آغاز طرح بازیافت پسماندهای دارویی تاریخ گذشته در دانشگاه تربیت مدرس

آغاز طرح بازیافت پسماندهای دارویی تاریخ گذشته در دانشگاه تربیت مدرس زارا: در امتداد بازیافت تخصصی پسماندهای ویژه در دانشگاه، پسماندهای دارویی تاریخ مصرف گذشته، جمع آوری و بازیافت می شود.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دكتر آرش رضایی عضو دبیرخانه شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه با اشاره به آغاز طرح جمع آوری و بازیافت پسماندهای دارویی تاریخ مصرف گذشته در دانشگاه گفت: دانشگاه تربیت مدرس بعنوان دانشگاه پیشرو در حوزه مدیریت پسماند، برنامه ریزی هایی را جهت جمع آوری و بازیافت اصولی داروهایی تاریخ مصرف گذشته ای كه در سطح دانشگاه و دانشكده ها، مركز بهداشت، خوابگاه ها و منازل دانشگاهیان وجود دارد، صورت داده است.
وی ادامه داد: هم اكنون در سطح شهر تهران روالی برای جمع آوری این پسماندها وجود ندارد و دانشگاه تربیت مدرس این اقدام را آغاز نموده است و هم اكنون جمع آوری آن توسط مركز بهداشت دانشگاه انجام می شود. بدین منظور مخزنی در این مركز جهت جمع آوری داروهای تاریخ مصرف گذشته، مستقر شده است و امحای آن توسط شركت دارای مجوز از سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت صورت می گیرد.
دكتر رضایی اشاره كرد: دانشگاهیان می توانند یا بوسیله تحویل مستقیم داروها به مركز بهداشت و مخزن جایابی شده در این مركز و یا اطلاع رسانی بوسیله گزینه مدیریت سبز در سامانه Helpdeskدانشگاه، داروهای تاریخ مصرف گذشته را جهت بازیافت تحویل دهند. این داروها در فرآیند بازیافت یا سوزانده می شوند، یا دفن ویژه شده و یا مواد اولیه از آنها استخراج می شود كه در فاز اول این طرح، داروهای جمع آوری شده از طرف دانشگاه طی قرارداد با شركت مربوطه، امحا خواهند شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، وی با تاكید بر اهمیت جمع آوری و بازیافت داروها اظهار داشت: جمع آوری و بازیافت اصولی داروها از اهمیت ویژه ای برخوردارست برای اینكه وجود دارو در زباله ها، سبب آلودگی آب و خاك خواهد شد و مواد شیمیایی موجود در این داروها سبب می شود خاكی كه از پسماندهای طبیعی كمپوست تهیه می شود دارای عناصر شیمیایی غیركنترل شده باشد. همین طور ورود این عناصر به آب نیز سبب سخت شدن پروسه تصفیه شیمیایی و بیولوژیك آب می شود.
منبع:

1398/11/16
15:11:24
5.0 / 5
4540
تگهای خبر: بهداشت , دانشگاه , شركت , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است