بیمه كوثر موفق به دریافت مجوز بیمه اتكایی از بیمه مركزی شد

بیمه كوثر موفق به دریافت مجوز بیمه اتكایی از بیمه مركزی شد زارا: بیمه مركزی جمهوری اسلامی ایران باتوجه به بررسی عملكرد سال های گذشته شركت در بخش های بیمه گری، سوداوری و خدمت رسانی مجوز قبول اتكایی را برای بیمه كوثر صادر كرد.


به گزارش زارا به نقل از مهر به نقل از بیمه كوثر، این شركت هفتمین شركت بیمه ای كشور است كه این مجوز را دریافت كرده است و باتوجه به سرمایه و توانگری مالی، پنجمین شركت قدرتمند بیمه ای كشور در ظرفیت قبول اتكایی شمرده می شود.
محسن امیری زاده اظهار داشت: بعد از دریافت تاییدیه معاونت های نظارت مالی، فنی و طرح وبرنامه و نیز هیأت عامل بیمه مركزی، مجوز قبولی اتكایی بیمه كوثر برای مدت یك سال صادر شد.
وی دریافت این مجوز را عامل گستردگی فعالیت بخش اتكایی و امور بین الملل شركت دانست و اضافه كرد: با تبدیل مدیریت اتكایی و امور بین الملل به معاونت و جذب نیروهای متخصص در بخش اتكایی بسترهای گسترش فعالیت در این بخش را فراهم كردیم.
معاون اتكایی و امور بین الملل بیمه كوثر با تاكید بر این امر كه امیدواریم بتوانیم پرتفوی مناسبی از محل این مجوز به دست آوریم، اظهار داشت: دریافت این مجوز نه تنها اعتبار خوبی برای نمانام بیمه كوثر به همراه دارد، بلكه سبب می شود كه بتوانیم سهم بیشتری هم از فروش صنعت بیمه كشور داشته باشیم.
محسن امیری زاده با اشاره به اینكه لازم است كه در انتخاب ریسك های پیشنهادی دقت نماییم تا گرفتار ضریب خسارت بالا نشویم. اظهار نمود: به سبب گردنگیر های موجود، همه شركت های بیمه توان و اعتبار دریافت این مجوز را ندارند و ما با این مجوز می توانیم در حق بیمه بیمه نامه های بزرگ صنعت شامل پتروشیمی ها، بیمه های كشتی، هواپیما و … شریك شویم و سهمی از این بیمه نامه ها داشته باشیم.
وی درانتها اظهار داشت: امیدوارم این افزایش ظرفیت اتكایی كه با ورود بیمه كوثر به این حوزه برای بازار بیمه كشور به وجود آمده است، علاوه بر اینكه سبب افزایش فروش بیمه كوثر می شود، برای صنعت بیمه كشور نیز مفید باشد و بتوانیم در شرایط فعلی كه به سبب تحریم های ظالمانه، واگذاری ریسك به خارج از كشور خیلی مشكل و در بعضی از مواقع نا ممكن شده است، با ورودمان به این بازار، بار بزرگی را از دوش صنعت بیمه كشور برداریم.

1398/12/05
22:29:36
5.0 / 5
3918
تگهای خبر: بازار , شركت , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است