معاون فرهنگی و سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه ها:

مدیریت فرهنگی در دانشگاه های كشور مدیریت سوق الجیشی است

مدیریت فرهنگی در دانشگاه های كشور مدیریت سوق الجیشی است به گزارش زارا معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در«نشست سراسری مدیران فرهنگی دانشگاه های علوم پزشكی كشور» با اشاره به این كه نگاه نهاد رهبری به دانشگاهیان یك نگاه همدلانه است، بیان كرد: مدیریت فرهنگی در دانشگاه های كشور یك مدیریت سوق الجیشی است. با این وجود مدیران فرهنگی كمتر مورد تجلیل قرار گرفته اند، درحالی كه این مدیران زحمت كش زحمات پنهان زیادی را سطح دانشگاه ها متحمل می شوند.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، حجت الاسلام محمدمهدی صالحی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با حضور در جمع مدیران فرهنگی دانشگاه های علوم پزشكی كشور با اشاره به شهادت سردار رشید اسلام سردار حاج قاسم سلیمانی و شهیدان سانحه هوایی اخیر كه داغ آن بر دل های ملت ایران سنگینی می كند؛ بیان كرد: روز گذشته مقام معظم رهبری در نماز جمعه اشاره داشتند كه دو هفته گذشته دو هفته پرماجرا و استثنایی در كشور بود كه ماجراهای تلخ و شیرین و حوادث درس آموزی را رقم زد. حوادث تلخ و شیرین این ایام دستاوردهای قابل تاملی برای رصد اشتباهات و جبران بیشتر را برای ما فراهم می آورد.
وی اضافه كرد: فرمایشات رهبری كلیدواژه های قابل تاملی داشت. رهبری اشاره فرمودند كه در بعضی از اوقات فرصت هایی پیش روی انسان قرار می گیرد كه متمایز از ایام دیگر است. ایام الله گاه ناظر به زندگی شخصی است و گاه اثرگذاری طولانی مدت در زیست اجتماعی ما دارد. اما توجه به داشته ها و نداشته ها یا قوت ها و ضعف ها در این بین اهمیت بالایی دارد.
صالحی شهادت حاج قاسم سلیمانی را رستاخیزی در جامعه دانست و اشاره كرد: خلوصی كه حاج قاسم سلیمانی با خدا و مردم داشت موجب شد كه بركات شهادت او هجمه رسانه های غربی را درهم بشكند. این سردار رشید آنقدر عظمت داشتند كه آمریكا كه همیشه اهداف تروریستی خودش را پشت پرده پنهان می كرد، برای نخستین بار در ملاعام ظاهر شد و مسؤولیت این ترور را در حضور افكار عمومی پذیرفت. اگر كسی رابطه خودش را با خداوند خالص كند، خداوند در پروسه تصمیم گیری او بهترین مصلحت ها را رقم می زند. همان اتفاقی كه شهادت حاج قاسم به دنبال داشت.
وی حمله به پایگاه عین الاسد را هتك حیثیت آمریكا خواند و عنوان كرد: اگر ما به پایگاه های آمریكایی حمله نمی كردیم مورد حمله های دیگری از طرف دشمنان قرار می گرفتیم. خوشبختانه این اتفاقات سبب ترس بزدلانه آمریكا و انفعال آنها شد. همانطور كه مقام عظمای رهبری اشاره فرمودند این پیروزی مربوط به مكتب امام خمینی(ره) است كه مؤلفه های تمدن ساز را مطرح و آدم هایی در تراز آنرا تربیت كرده است.
معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با اشاره به خطای انسانی پیشامده در سانحه هواپیمای اوكراینی اظهار داشت: خطای انسانی در شرایط حساس هفته های اخیر موجب اندوه تمام كشور شد اما این خطا نباید زمینه سواستفاده عده ای قرار بگیرد و به سپاه پاسداران ظلم شود. رهبری در نماز جمعه به دو راهبر ناظر به آینده اشاره فرمودند: اول از زنده بودن مكتب امام یاد كردند و از طرف دیگر ما را به تحلیل ضعف های خودمان دعوت نمودند تا در آینده قوی تر شویم.
صالحی مدیریت فرهنگی دانشگاه های علوم پزشكی را مدیریت سوق الجیشی دانست و عنوان كرد: مدیران فرهنگی كمتر مورد تجلیل قرار گرفته اند، درحالی كه این مدیران زحمت كش زحمات پنهان زیادی را سطح دانشگاه ها متحمل می شوند. علیرغم این زحمات و خدمات اما باید توجه داشته باشید كه گاهی فضای دانشگاه می تواند زمینه سوستفاده بدخواهان قرار بگیرد. خوشبختانه عمده دانشجویان ما زلال و شفاف هستند اما نباید تحت تاثیر احساسات قرار بگیرند.
وی افزود: اگر مدیریت فرهنگی هوشمندانه و متعهدانه نباشد مشكلات جدی در حوزه های مختلف رخ می دهد. اما اگر از خطای انسانی در ماجرای هواپیمای اوكراینی ناراضی هستیم نباید خودمان گرفتار خطای انسانی شویم و خدای ناكرده با عدم مدیریت هوشمندانه موجب از دست دادن یك نیروی خلاق شویم. چونكه ما با عناصر انسانی سروكار داریم و باید موانع بروز خطای مدیریتی را فراهم نماییم.
معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری مدیران فرهنگی را نمایندگان دولت و سربازان مردم و انقلاب دانست و اظهار داشت: خوشبختانه با حضور دكتر سعید نمكی و دكتر سیما سادات لاری هم افزایی با دانشگاه های علوم پزشكی در اوج خودش قرار گرفته است و این تعامل در امتداد منویات مقام معظم رهبری است كه اشاره فرمودند هجمه به دولت زیاد است. همه دانشگاهیان نمایندگان دولت هستند و ما باید با درك مشترك و همدلی بیشتر تصمیم بگیریم.
به گزارش مفدا، نشست دو روزه مدیران فرهنگی دانشگاه های علوم پزشكی در ایام ۲۸ و ۲۹ دی ماه در محل سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشكی ایران در حال برگزاری است.
منبع:

1398/10/29
15:41:21
5.0 / 5
3913
تگهای خبر: خدمات , دانشگاه , زمینه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است