انواع شركت های قابل ثبت در اداره كل ثبت شركتها

انواع شركت های قابل ثبت در اداره كل ثبت شركتها به گزارش زارا یكی از مهمترین اقداماتی كه پیش از ثبت شركت و برند باید انجام دهید این است كه اطلاعات خود در این زمینه را كامل كنید. موسسه ثبت شركت ذهن ناب در این مقاله نكاتی را در این خصوص ارئه كرده است.


به گزارش زارا به نقل از مهر، یكی از مهمترین اقداماتی كه پیش از انجام ثبت شركت و برند باید انجام دهید این است كه اطلاعات خود در این زمینه را كامل كنید. از بهترین روشهای كسب اطلاعاتی در مورد نحوه ثبت شركت ها و موسسات جستجو در اینترنت است. با جستجو در اینترنت تعدادی وب سایت شما مشاهده خواهید كرد كه در زمینه ثبت شركت و برند می باشد اما بدون شك اطلاعات كاملی را برای شما عرضه نكرده اند و در بعضی از موارد هم بسیار گنگ است. البته باید به این نكته هم توجه كنید كه ثبت شركت و برند نیازمند تخصص و تجربه بالایی است. برای همین هم شما موقع مطالعه مقالات در مورد ثبت شركت بعضی از مفاهیم را متوجه نخواهید شد. موسسه ثبت شركت ذهن ناب در جهت عرضه خدمات در زمینه امور ثبتی تا جایی كه توانسته است همه چیز در ارتباط با ثبت شركت را در وب سایت خود توضیح داده است. مشاوره امور ثبتی در موسسه ثبتی ذهن ناب به جهت اینكه بتوانید از روند درست انجام ثبت شركت كاملا آگاه شوید بهتر است با مشاورین ما در ثبت شركت ذهن ناب تماس بگیرید. مشاورین ما تخصص بالایی در انجام امور ثبتی دارند و تجربه بالای آنها می تواند در رسیدن شما به اهدافتان یاریتان كند. مشاوره ثبت شركت و ثبت برند در موسسه ذهن ناب مجانی است و شما می توانید هر گونه سوالی را كه در اینباره داشته باشید از كارشناسان ما بپرسید: ۰۹۱۲۲۹۳۸۲۱۸
انواع شركت های قابل ثبت در ایران طبق ماده ۲۰ قانون تجارت: شركت های تجاری در ایران به هفت قسم تقسیم می شوند ۱. شركت سهامی خاص ۲. شركت مسئولیت محدود ۳. شركت تضامنی ۴. شركت مختلط غیر سهامی ۵. شركت مختلط سهامی ۶. شركت نسبی ۷. شركت تعاونی تولید و مصرف در زیر سه مورد از شركت هایی كه در ایران بیشترین ثبت را دارند اشاره می كنیم: ثبت شركت سهامی خاص، ثبت شركت سهامی عام و ثبت شركت با مسئولیت محدود و تعریفی كلی از این سه شركت را در این بخش عرضه می نماییم. برای كسب اطلاعات بیشتر در مورد روند و هزینه ثبت انواع شركت می توانید با مشاورین ما در موسسه ثبتی ذهن ناب تماس بگیرد تا از مشاوره مجانی ما بهرمند شوید:
تعریف شركت سهامی خاص ثبت شركت سهامی خاص: طبق قانون تجارت اصلاحی ماده ۴ بند ب به این صورت تعریف می شود < شركت هایی كه تمام سرمایه آنها در موقع تاسیس منحصراً توسط موسسین تامین گردیده است شركت سهامی خاص نامیده می شوند. > یا به زبان ساده تر شركت سهامی خاص شركتی است با مبحث بازرگانی (بلكه در مبحث آن موضوعی به غیر از بازرگانی قید شده باشد) كه تمام سرمایه آن منحصراً توسط مؤسسین، تأمین گردیده و سرمایه آن به سهام تقسیم شده است و مسئولیت صاحبان سهام، محدود به مبلغ اسمی سهام آنها می باشد. تعداد سهامداران نباید از سه نفر كمتر باشد و عنوان <شركت سهامی خاص> باید پیش از نام شركت یا پس از آن بدون فاصله با نام شركت، به صورت روشن و خوانا قید شود. تعریف شركت سهامی عام ثبت شركت سهامی عام: طبق قانون تجارت اصلاحی ماده ۴ بند الف به این صورت تعریف می شود <شركت هایی كه موسسین آنها قسمتی از سرمایه شركت را از راه فروش سهام به مردم تامین می كنند شركت های سهامی عام نامیده می شوند. > یا می توان به زبان ساده تر شركت سهامی عام را شركتی گفت با مبحث بازرگانی ( بلكه در مبحث آن موضوعی به غیر از بازرگانی قید شده باشد) كه سرمایه آن به سهام، تقسیم شده كه بخشی از این سرمایه از راه فروش سهام به مردم تأمین می شود. در شركت سهامی عام، تعداد سهامداران نباید از سه نفر كمتر باشد و مسئولیت سهامداران، محدود به مبلغ اسمی سهام آنها می باشد. در شركت سهامی عام، عبارت < شركت سهامی عام > باید پیش از نام شركت یا پس از آن بدون فاصله با نام شركت قید شود و در كلیه اوراق و اطلاعیه ها و آگهی های شركت به صورت روشن و خوانا قید شود. تعریف شركت با مسئولیت محدود ثبت شركت با مسئولیت محدود: طبق قانون تجارت ماده ۹۴ به این صورت تعریف می شود < شركت با مسئولیت محدود شركتی است كه بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشكیل شده و هر یك از شركاء بدون اینكه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شركت مسئول قروض و تعهدات شركت است. > یا به زبان ساده تر شركت با مسئولیت محدود، شركتی است كه بین دو یا چند نفر برای انجام امور تجاری تشكیل شده و هر یك از شركاء بدون اینكه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد؛ فقط به میزان سرمایه خود مسئول قروض و تعهدات شركت است. در نام شركت باید عبارت <با مسئولیت محدود> قبل و یا پس از نام شركت قید شود. در شركت های مسئولیت محدود باید كلیه سرمایه تقویم شود و به مدیر عامل تحویل داده شود و مدیر عامل اقرار به دریافت آن مبلغ كند. برای ثبت شركت به كجا باید رجوع كنیم؟ جهت ثبت شركت باید به اداره ثبت شركتها رجوع كنید اگر در شهر غیر از تهران ساكن هستید باید به اداره كل ثبت شركتهای همان شهر رجوع نمایید تا راهنمایی های لازم برای ثبت انواع شركت ها را در آنجا دریافت كنید. باید توجه داشته باشید كه با اینترنتی كردن ثبت شركتها در ابتدای كار نیازی نیست كه مستقیم به اداره ثبت شركت ها رجوع كنید با ورود در سامانه ثبت شركت ها می توانید كارهای ابتدایی ثبت شركت را انجام دهید و در نهایت مدارك خویش را به آنجا ارسال كنید. توجه كنیدكه كارهای ثبتی نیازمند به افراد متخصص و با تجربه در این زمینه است و شما بدون داشتن اطلاعات لازم نمی توانید به آسانی مبادرت به ثبت شركت كنید بنابراین بهتر است پیش از هر اقدامی از موسسه ثبت شركت و برند ذهن ناب كمك بگیرد. مشاورین ما به طور ۲۴ ساعته آماده عرضه راهنمایی برای ثبت شركت و برند هستند.
این مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1398/09/04
23:10:11
5.0 / 5
4266
تگهای خبر: اینترنت , برند , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است