اجرای ۶طرح به منظور اعمال مدیریت سبز در دانشگاه سمنان

اجرای ۶طرح به منظور اعمال مدیریت سبز در دانشگاه سمنان به گزارش زارا دبیر شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه سمنان از اجرای شش طرح برای مدیریت مصرف آب و پساب در جهت اعمال مدیریت سبز در این دانشگاه اطلاع داد.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دكترمحمد علی كافی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: طرح راه اندازی ایستگاه آب شیرین كن مركزی یكی از این طرح هاست كه برای تامین آب آشامیدنی مجموعه خوابگاهی پردیس اصلی و ساختمان های تازه ساخت دانشكده های كویر شناسی و گردشگری و فازهای ۱ و ۲ دانشكده مهندسی عمران دانشگاه اجرا شده است.
وی راه اندازی منبع ۶هزار و ۵۰۰ متر مكعبی ذخیره آب را در تفكیك آب خام برای مصارف باغبانی و فضای سبز موثر دانست و اضافه كرد: اجرای این طرح صرفه جویی ۱۰۰ درصدی در مصرف آب آشامیدنی را به دنبال داشته است.
دبیر شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه سمنان، اجرای سیستم نوین آبیاری را دیگر طرح اجرا شده در دانشگاه سمنان در جهت مدیریت مصرف آب و پساب برشمرد و اظهار داشت: این طرح در ۱۲ هزار مترمربع از پردیس اصلی دانشگاه سمنان اجرا شده و تابحال ۲۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی شده كه با گسترش آن رقم این صرفه جویی هم افزایش قابل ملاحظه ای خواهد داشت.
دكتركافی به اقلیم كویری سمنان و گران بها بودن منابع آبی در این استان اشاره نمود و اظهار داشت: برای صرفه جویی در مصرف آب دانشگاه سمنان كاشت درختان و درختچه های سازگار با اقلیم گرم و خشك با نیاز آبی كم را در دستور كار قرار داده است.
وی افزود: بدین منظور سه هزار و ۲۰۰ اصله درختچه زرشك و هفت هزار و ۳۰۰ اصله یاس هلندی و بوته های انگور بومی و هم درختان زیتون در محوطه دانشگاه غرس شده است كه علاوه بر ایجاد فضای سبز، ۲۰ تا ۵۰ درصد صرفه جویی در مصرف آب را هم به دنبال داشته است.
دبیر شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه سمنان به اجرای طرح تجهیز و توسعه تصفیه خانه فاضلاب اشاره نمود و اظهار داشت: این طرح در ارتقای ظرفیت تصفیه پساب تصفیه خانه مركزی كمك می نماید و صرفه جویی ۲۰ درصدی داشته است.
به گزارش اداره كل روابط عمومی وزارت علوم؛ دكتر كافی همینطور اجرای كف سازی با تركیب واش بتون و چمن مصنوعی در پیاده روها و ورودی ساختمان ها به منظور كاهش اثر جزیره گرمایی را دیگر طرحی برشمرد كه در جهت اعمال مدیریت سبز در این دانشگاه اجرا شده و سبب صرفه جویی ۱۰ درصدی شده است.1398/07/19
22:56:13
5.0 / 5
4151
تگهای خبر: دانشگاه , مد , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است