رئیس كمیسیون ملی یونسكو:

انقلاب اسلامی، نقش زنان را در جامعه متحول کرد

انقلاب اسلامی، نقش زنان را در جامعه متحول کرد به گزارش زارا، رییس کمیسیون ملی یونسکو _ ایران اظهار داشت: یکی از اقدامات مهمی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور رخ داد، این بود که نقش زنان در جامعه گرفتار تحول شد و البته باید این تحول به دنیا شناسانده شود.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر علی اکبر متکان در "نشست تخصصی جایگاه زنان در چندجانبه گرایی" که به همت کمیسیون ملی یونسکو-ایران و با حضور وزیر علوم، معاون امور و خانواده رئیس جمهور، سفیر ایران در سازمان یونسکو در محل سالن ایوان شمس برگزار شد؛ عنوان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نقش زنان در جامعه گرفتار تحول شد ولی این تحول در سطح ملی و فراملی تبیین نشد.
رئیس کمیسیون ملی یونسکو _ ایران تصریح کرد: عدم تبیین جایگاه زن در نظام جمهوری اسلامی و جامعه ایران در دنیا باعث شد که استکبار با ابزار رسانه ای خود تصویر غیر صحیح و غلطی را به جامعه جهانی عرضه و از آن سوء استفاده نماید.
متکان تصریح کرد: نشست جایگاه نقش زنان در چند جانبه گرایی می تواند مقدمه و سرآغازی برای تبیین جایگاه زن در جامعه ایران و کسب دستاوردهای مختلف کشور در سطح ملی و جهانی باشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، رئیس کمیسیون ملی یونسکو_ ایران تصریح کرد: این کمیسیون آمادگی دارد با هماهنگی دانشگاه ها پژوهشگاه ها و بخش های مختلف وزارت علوم و دستگاههای اجرایی دیگر در تبیین ملی و فراملی جایگاه زنان در چهل سال بعد از انقلاب اسلامی اقدام نماید و در این خصوص برنامه هایی را پیشبینی کرده که بزودی اعلام می شود.
منبع:

1401/11/05
12:33:27
0.0 / 5
191
تگهای خبر: دانشگاه , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است