معاون فرهنگی وزارت بهداشت در مراسم تجدید میثاق با امام راحل(ره)؛

عدالت نسبی خواسته امروز دانشجویان و مردم است

عدالت نسبی خواسته امروز دانشجویان و مردم است زارا: معاون فرهنگی وزارت بهداشت با تاكید بر اینكه اگر امام امروز زنده بود از وضعیت فرهنگی كشور راضی نبود، اظهار داشت: من امروز به اینجا آمده ام تا از روح امام استمداد بطلبم تا به ما كمك نماید در این شرایط چه اقداماتی انجام دهیم.


دكتر سیما سادات لاری در گفت گو با ایسنا، در حاشیه تجدید میثاق جهادگران و دانشگاهیان با آرمان های امام راحل كه امروز در مرقد بنیانگذار انقلاب اسلامی برگزار شد، اظهار نمود: بیشتر از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته و مطمئنا اگر امام امروز اینجا بود بسیاری از وضعیت فرهنگی كشور رضایت نداشت و من امروز به اینجا آمده ام تا از روح امام استمداد بطلبم كه به ما كمك نماید بدانیم در این شرایط چه اقداماتی انجام دهیم.
ایشان سپس اشاره كرد: هم اكنون در شرایط سختی قرار داریم و وقتی هم اوضاع سخت و پیچیده میشود افراد مختلفی وارد صحنه می شوند و موج ناامیدی نیز در جامعه افزوده می شود. هم اكنون نیازمند این هستیم كه اعتماد مردم را ترمیم نماییم و اعتماد دانشجویان را به دست بیاوریم، تا اعتماد متقابلی بین حكومت و مردم ایجاد شود.
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت اشاره كرد: مردم و دانشجویان در صحنه های مختلف نشان می دهند كه اصل انقلاب را قبول دارند و به آرمانهای امام و انقلاب پایبند هستند كه نمونه آنرا در تشیع پیكر شهید سردار سلیمانی مشاهده كردیم.
دكتر لاری اشاره كرد: امام خمینی انتظار داشت شرایط فرهنگی كشور هم اكنون بهتر از وضعیت فعلی باشد. به هر حال مسائلی كه بیشتر دانشجویان را آزار می دهد این است كه امكانات رفاهی دانشگاه ها در شأن آنها نیست و اینكه در بحث های فرهنگی نیز به هر حال ما دنبال افرادی هستیم كه در كنار آموزش سایر ابعاد وجودی آنها نیز پرورش پیدا كند كه این امر تحقق پیدا نكرده است. انتظار این است كه یك عدالت نسبی در جامعه وجود داشته باشد.
بگفته وی، عدالت نسبی كه همه افراد بتوانند برمبنای آن حق خودرا دریافت نمایند همچون خواسته های امروز دانشجویان و مردم است. البته مشكلات به سبب تحریم ها افزایش پیدا كرده است و ما انتظار داریم جوانان ما در شرایطی باشند كه بتوانند ازدواج كنند و تشكیل خانواده بدهند و این از موضوعات مهمی است كه می تواند از لطمه های اجتماعی پیشگیری كند. اما هم اكنون شرایط ازدواج برای آنها فراهم نیست چونكه آینده شغلی مبهمی دارند. اساسا امام اگر زنده بود از این شرایط راضی نمی شد.
فاصله با دانشگاه تراز انقلاب اسلامی زیاد است
حجت الاسلام ابراهیم كلانتری نیز در حاشیه تجدید میثاق جهادگران و دانشگاهیان با آرمان های امام راحل كه امروز در مرقد بنیانگذار انقلاب اسلامی انجام شد در گفت و گو با ایسنا به سبب عدم حضور مسئولان این دانشگاه در مراسم میثاق اشاره نمود و اشاره كرد: امكان حضور رئیس دانشگاه آزاد به سفر استانی اصفهان و وزیر علوم به گلستان در مراسم میثاق امروز وجود نداشت اما روسای واحدها و مراكز دانشگاه آزاد در برنامه امروز حضور بهم رساندند.
ایشان سپس اشاره كرد: دانشگاه آزاد خود دستاورد انقلاب است بدین سبب هر آنچه كه امروز دارد نوعی دستاورد انقلاب شمرده می شود. حقیقتا باید اذعان كرد این دانشگاه بزرگترین دانشگاه دنیا شمرده می شود و هم اكنون بیشتر از یك میلیون و صد هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.
او همینطور افزود: بیشتر از ۴۰۰ واحد دانشگاهی با امكانات بسیار گسترده و همین طور ۵ میلیون فارغ التحصیل و دانش آموخته یك شاهكار بزرگی در دانشگاه آزاد است كه در كشور ما اتفاق افتاده است و تشریح تمامی دستاوردها در فرصت زمانی كوتاه امكان پذیر نیست.
وی افزود: یكی از اهداف دانشگاه آزاد این بوده است كه نسل جوانی كه مشتاق تحصیل در كشور بوده اند، زمینه ای فراهم آورند تا امكان تحصیل آنها برقرار شود. اما با دانشگاه تراز انقلابی هنوز فاصله زیاد است.
وی اشاره كرد: مراكز مشاوره امین كه در دانشگاه آزاد تاسیس شده است با این هدف افتتاح شد تا انوع مشاوره ها شامل ازدواج، تحصیلی، روحی، اخلاقی و غیره را به دانشجویان عرضه نماید.
خود دانشجویان باید با كمك همیاران یك سری دوره های آموزشی را بمنظور ارائه این مشاوره ها ببینند. تا فضای دانشگاه به سمت فضای مناسب سوق پیدا كند. هم اكنون راه اندازی مراكز مشاورهخ امین در واحدهای دانشگاه آزاد ابلاغ گردیده است و دستورالعمل آن درباب ثبت نام شرایط و آموزش های لازم دراین زمینه نیز اعلام شده است و این یك كمكی به جریان سازی كار مشاوره در دانشگاه محسوب می شود. وتمامی دانشجویان دانشگاه می توانند از این فرصت استفاده كنند.
منبع:

1398/11/15
22:27:43
5.0 / 5
4442
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است