رییس دانشگاه علوم پزشكی تهران:

باید از حاشیه ها دوری نماییم

باید از حاشیه ها دوری نماییم به گزارش زارا رئیس دانشگاه علوم پزشكی تهران با تاكید بر اینكه مخالف واگذاری بخش های آموزشی و درمانی این دانشگاه هستیم، اظهار داشت: در طول مدت مدیریت خود كه بسیار كوتاه است؛ خاطرات خوشی را به یادگار بگذاریم و از حاشیه ها بپرهیزیم.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر عباسعلی کریمی در نشست هیئت رئیسه دانشگاه با روسای بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه این دانشگاه با هرگونه واگذاری بخش های آموزشی و درمانی که با جان مردم سروکار دارند موافق نیست، اظهار داشت: دانشگاه از فضای حاشیه سازی دور است چون که حاشیه ها مضر و صدمه رسان هستند، گاهی یک کلمه یا یک جمله امکان دارد واکنش هایی را به همراه داشته باشد. ما در دانشگاه باید از این فضا دوری نماییم و در طول مدت مدیریت خود که بسیار کوتاه است؛ خاطرات خوشی را به یادگار بگذاریم و از حاشیه ها بپرهیزیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران بر حفظ تعادل در نحوه خدمت رسانی بیمارستان ها تاکید کرد و اظهار داشت: بیمارستان ها باید از تمامی ظرفیت خود برای حفظ جان بیماران استفاده کنند. در کنار آن باید یادمان باشد که حفظ جان بیماران، اداره اقتصادی بیمارستان ها و آموزش فراگیران هم برعهده بیمارستان ها است و باید بگونه ای برنامه ریزی کنید که به همه این ابعاد توجه شده تا به بیمارستان ها صدمه ای وارد نشود.

دکتر کریمی به سیاست دانشگاه در ارتباط با واگذاری بخش های آموزشی و درمانی اشاره نمود و اظهار داشت: دانشگاه با هرگونه واگذاری بخش های آموزشی و درمانی که باجان بیماران سروکار دارند به هیچ وجه موافق نیست. در مورد واگذاری بخش هایی که از گذشته صورت گرفته، باید مرحله به مرحله از این حالت بیرون بروند به این منظور فهرست واگذاری همه بیمارستان ها استخراج شده و درحال بررسی هستیم تا به تدریج این روند اصلاح گردد.

وی بر استفاده حداکثری از ظرفیت تخت های بیمارستانی تاکید کرد و اظهار داشت: قبل از افزایش نرخ دلار، هزینه هر تخت بیمارستانی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود این درحالی است که بیمارستان های یاس و رازی تخت های خالی دارند که با کمک سایر بیمارستان ها می توانند از این ظرفیت بهینه استفاده کنند. در چنین شرایطی تعجب می کنم بعضی بیمارستان ها بازهم پیگیر افزایش تخت هستند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران؛ دکتر کریمی خواهان تعیین اقمار بیمارستانی جهت استفاده بهینه از تخت های موجود شد و اظهار داشت: بیمارستان های امیراعلم و امام خمینی بعنوان قمر بیمارستان یاس و بیمارستان سینا بعنوان قمر بیمارستان رازی و... می توانند کمک کنند که حداکثر ظرفیت های موجود به کار گرفته شود. بنابراین تعیین قمر بیمارستان ها را جدی بگیرید تا بتوانید بهترین خدمت را عرضه دهید.

منبع:

1399/07/08
13:38:15
5.0 / 5
1074
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , دانشگاه , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است