در گزارش زارا عنوان شد

سهمیه آرد نانوایان متخلف قطع می شود

سهمیه آرد نانوایان متخلف قطع می شود به گزارش زارا رئیس اتاق اصناف تهران، از توزیع نرخ نامه های سبز و آبی برای نانوایی های دولتی و آزادپز آگاهی داد و با اشاره به اینكه قیمت نان های آزادپز نیز تعیین شده است، اظهار داشت: سهمیه آرد نانوایان متخلف قطع می شود.


قاسم نوده فراهانی در گفتگو با خبرنگار مهر از توزیع نرخ نامه های نان در نانوایی های دولتی و آزادپز آگاهی داد و اظهار داشت: با هماهنگی های صورت گرفته از طرف اتاق اصناف تهران با اتحادیه های نانوایی، نرخنامه نان برمبنای مصوبات وزارت صنعت، معدن و تجارت تهیه شده و در دو رنگ سبز و آبی در نانوایی هایی دولتی و یارانه ای نصب خواهد شد. رئیس اتاق اصناف تهران از توزیع نرخ نامه ها در تمام نانوایی ها آگاهی داد و اضافه كرد: از روز یكشنبه هفته پیش رو(۱۲ آبان ۹۸) هر نانوایی كه این نرخ نامه را نصب نكرده باشد، جریمه خواهد شد. وی اشاره كرد: اگر واحدهای نانوایی، نرخنامه را در معرض دید عموم مردم قرار ندهند، اخطار دریافت خواهند كرد و در ادامه، چنانچه بازرسان به نانوایی ها مراجعه نموده و نرخنامه جلوی دید مردم قرار نداشته باشد، به قطع سهمیه آرد نانوایی منجر خواهد شد. بگفته نوده فراهانی، قیمت های مصوب ستاد تنظیم بازار برای نان های یارانه ای و آزادپز كاملا مشخص است و البته اولویت پخت در نانوایی ها هم با نان های ساده است. وی گفت: مردم باید تخلفات مرتبط را به شماره تلفن ۱۲۴ یا اپلكیشن اعلام نرخ كالا و خدمات كه از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت طراحی شده است، اطلاع دهند.

به گزارش زارا به نقل از مهر، تمامی واحدهای صنفی دارای مجوز مكلف به اجرای جداول فوق الذكر با رعایت نكات زیر هستند: ۱- نانوایان مكلفند نان را با اولویت ساده عرضه نمایند.۲- ارائه نان با كیفیت مطلوب۳- رعایت كامل وزن چانه خكیر با رعایت حداكثر (۲%+-) از وزن مصوب الزامی است.۴- حداكثر نرخ كنجد برای نان سنگك و بربری، یك رو ۵۰۰۰ ریال تعیین می گردد.۵- ارائه نان با افزودنیهای مجاز بیش از اندازه معمول و یا وزن بیشتر بنا به درخواست مشتری مجاز است.۶- در صورت عدم رعایت هر یك از موارد فوق طبق قانون رسیدگی خواهد شد.۷- ملاك وزن نان سنگك، نان گرم است.۸- سفارش نا های رژیمی و خشك خارج از شمول وزن هستند. تلفن رسیدگی به شكایات: بازرسی سازمان صمت استان تهران بصورت شبانه روزی ۱۲۴ و تلفن بازرسی اتحادیه: ۷۷۵۰۳۳۱۳ است.
منبع:

1398/08/11
11:04:18
5.0 / 5
4532
تگهای خبر: اصناف , بازار , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است