معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها:

كتاب سوزی بی سلیقه ترین و سخیفانه ترین مواجهه و احیانا نقد علم تجربی است

كتاب سوزی بی سلیقه ترین و سخیفانه ترین مواجهه و احیانا نقد علم تجربی است به گزارش زارا معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به اینكه علم تجربی یكی از منابع معرفتی بشر است، اظهار داشت: مواجهه این منبع معرفتی بشر (علم تجربی)با نماد كتاب سوزی بی سلیقه ترین و سخیفانه ترین مواجهه و احیانا نقد این روش شناخت بشر(علم تجربی) است كه متاسفانه ذهن و روان دانشگاهیان و حوزویان را آزرده كرده است.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، به نقل از مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام محمد مهدی صالحی درباره كتاب سوزی توسط تبریزیان در صفحه اینستاگرام خود نوشت: به بركت انقلاب اسلامی این فهم مشترك بین نخبگان دانشگاهی و حوزوی شكل گرفت كه منابع معرفتی دین هم علم تجربی است و هم وحی و شهود و هم عقل بشری است.
علم تجربی اگر روشمند بوده و اطمینان آفرین، خود علم دینی است و برای مكلف دارای ارزش و حجت شرعی خواهد بود و همین نگاه سبب عمیق تر شدن وحدت حوزه و دانشگاه شد.
گرچه از آنجائیكه خطاپذیری در تجربه ممكنست و می تواند در معرض نقد و انتقاد علمی قرار گیرد آن هم به روش جدال احسن و مستند به دلیلهای قابل قضاوت؛ لطمه شناسی پروسه آموزش و درمان در پزشكی مدرن كه پرچم دار آن اكثریت پزشكان متعهدند در جای خود، مواجهه این منبع معرفتی بشر (علم تجربی)با نماد كتاب سوزی بی سلیقه ترین و سخیفانه ترین مواجهه و احیانا نقد این روش شناخت بشر است كه متاسفانه ذهن و روان دانشگاهیان و حوزویان را آزرده كرده است.
و اسفناك تر اینكه خود زمینه ساز ظلمی در حق توجه افكار عمومی به دستاوردهای قابل توجه طب سنتی گردیده است.
سوء استفاده خناسان رسانه ای امثال بی بی سی كه در مواجه با كتاب سوزی های گوناگون گذشته روبه صفتانه سكوت كرده بودند بماند بجای خود.
منبع:

1398/11/06
13:17:30
5.0 / 5
4295
تگهای خبر: آموزش , ارز , دانشگاه , زمینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است