برای نهضت جهاد تبیین فکری و اعتقادی باید مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با کمک اعضای هیأت علمی و اساتید دغدغه مند، ایده و راه حل عرضه کنند.به گزارش زارا به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی رستمی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در پنجمین نشست سراسری مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی که روز پنجشنبه (8 مهرماه) در مشهد برگزار شد، اظهار داشت: با روی کار آمدن دولت جدید فرصت بزرگی برای جریان انقلابی و معتقد به آرمان های انقلاب اسلامی به وجود آمده که جزو فرصت های طلایی است و باید ارزش آنرا بدانیم. آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور منتخب ملت، فردی انقلابی، معتقد، سلیم النفس، دلسوز و پیگیر مطالبات مقام معظم رهبری هستند و امیدوار هستم در این راه استوار باشند. انتخاب ایشان از طرف مردم، فرصت بی بدیلی است، هر چند که کشور بواسطه دشمنی های غرب و نظام سلطه گرفتار مشکلاتی شده است.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی با اعلان اینکه جریان های معاند از مشکلات کشور برای طرح شبهه و مخدوش کردن اعتقادات مردم بهره می گیرند، اظهار داشت: دشمنان می کوشند اعتماد، نشاط، امید و باور اجتماعی مردم را کاهش دهند تا به اهداف خود دست یابند.

وی خطاب به مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: در این فضا و شرایط باید کارها با اهتمام و توجه ویژه، فهم دقیق شرایط و تلاش جهادی انجام و راهکارهای مناسب شناسایی شود. همین طور باید از هر امری که به اعتماد عمومی لطمه وارد می کند، پرهیز شود. تمام موقعیت هایی که در فضای دانشگاه ایجاد می شود را قدر بدانید و برای آن برنامه ریزی کنید.

وی به جا به جایی تعدادی از رؤسای دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اشاره و اشاره کرد: در این جا به جایی ها کوشیدیم از افراد جوان و با انگیزه که دارای توانمندی های جدی در حوزه های مختلف هستند، استفاده نمائیم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، به «تحول» بعنوان مسیر حل مشکلات از دیدگاه مقام معظم رهبری اشاره نمود و اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب مسأله جهاد تبیین را بعنوان مطالبه مهم از جوانان و دانشجویان در سخنرانی مراسم اربعین امسال مطرح نمودند. طرح این مسأله از طرف ایشان بیان کننده جایگاه دانشجویان و جوانان فرهیخته در پیشرفت کشور است. دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در پاسخ به فرمان جهاد تبیین مقام معظم رهبری باید تمام تلاش خودرا به کار گیرند.

وی افزود: برای نهضت جهاد تبیین فکری و اعتقادی که مقام معظم رهبری ماموریت برای دانشگاه ها و جریان های انقلابی دانشگاه تعریف کردند، باید مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با کمک اعضای هیأت علمی و اساتید دغدغه مند ایده و راه حل عرضه کنند، چونکه بدون کار شبکه ای منسجم این امر مهم محقق نمی گردد. لازم است در فضای دانشگاه آزاد اسلامی و کلان آموزش عالی کشور همه اتفاقات و تحولاتی که ضرورت دارد رخ دهد تا منجر به نتیجه شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اضافه کرد: فضای دانشگاه آزاد اسلامی آماده و مهیاست. رییس دانشگاه آزاد اسلامی و تیم ایشان معتقد به آرمان های انقلاب اسلامی هستند و خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی، اردوگاه انقلاب اسلامی است و همه باید دست به دست همه دهیم تا از این مسئولیتی که بر عهده ما گذاشته شده سربلند بیرون بیاییم. حق غفلت، سستی و بی توجهی نداریم. انشاءالله همه با نیت خالص و مؤمنانه و با عزم جدی و باور به تغییر حرکت نماییم و این مساله را جهاد بدانیم. اگر با نیت مخلصانه پیش برویم، بطور قطع نتیجه خواهیم گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، او در آخر از حجت الاسلام والمسلمین محمد شریفانی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی و دست اندرکاران برگزاری این جلسه قدردانی کرد.

منبع:

1400/07/10
09:11:56
0.0 / 5
189
تگهای خبر: آموزش , ارز , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است