رییس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی:

بستر فعالیت ذائقه های فرهنگی و سیاسی مختلف فراهم گردد

بستر فعالیت ذائقه های فرهنگی و سیاسی مختلف فراهم گردد به گزارش زارا رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با تاكید بر ضرورت حاكمیت نگاه عدالت محور بر فعالیتهای دانشجویی در حوزه های مختلف، اظهار داشت: در دانشگاه باید برای فعالیت ذائقه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی گوناگون در قالب قانون، شرایط مناسب فراهم باشد.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا زالی در نشستی با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و تعدادی از معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشكده ها، فعالیتهای حوزه دانشجویی و فرهنگی را بسیار مهم، جدی و راهبردی توصیف و بر لزوم تعمیق و توجه ویژه به این حوزه تصریح كرد.
وی با تاكید بر ضرورت برخورداری دانشجویان از محیطی با نشاط، اظهار داشت: محیط با نشاط و منعطف پویایی و شكوفایی دانشجویان را فراهم می آورد.
دكتر زالی بر لزوم پاسخگویی به مطالبات حوزه دانشجویی تصریح كرد و اظهار داشت: باید در راه نشاط آفرین شدن و ترنم بخشی اتمسفر دانشگاه حركت نماییم.
وی با اشاره به اینكه بخش قابل توجهی از دانشجویان، با ورود به دانشگاه برای اولین بار زندگی در كلان شهری همچون تهران را تجربه می كنند، خاطرنشان كرد: همین مسئله دانشجویان را با چالش هایی روبرو می كند كه توجه مضاعف به حوزه دانشجویی و فرهنگی را طلب می كند.
دكتر زالی خواهان ارتباط موثر، صمیمانه و انعطاف پذیر معاونت های دانشجویی دانشكده ها با دانشجویان شد و با تاكید بر ضرورت حاكمیت نگاه عدالت محورانه بر فعالیتهای دانشجویی در حوزه های مختلف، خاطرنشان كرد: معاونت دانشجویی و فرهنگی می تواند برای افزایش مشاركت دانشجویان در فعالیتهای اجتماعی و همینطور اجرای بخشی از برنامه های معاونت، از ظرفیت های كانون ها و تشكل های دانشجویی هم بهره بجوید.
وی با اشاره به اینكه كانون ها و تشكل های اجتماعی برای اجرای برنامه های معاونت دانشجویی و فرهنگی می توانند مانند كاتالیزور عمل كنند، اظهار داشت: در دانشگاه باید برای فعالیت ذائقه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی گوناگون در قالب قانون، شرایط مناسب فراهم باشد.
وی معاونان فرهنگی دانشكده ها را مهمترین دیده بانان فضای فرهنگی دانشگاه دانست و اظهار داشت: معاونان دانشكده ها باید نتایج رصدهای خویش را به معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه منتقل كنند تا با استفاده از این نتایج مسائل به صورت فرابخشی حل و رفع گردد.
دكتر زالی در ادامه خواهان تدوین سندهای راهبردی عملیاتی توسط معاونان دانشكده ها شد و اضافه كرد: دانشكده ها برای كسب امتیاز فرهنگی اساتید، باید برنامه های فرهنگی را متنوع كنند.
او همینطور حضور معاونان دانشجویی و فرهنگی را در شوراهای دانشكده ها ضروری عنوان نمود و خاطرنشان كرد: بهره گیری از اطلاعات جامع معاونان فرهنگی سبب پختگی تصمیمات دریافت شده در این شوراها می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی همینطور با اشاره به نزدیك شدن زمان انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی، بر لزوم حفظ شور و شوق سیاسی دانشجویان در قالب ثبات و به دور از هیجان زدگی تصریح كرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، در ادامه این جلسه معاونان دانشكده ها به بررسی امور دانشجویی و فرهنگی همچون مسائل مربوط به پاویون ها، خوابگاه ها و نمازخانه ها پرداختند.1398/10/23
21:56:21
5.0 / 5
4471
تگهای خبر: دانشگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است