كمیته تجدیدنظر جایگاه حقوقی نیست كه دانشجو در آن نیاز به وكیل داشته باشد

كمیته تجدیدنظر جایگاه حقوقی نیست كه دانشجو در آن نیاز به وكیل داشته باشد به گزارش زارا معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینكه بخشنامه انضباطی دانشجویان یك بخشنامه داخلی است و به درون دانشگاه مربوط می شود، اظهار داشت: كمیته تجدید نظر یك جایگاه حقوقی نیست كه در آن دانشجو نیاز به وكیل داشته باشد، این در حالیست كه بیرون از دانشگاه فرقی بین دانشجو و غیردانشجو نیست و همه می توانند وكیل داشته باشند.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، در شیوه نامه جدید انضباطی دانشجویان، كه برمبنای بخشنامه شورای انضباطی دانشجویان، شهریورماه سال جاری به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است، دانشجویان اجازه بردن همراه یا وكیل را كه به جلسات كمیته انضباطی دانشگاه را ندارند. این در حالیست كه برمبنای شیوه نامه قبلی انضباطی دانشجویان، آنها این حق را داشتند پس از احضار به كمیته انضباطی نماینده یا وكیلی را همراه خود به جلسه ببرند.
این بخشنامه كه اصلاح آن پس از 24 سال از زمان تصویب صورت گرفته و در اول شهریور ماه سال جاری با امضای وزرای بهداشت و علوم به دانشگاه های سراسر كشور ابلاغ گردیده است، پس از گذشت بیشتر از دو ماه از ابلاغ آن با حاشیه هایی روبه روست؛ بطوریكه یك عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در اظهارات اخیر خود بر لزوم اصلاح این بخشنامه تاكید كرده و با اشاره به اینكه كمیته فرهنگی و اجتماعی فراكسیون امید این مساله را مورد بررسی قرار خواهد داد، گفته است: پس از بررسی بیشتر جزئیات این بخشنامه در صورت ضرورت از وزیر علوم برای ارائه ی توضیحات بیشتر دعوت به عمل خواهد آمد.
ابراهیم كلانتری، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه بخشنامه انضباطی دانشجویان یك بخشنامه داخلی است و به درون دانشگاه مربوط می شود، اظهار داشت: هم كمیته انضباطی بدوی و هم كمیته تجدید نظر، در خود دانشگاه برگزار می گردد و در محیط دادگاهی نیست.
وی اظهار نمود: از چندین سال پیش این طور بوده كه دانشجو می تواند در كمیته تجدید نظر از خودش دفاع كند؛ این كمیته دادگاه نیست و در آن رئیس دانشگاه، معاون دانشجویی، مسئول نمایندگی مقام معظم رهبری حضور دارند و جایگاه حقوقی آن در حدی نیست كه دانشجو در آن نیاز به وكیل داشته باشد.
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی درانتها تصریح كرد: در بیرون از دانشگاه فرقی بین دانشجو و غیردانشجو نیست و همه می توانند در دادگاه وكیل داشته باشند؛ این قانون اساسی است و هیچ كس نمی تواند به آن ورود كند.
منبع:

1398/10/15
18:38:38
5.0 / 5
3981
تگهای خبر: آموزش , برند , بهداشت , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است