شرط ادامه فعالیت پردیس های دانشگاهی از زبان وزیر علوم

شرط ادامه فعالیت پردیس های دانشگاهی از زبان وزیر علوم به گزارش زارا وزیر علوم در دهمین جلسه شورای نظارت، ارزیابی و تضمین كیفیت علوم، تحقیقات و فناوری، اظهار داشت: ادامه فعالیت پردیس های دانشگاهی منوط به ارزیابی عملكرد آنها توسط هیأت های امنای دانشگاه ها در جهت تحقق اهداف آموزش عالی است.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دكتر منصور غلامی، در این نشست ضمن تشكر از گزارش مركز نظارت، ارزیابی و تضمین كیفیت، درباره پردیس های دانشگاه های دولتی، خواهان تطبیق عملكرد پردیس ها با ضوابط و مقررات و بررسی میزان تحقق اهداف آنها توسط مركز نظارت شد.
وی، با اشاره به اینكه هر گسترشی در آموزش عالی باید محدود به تأمین شاخصهای كیفی شود، ادامه فعالیت پردیس های دانشگاهی را منوط به ارزیابی عملكرد آنها توسط هیأت های امنای دانشگاه ها در جهت تحقق اهداف آموزش عالی عنوان نمود و از مركز نظارت خواست تا شاخصهای ارزیابی پردیس ها را تعیین و در اختیار دانشگاه ها قرار دهد.
وزیر علوم، با اشاره به اینكه وجود دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی باكیفیت هم بخشی از راهبرد آموزش عالی در آینده است، تاكید كرد: باید كوشش كرد با نظارت و ارزیابی هایی كه شكل گرفته است، دانشگاه ها و مؤسسات غیردولتی به لحاظ كیفیت ارتقاء یابند و نباید دولت با افزایش دوره ها و ظرفیت ها در پردیس های دانشگاه های دولتی بعنوان رقیب آنها وارد شود.
دكتر زكائی، رئیس مركز نظارت، ارزیابی و تضمین كیفیت عتف هم طی سخنانی در این نشست با اشاره به اینكه در زمان تأسیس برخی از پردیس های دانشگاهی به ضوابط تأسیس توجه كامل نشده است، اظهار داشت: این مورد یكی از علل عدم تحقق برخی اهداف شكل گیری پردیس هاست.
در ادامه دكتر محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران، ضمن عرضه گزارشی از رعایت ضوابط تأسیس و اداره پردیس های دانشگاه تهران، آمادگی دانشگاه تهران را برای ارزیابی پردیس های این دانشگاه توسط مركز نظارت، ارزیابی و تضمین كیفیت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام نمود.
به گزارش اداره كل روابط عمومی وزارت علوم، دهمین جلسه شورای نظارت، ارزیابی و تضمین كیفیت علوم، تحقیقات و فناوری با محوریت بررسی وضعیت پردیس های دانشگاه های دولتی با حضور وزیر علوم و تعدادی از رؤسای دانشگاه ها و صاحب نظران برگزار گردید.1398/10/14
21:42:45
5.0 / 5
4246
تگهای خبر: آموزش , ارز , دانشگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است