رئیس مركز جذب اعضای هیأت علمی وزارت بهداشت:

نیازمند جذب ۸۰۰۰ عضو هیات علمی هستیم

نیازمند جذب ۸۰۰۰ عضو هیات علمی هستیم به گزارش زارا رئیس مركز جذب اعضای هیأت علمی وزارت بهداشت با تاكید بر اینكه ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشكی كشور در سال بازنشسته می شوند، اظهار داشت: در مجموع به ۸۰۰۰ مستخدم پیمانی بعنوان عضو هیات علمی در دانشگاه ها نیاز داریم.


دكتر سید علی حسینی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب با اشاره به فعالیت ۱۳ هزار و ۵۰۰ عضو هیأت علمی رسمی و پیمانی در دانشگاه های زیرمجموعه وزارت بهداشت، اظهار نمود: حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد از اعضای هیأت علمی ما در دانشگاه های علوم پزشكی زن هستند. در واقع اگر فراخوان های چند سال قبل را بررسی نماییم بطور قطع تعداد اعضای هیأت علمی زن جذب شده در وزارت بهداشت با آقایان برابری می كند.
وی در پاسخ به این سؤال كه تقاضا برای جذب در كدام رشته های دانشگاه علوم پزشكی كمتر است؟ اظهار داشت: ما در جذب اعضای هیأت علمی در رشته های علوم پایه هیچ مشكلی نداریم چون كه فارغ التحصیلان رشته های مختلف علوم پایه به اندازه كافی تربیت شده اند. اما نگران این هستیم كه در بعضی از دانشگاه های كمتر برخوردار نتوانیم در بعضی رشته های بالینی جذب هیات علمی داشته باشیم به همین جهت احتیاج به نیروی انسانی در این دانشگاه ها را از راه متعهدین خدمت به وزارت بهداشت رفع خواهیم كرد.
دكتر حسینی با اشاره به ضوابط استخدام هیات علمی در وزارت بهداشت، تاكید كرد: اصولا جذب دولتی نیازمند صدور مجوز سازمان امور اداری و استخدامی است و اینگونه نیست كه وزارت بهداشت هر سال هر تعدادی كه نیرو نیاز داشته باشد را جذب نماید. اما در مجموع نیازمند استخدام ۸۰۰۰ عضو هیأت علمی در دانشگاه های علوم پزشكی كشور هستیم.
رئیس مركز جذب اعضای هیأت علمی وزارت بهداشت همینطور تصریح كرد: در دانشگاه های مختلف علوم پزشكی سالیانه افراد به تناسب سالهای خدمتی كه انجام می دهند، می توانند بازنشسته شوند، اما شرایط بازنشستگی برای استادیار، دانشیار و استاد در رتبه های مختلف، متفاوت می باشد بنابراین پیشبینی ما این است كه سالیانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر از اعضای هیأت علمی وزارت بهداشت با عنایت به رتبه ای كه در كشور دارند، بازنسشته می شوند و در طول پنج سال قبل ۲۰۰ نفر بازنشسته داشتیم.1398/11/15
23:14:55
5.0 / 5
4570
تگهای خبر: بهداشت , دانشگاه , مجوز , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است