دبیر كانون سراسری انجمن های انبوه سازان:

پرونده طرح ملی مسکن بسته شد

پرونده طرح ملی مسکن بسته شد به گزارش زارا دبیر کانون سراسری انبوه سازان از دستور رئیس جمهور به وزیر راه و شهرسازی برای برگزاری نشست با بخش خصوصی در جهت اجرای نهضت ملی مسکن اطلاع داد.فرشید پورحاجت در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد هزینه راه اندازی هر متر مربع واحد مسکونی در نهضت ملی مسکن اظهار نمود: مقرر است بزودی انبوه سازان جلسه ای با وزیر راه و شهرسازی برگزار کنند تا در آن در مورد هزینه تمام شده و فرمول قیمت ساخت مسکن در طرح نهضت ملی مسکن تصمیم گیری شود.
وی اضافه کرد: باید با وزارت راه و شهرسازی به همگرایی دست یابیم و اقدامات مورد نظر دو طرف میان سازندگان و وزارت خانه تشریح شود.
به هر رقمی که سازمان برنامه بدهد پایبندیم
دبیر کانون سراسری انجمن های انبوه سازان افزود: ارقام مورد نظر معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی برای هزینه راه اندازی مسکن در ارتباط با طرح اقدام ملی مسکن بود و از آنجاییکه پرونده اقدام ملی بسته شده، باید به ارقام جدیدی دست یابیم.
وی تاکید کرد: قیمت تمام شده ساخت هر متر مربع واحد مسکونی را سازمان برنامه و بودجه اعلام می کند و ما هم به آن پایبند هستیم.
۲ دستور رئیس جمهور و معاون اول به وزارت راه و شهرسازی
پورحاجت درباره نامه انبوه سازان به حجت الاسلام رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: ماهیت این نامه، اعلام آمادگی بخش خصوصی برای اجرای نهضت ملی مسکن بود ضمن این که تقاضای برگزاری نشستی با دولت در این خصوص داشتیم.
وی خاطرنشان کرد: به دنبال ارسال این نامه به رئیس جمهور، حجت الاسلام رئیسی پاسخ نامه ما را داد و طی دستوری به وزیر راه و شهرسازی، خواهان برگزاری نشستی از جانب وزارت راه با انبوه سازان شد.
این فعال صنعت ساخت و ساز خاطرنشان کرد: محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور هم دستور داده تا نماینده ای از کانون سراسری انبوه سازان در جلسات شورایعالی مسکن و نمایندگان انجمن های استانی انبوه سازی در جلسات شوراهای مسکن استان ها حضور داشته باشد.
پروژه های جهش تولید مسکن، طرح های پیچیده ای نیستند که احتیاج به فناوری خارجی ها داشته باشد
وی درباره حضور خارجی ها در طرح نهضت ملی مسکن اظهار داشت: تا کنون حضور شرکتهای انبوه سازی خارجی در نهضت ملی مسکن چند بار تأیید و تکذیب شده است. ما هنوز نمی دانیم که آیا خارجی ها برای اجرای این پروژه به ایران می آیند یا نه و نهاد متولی اجرای نهضت ملی مسکن از حضور شرکتهای خارجی، به دنبال چه چیزی است؟
پورحاجت اضافه کرد: پروژه های معمول ذیل جهش تولید مسکن از فناوری پیچیده ای پیروی نمی کند که نیازند واردات فناوری ساخت باشیم؛ مگر این که برای بلندمرتبه سازی بخواهیم از فناوری های پیشرفته استفاده نماییم.
وی تاکید کرد: البته ما بعنوان بخش خصوصی فعال در صنعت ساختمان، از انتقال تکنولوژی های پیشرفته ساختمانی به کشور استقبال می نماییم اما سازمان نظام مهندسی بعد از ۲۰ سال از آغاز اجرای قانون نظام مهندسی هنوز نتوانسته تأثیری در تغییر و تحول و ارتقای صنعت ساختمان بگذارد.
فعلاً خبری از وام ۳۶۰ هزار میلیارد تومانی نیست
دبیر کانون سراسری انبوه سازان درباره اعطای تسهیلات ۳۶۰ هزار میلیارد تومانی اظهار داشت: هنوز ابلاغیه بانک مرکزی به بانکها وارد فاز اجرایی نشده است ولی تا جایی که اطلاع دارم برخی بانکها درحال اجرای مقدمات آن هستند.


منبع:

1400/09/03
14:20:16
0.0 / 5
264
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است