نگاهی به رویداد خط شروع با من ؛

هر گام یک پله فراتر یک من توانمندتر

هر گام یک پله فراتر یک من توانمندتر خط شروع با من فراخوانی است برای تجدید میثاق با خود برای مشارکت در ساخت فردایی روشن تر و آگاه تر برای همگان. با ما همراه باشید تا شما را با تازه ترین رویداد پنبه ریز بیشتر آشنا نماییم.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، ارتقای پدیده ای اجتماعی از نگرشی نوظهور به یک قرارداد اجتماعی فرهنگی باورپذیر، نیازمند هم افزایی اثربخش برای آگاهی بخشی فراگیر است. گذار از محدودیت ها و شناخت ظرفیت های فردی در راه استفاده از فرصت های بالقوه، از همین نوع پدیده های اجتماعی است که طی سالهای اخیر کوشش های ضمنی بسیاری در به ثمر رساندن آن، خصوصاً برای بانوان انجام شده است.
در این راستا و به بهانه برگزاری رویدادی با همین محور، «خط شروع با من»، با مدیرعامل شرکت پنبه ریز، مهندس محمد وطن دوست که به مدد دهه ها فعالیت در صنایع تولیدی محصولات سلولزی بهداشتی کشور به روشی رسا و سنجیده به نهادینه سازی این مهم پرداخته است به گفت و گو نشستیم تا با دیدی موشکافانه درباب تقویت باور بانوان به توانمندی خود در راه شکوفایی فردی به بحث و تبادل نظر بپردازیم.
در حاشیه رویدادی پرشور و انگیزشی که به مثابه فراخوانی است برای هم پیمان شدن در ایجاد نگرشی نو به مسیر تحقق توانمندی فردی، خصوصاً در اجتماع بانوان؛ دستاورد ۳ دهه فعالیت و حضور بی وقفه پنبه ریز در عرصه پرفرازونشیب تولید بازار محصولات سلولزی بهداشتی کشور را چگونه روایت می کنید؟
سفر پنبه ریز با یک هدف بنیادین در خصوص کوشش برای رفع چالش کمبود محصولات سلولزی بهداشتی، بواسطه بحران های ناشی از جنگ تحمیلی و بهبود دسترسی هم وطنان به این گروه محصولی شروع شد. این هدف در درازای ۳۰ سال ممارست در چرخه صنعت و اقتصاد تولیدی کشور، تجربه اندوزی و کسب دانش، هرچه بیشتر صیقل یافت تا با تغییری در نگرش مجموعه در خصوص فراتر رفتن از نیاز امروز مصرف کنندگان، در قالب هدفی جسورانه برای رفع نیاز فردای آنها درآید.
این هدف نیازمند تلاش، جدیت و اراده ای راسخ در ترویج و نهادینه سازی نگرشی جسورانه به شروع مسیری پرفرازونشیب برای نیل به موفقیت و تحقق توانمندی است. ما در پنبه ریز، این مسیر را با کاشت بذر این نگرش در دل تک تک اعضای خانواده بزرگمان شروع کردیم؛ بذری که به سلامت و پرثمر به بار نشسته است. این امر، در نظر من بزرگترین دستاورد مجموعه تا حالا بوده است و بنا داریم آنرا به جامعه مصرف کنندگان هدف خود، با تمرکز ویژه بر بانوان تعمیم دهیم.
مسیر تحقق و تعمیم پذیری این دستاورد را چگونه برای زنجیره ذی نفعان خود ترسیم می کنید؟
نقطه عطف این دستاورد را می توان موفقیت نهادهای بسترساز این هدف در مجموعه پنبه ریز برای مساعدت با نیروهایمان در شناخت، پذیرش و به کارگیری جسورانه ظرفیت های فردی در راه استفاده از فرصت های دردست یا خفته ورای محدودیت ها برای تحقق چشم اندازهای کوتاه و بلندمدت سازمانی و حتی فردی دانست. این مهم با تاکید بر دو اصل اساسی حاصل شده است؛ اصل نخست، ترویج و تاکید بر اهمیت امتنان از موفقیت های بزرگ یا کوچک است؛ چونکه، سپاسگزاری سبب بسط خلاقیت و گستره دید نسبت به توانایی ها و فرصت های موجود می شود و اصل دوم تاکید بر عدم مقایسه است که برخلاف اصل اول، تاثیری مخرب در پذیرش و پرورش توانمندی های فردی خواهد داشت.
این تغییر نگرش، ضمن ارزش آفرینی در سطح سازمانی، با کمک به ارتقای خودباوری در افراد، همراستا با چشم انداز بنیادین خانواده بزرگ پنبه ریز در خصوص مشارکت در ثبات معیشتی، سبب تقویت روحیه کارآفرینی، برابری و ارزش آفرینی در جامعه خواهد شد. برهمین اساس است که سودای تشویق مصرف کنندگان، خصوصاً بانوان به برداشتن روزانه یک گام روبه جلو در قالب مهارت آموزی، بهبود و شناخت ظرفیت های فردی بمنظور ضربان بخشیدن به پروسه گذار از محدودیت ها در راه فرصت سازی و استفاده از فرصت های بالقوه موجود را در سر می پرورانیم.
طی سالهای اخیر، به پشتوانه هم افزایی اکوسیستم صنایع سلولزی بهداشتی کشور موفق به ترسیم دورنمایی از زیرساخت های موردنیاز پروسه نهادینه سازی تعریفی متفاوت از توانمندی و توانمندسازی بانوان بوده ایم. در ادامه این اقدامات و همراستا با رسالت خود به عنوان اولین و پس قدیمی ترین واحد تولیدی محصولات بهداشتی بانوان در امر مشارکت در آگاهی بخشی فراگیر درباب مسائل بانوان، در کنار پاسخ به درخواست بانوان در خصوص احساس امنیت و آرامش خاطر، بر آن شدیم کوشش های ضمنی در این راه را با هم فکری و اتحاد ارکان جامعه، خصوصاً خود بانوان به طرزی رسا و سنجیده دنبال نماییم و به ثمر برسانیم. اندیشه و هدفی که موسس رویداد زمینه ساز «خط شروع با من» است.
«خط شروع با من» را برایمان تعریف کنید.
سرخط تغییر؛ در هر ابعادی، با «من» شروع می شود و تنها زمانی میسر می شود که «من» مسیر را به انتها برسانم. همانطور که در ابتدا و به زیبایی اشاره کردید؛ «خط شروع با من» فراخوانی است برای تجدید میثاق با خود برای مشارکت در ساخت فردایی روشن تر و آگاه تر برای همگان؛ مشارکتی که با برداشتن گام هایی هر اندازه کوچک اما اثربخش، هر اندازه آهسته اما پیوسته در جهت شکوفایی توانمندی های فردی به بار می نشیند.
سخن آخر
درون هر «من» یک قهرمان نهفته است.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1401/05/15
10:06:03
0.0 / 5
356
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانوان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است