رییس دانشگاه آزاداسلامی:

به اشتباه دانشجو را به زیست مجردی عادت داده ایم

به اشتباه دانشجو را به زیست مجردی عادت داده ایم به گزارش زارا رئیس دانشگاه آزاداسلامی فراهم نبودن زیرساخت ها برای ازدواج دانشجویان در حین تحصیل را غفلتی تاریخی دانست و اظهار داشت: سن جوانی و ازدواج دانشجو در دانشگاه می گذرد در صورتیكه بستری برای تاهلش در این محیط فراهم نیست و او را به زیست مجردی عادت داده ایم؛ ما مسولین آموزش عالی اشتباه كردیم.
طهرانچی، فراهم نبودن زیرساخت ها برای ازدواج دانشجویان در حین تحصیل را غفلتی تاریخی دانست و اظهار داشت: سن جوانی و ازدواج دانشجو در دانشگاه می گذرد در صورتیكه بستری برای تاهلش در این محیط فراهم نیست و او را به زیست مجردی عادت داده ایم؛ ما مسولین آموزش عالی اشتباه كردیم.
به گزارش زارا به نقل از ایسنا، محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاداسلامی امشب در جشن ازدواج دانشجویی سیزدهمین كاروان همسفرتابهشت كه در مجتمع سپید مشهد برگزار شد، با اشاره به آیه شریفه «... الشیطان یعدكم الفقر..»، ترس از ازدواج و وجود مشكلات برای تشكیل زندگی را امری طبیعی دانست و اظهار داشت: در عین حال طبق وعده الهی همه كسانی كه مبادرت به ازدواج یا فرزندآوری كرده اند از وسعت روزی بهره مند می شوند.
وی با اشاره به اینكه به درخواست پدر و همزمان با دوره دانشجویی ازدواج كرده است، اضافه كرد: كار و اشتغال را از كار دانشجویی شروع كردم. سخت بود ولی خدا خودش كمك كرد؛ زندگی وقتی شیرین می شود كه زن وشوهر، خشت خشتش را با هم بچینند.
طهرانچی با اشاره به فرازونشیب های ازدواج دانشجویی اش اشاره كرد: برای كنكور كارشناسی ارشد در زیرزمین خانه مطالعه می كردم در صورتیكه مادرخانم نخستین فرزندم را كه تازه متولد شده بود، نگهداری می كرد. با این وجود در نخستین دوره كارشناسی ارشد دانشگاه شهیدبهشتی پذیرفته شدم.
رئیس دانشگاه آزاداسلامی افزود: یادم هست همان روزهای ابتدای ورود به مقطع ارشد، یك روز كه همراه شش نفر دیگر از ورودی های این مقطع به اتاق مدیرگروه رفته بودیم، بینشان فقط من متاهل بودم پس مدیرگروه گفت تو هیچی نمی شوی چون متاهل هستی ولی پس از سال ها می بینم هیچكدام از آن شش نفر چیزی نشدند به جز من.
وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح كرد: یك غفلت تاریخی كه در كشور داریم این است كه وقتی دانشگاه ساختیم، فكر سلف سرویس و خوابگاه مجردی بودیم اما حواسمان نبود دانشجویان 18 ساله به دانشگاه می آیند و 32 ساله می روند؛ یعنی سن جوانی و ازدواجشان در دانشگاه می گذرد در صورتیكه بستری برای تاهلشان در این محیط فراهم نیست و آنها را به زیست مجردی عادت داده ایم. ما مسولین آموزش عالی اشتباه كردیم.
طهرانچی درانتها از زوج های دانشجو خواست قدر فرصت ازدواج و تشرف به محضر امام رضا(ع) در ابتدای زندگی را دانسته و از بركات این سفر نهایت استفاده را ببرند.
به گزارش روابط عمومی ستاد ازدواج دانشجویی، این ستاد، بیست وسومین دوره مراسم ازدواج دانشجویی(طرح ملی همسفرتابهشت) را به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و با شركت 20هزار زوج از دی تا اسفندماه جاری در مشهدمقدس برگزار می نماید.
منبع:

1398/11/24
01:39:44
5.0 / 5
4336
تگهای خبر: آموزش , ازدواج , اشتغال , برند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است