در گزارش زارا اعلام شد

افزایش ۲۰درصدی مصرف تخم مرغ

افزایش ۲۰درصدی مصرف تخم مرغ به گزارش زارا رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران، با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی مصرف تخم مرغ در كشور اظهار داشت: باتوجه به شرایط تولید، پیش بینی افزایش قیمت این محصول را نداریم.ناصر نبی پور در گفتگو با خبرنگار مهر، میانگین قیمت هر كیلوگرم تخم مرغ را درب مرغداری۷۸۰۰ تومان اعلام نمود و اظهار داشت: هم اكنون، تخم مرغ ارزان ترین محصول پروتئینی در بازار است و به سبب گرانی سایر محصولات پروتئینی، مردم به خرید این كالا روی آورده اند.
وی از افزایش حداقل ۲۰ درصدی مصرف تخم مرغ نسبت به سال قبل آگاهی داد و اضافه كرد: با این وجود، قیمت تخم مرغ افزایش شایان توجهی نداشته؛ چونكه تولید آن بسیار زیاد است.
نبی پور اظهار داشت: سال قبل روزانه بین ۲۵۰۰ تا ۲۶۰۰ تن تخم مرغ تولید می شد؛ اما امسال این عدد به ۲۹۰۰ تن در روز رسیده است.
وی با اشاره به اینكه امسال با بیماری های طیور نیز، مواجه نبوده ایم و شرایط بهداشتی مطلوب بوده است، افزود: به همین جهت تا آخر سال در عرصه تولید مشكلی نخواهیم داشت.
نبی پور در پاسخ به این پرسش كه آیا احتمال افزایش قیمت در هفته های آینده باتوجه به افزایش تقاضا در بازار، وجود دارد، اظهار داشت: پیش بینی افزایش یا كاهش قیمت نداریم و نرخ تخم مرغ در همین حدود باقی می ماند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمادگی تشكل های تولید برای تامین تخم مرغ مورد نیاز با نرخ مصوب، اظهار داشت: ما این آمادگی را به سازمان میادین اعلام كردیم؛ اما آنها تمایلی نشان ندادند؛ چونكه قیمت در بازار كاملاً متعادل است.
نبی پور همین طور از كاهش صادرات تخم مرغ آگاهی داد و اظهار داشت: هم اكنون میزان صادرات خیلی كم است و عمده آن نیز به مقصد افغانستان انجام می شود.
وی همین طور از صادرات محدود به صورت غیررسمی به عراق آگاهی داد و میزان صادرات را از خردادماه تابحال حداكثر ۲۲ هزار تن عنوان نمود.
رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران همین طور با اشاره به اینكه صادرات تخم مرغ به اوراسیا امكان پذیر نیست، اظهار داشت: ما مشكلی برای صادرات به اوراسیا نداریم؛ اما آنها علاقه ای به واردات از ایران ندارند؛ چون نیازی به این محصول از طرف آنها وجود ندارد؛ ضمن اینكه حمل و نقل تخم مرغ مشكل و معمولاً مبادله آن مرزی است و اگر كشورهای اوراسیا، خواستار واردات آن باشند باید فراورده های این محصول را وارد كنند.
نبی پور اضافه كرد: بطور كلی تا زمانی كه شرایط سیاسی و اقتصادی تغییر نكند و مسائل موجود دراین زمینه حل نشود، صادرات تخم مرغ نیز تحت تأثیر قرار می گیرد.

1398/10/24
19:05:02
5.0 / 5
4133
تگهای خبر: ارز , ارزان , اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است