در ارتباط با قند خون چه می دانید؟

در ارتباط با قند خون چه می دانید؟ زارا: تست قند یکی از روش های قطعی برای پاسخ به این پرسش است که فرد مبتلا به قندخون بالاست، دیابت نوع 1 یا نوع 2 دارد و یا این که روند درمان قندخون بالا در او به چه صورت پیش می رود.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، اما سوالی که امروز به خاطر شیوع بیماریهای عفونی و ویروسی و گاهی به سبب شرایط بستری یا دشواری حرکتی بیمار مطرح می شود این است که انجام تست قند در منزل بهتر است یا در آزمایشگاه؟ و این که این دو چه تفاوتی باهم دارند؟
تست قند در منزل یا نمونه گیری در منزل امروز با آزمایش قند خون در آزمایشگاه هیچ تفاوتی ندارد و از سویی مزایایی نیز برای بیماران مبتلا به قندخون بالا به دنبال خواهد داشت. شما می توانید بدون صرف هزینه بیشتر و درنوردیدن مسافت طولانی یا ماندن در صف های نوبت طولانی آزمایش FBS را در منزل انجام دهید.
تست قند در منزل به ویژه برای سالمندان و افراد مبتلا به بیماریهای خاص یا بستری نیز روشی کاربردی تر و آسان تر خواهد بود. بیمار مجبور به جابجایی نیست و خستگی و ناراحتی بیشتری را متحمل نمی گردد، از طرفی پاسخ تست را نیز خیلی سریع تر دریافت خواهدنمود.
آزمایش قندخون در منزل همچون آزمایشگاه به چند روش متفاوت انجام می گیرد. بر این اساس که هدف از اندازه گیری قند خون چیست، یکی از چند روش زیر مورد استفاده قرار می گیرد:
قند خون ناشتا
قند خون ۲ ساعت پس از غذا
تست تحمل گلوکز
قند خون ساده
آزمایش FBS چیست و چگونه انجام می شود؟
آزمایش FBS روشی است جهت بررسی وضعیت سطح قندخون در حالت ناشتا. آزمایش FBS در حالت ناشتا انجام می گیرد، چون بعد از خوردن مواد غذایی قند خون بصورت طبیعی بالا می رود و بعد از یک ساعت کم می شود. با انجام این آزمایش می توان سطح قند خون ناشتا را بررسی کرد، جهت کنترل قندخون و میزان قند خون قبل از خوردن غذا.
قندخون یا گلوکز در حقیقت منبع و منشأ انرژی در بدن ماست. سلول های بدن از گلوکز برای تامین انرژی سیستم عصبی و مغز استفاده می نمایند. جذب گلوکز یا قندخون در بدن بستگی به عملکرد و ترشح انسولین دارد. انسولین توسط پانکراس تولید می شود.
در واقع گلوکزی که دریافت می نماییم توسط انسولین تولید شده توسط پانکراس به دیگر سلول های بدن منتقل می شود. اضافه انرژی بدست آمده از گلوکز توسط کبد ذخیره می شود و در کوتاه مدت به مصرف می رسد و یا این که تبدیل به چربی می شود.
آزمایش FBS به دو روش متفاوت انجام می گیرد:
آزمایش قند خون معمولی یا FBS
آزمایش قندخون تست هموگلوبین HBA۱C
روش نخست که کاملاً مشخص است بصورت ناشتا انجام می گیرد و نشان میدهد سطح قندخون به چه صورت است.
در روش دوم تعداد گلبول های شرکت کننده در این پیوند مورد بررسی و اندازه گیری قرار می گیرند و از نتیجه آن می توان دریافت که در طول ۲ تا ۳ ماه گذشته متوسط قندخون فرد چقدر بوده است.

آزمایش FBS در حاملگی
این آزمایش زمانی انجام می گیرد که زن در دوره حاملگی باشد. بیشتر بانوان در دوره حاملگی مبتلا به دیابت حاملگی می شوند. دیابت حاملگی به طور معمول در بانوان حامله با BMI بالای ۳۰ بروز می کند، بدین سبب این افراد حتما باید تست دیابت حاملگی را انجام دهند.
در صورتی که تست دیابت حاملگی مثبت باشد آزمایش دیگری تجویز می شود به نام آزمایش FBS GTT. این آزمایش دوم جهت قطعی شدن تشخیص انجام می گیرد. اغلب موارد بانوان حامله مبتلا به دیابت حاملگی می توانند با پرهیز غذایی و رعایت نکاتی متخصص گوشزد می کند این اختلال را در خود کنترل کنند و حاملگی سلامتی را پشت سر بگذارند.
گاهی این حالت در زنان حامله از شدت بیشتری برخوردارست و به همین علت متخصص تشخیص به استفاده از انسولین می دهد. بیشتر بانوان مبتلا به دیابت حاملگی بعد از ۱۲ ماه مشکلشان کاملاً برطرف می شود.
تفسیر آزمایش FBS
اگر در منزل با دستگاه تست قند خون را انجام می دهید یادتان باشد که سطح قندخون شما در حالت ناشتا بامداد ها باید درخلال ۸۰ تا ۱۳۰ باشد.
مجدداً بعد از دو ساعت باید تست تکرار شود، در حالت نرمال جواب تست باید زیر ۱۸۰ باشد، در غیر این صورت لازم است حتما با پزشک متخصص موضوع را در بین بگذارید.

نمونه گیری در منزل توسط تیم حرفه ای هوم کا
نمونه گیری در منزل و انجام تست قند خون در خانه را به تیم حرفه ای هوم کا بسپارید. برای تماس با مرکز هوم کا و بهره مندی از مشاوره کارشناسان و متخصصین هوم کا می توانید از شماره ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ استفاده کنید. نمونه گیری در منزل هوم کا روشی ایمن، سریع و دقیق برای این است که شما قندخون خودرا بررسی کنید و وضعیت بیماری خودرا تحت کنترل داشته باشید.
مزیت استفاده از خدمات تست قندخون در منزل هوم کا این است که:
توسط تکنسین حرفه ای خدمات تست قند دریافت می کنید.
پاسخ تست دقیق و بدون خطا خواهد بود.
نمونه گیری با کم ترین درد و ناراحتی برای بیمار انجام خواهد گرفت.
نمونه خون توسط تکنسین هوم کا به آزمایشگاه منتقل می شود.
پاسخ آزمایش را می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1400/05/09
21:22:17
0.0 / 5
181
تگهای خبر: بانوان , تولید , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است