رئیس مركز مطالعات و توسعه علوم پزشكی خبر داد

طراحی جایزه تعالی آموزش پزشكی

طراحی جایزه تعالی آموزش پزشكی زارا: رئیس مركز مطالعات و توسعه علوم پزشكی از طراحی جایزه تعالی آموزش علوم پزشكی بعنوان جایزه نامی در حوزه عملكرد و پاسخگویی اجتماعی آموزشی در وزارت بهداشت آگاهی داد.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دكتر عظیم میرزاده در سمینار سراسری آموزش پزشكی مبتنی بر توانمندی و سی امین سالگرد تاسیس مركز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشكی كه در دانشگاه علوم پزشكی تهران انجام شد با اشاره به تشكیل شش كمیته دانش پژوهی كشوری در حوزه آموزش پزشكی اظهار داشت: پاسخ به سوالات، ابهامات و استعلامات دانشگاه ها، بررسی و تصویب چارچوب اعتبار بخشی كمیته های دانشگاهی دانش پژوهی، بررسی و تعین رای نهایی اعتبار بخشی كمیته های دانشگاهی دانش پژوهی و پیشنهاد معادل سازی دانش پژوهی در ماده سه و تصویب آن در هیئت ممیزی وزارتخانه همچون اقداماتی است كه در این كمیته انجام می شود.
ایشان سپس اشاره كرد: در حوزه ترویج دانش پژوهی آموزشی اقدامات زیادی در وزارت بهداشت انجام شده است به شكلی بیشتر از ۴۰۰ نفر از اعضای هیئت ممیزه، معاونین آموزشی و دست اندركاران حوزه دانش پژوهی، برگزاری سمینار آموزشی مجازی دانش پژوهی در بخشنامه ارتقای اعضای هیئت علمی و شركت بیشتر از دو هزار نفر از اعضای هیئت علمی در این سمینار همچون این اقدامات می باشد.
رئیس مركز مطالعات و توسعه علوم پزشكی همین طور به همایش های آموزش علوم پزشكی در سال های ۹۹ و ۱۴۰۰ اشاره نمود و اظهار داشت: بیست ودومین همایش آموزش پزشكی كه همایش ۱۴۰۰ آموزش پزشكی نیز است در ایام ۲۹ تا ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ انجام می شود. این همایش برای آموزش پزشكی اهمیت زیادی دارد.
دكتر میرزاده همین طور تدوین شیوه نامه دانش پژوهشی آموزشی در حوزه آموزش پزشكی را بسیار با اهمیت توصیف كرد و اظهار داشت: این قانون مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی می باشد كه تنها برای وزارت بهداشت اعمال می شود. در واقع این شیوه نامه هم اكنون معادل سازی شده و در هیئت ممیزه مركزی نیز به تصویب رسیده است.
او همینطور درباب تعاملات بین المللی در عرصه آموزش پزشكی نیز اظهار داشت: تعامل با انجمن آموزش پزشكی اروپا، برگزاری نشست با پروفسور هاردن، جلب مشاركت صاحبنظران و متخصصان آموزش پزشكی در بیستمین همایش كشوری و برخی ارتباطات دیگر همچون تعاملات بین المللی ما در این حوزه به حساب می آید.
میرزاده همین طور از طراحی جایزه تعالی آموزش پزشكی بعنوان جایزه نامی در عرصه عملكرد پاسخگوی اجتماعی و جشنواره كشوری استاد نمونه آموزشی آگاهی داد و اظهار داشت: دومین دوره پایش مراكز مطالعات و توسعه نیز بزودی انجام می شود و بخشنامه قطب های علوم پزشكی كشور با نظر اساتید مورد بازبینی قرار خواهد گرفت.
به گزارش زارا به نقل از ایسنا، درانتها مراسم سی امین سالگرد تاسیس مركز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشكی با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت و برخی اساتید این حوزه با اهدای لوحی از دكتر لباف قاسمی، نادر ممتاز منش و شهرام یزدانی بعنوان فعالین عرصه آموزش پزشكی تقدیر گردید.
منبع:

1398/08/25
13:41:59
5.0 / 5
4653
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است