ثبت نام جشنواره دانشجوی نمونه تمدید گردید

ثبت نام جشنواره دانشجوی نمونه تمدید گردید زارا: ثبت نام جهت شركت در بیست و هشتمین دوره جشنواره دانشجوی نمونه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی تا 20 آبان ماه جاری تمدید گردید.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، ثبت نام بیست و هشتمین دوره جشنواره دانشجوی نمونه از هفته سوم مهر ماه شروع شده بود تا ۲۰ آبان ماه جاری تمدید گردید و تمام دانشجویان متقاضی دانشگاه های دولتی، غیر انتفاعی و پژوهشگاه های تابعه وزارت علوم همین طور دانشگاه های پیام نور و فرهنگیان می توانند با مراجعه به سایت portal.saorg.ir نسبت به ثبت نام در این جشنواره اقدام نمایند.
جشنواره سال ۱۳۹۸، بیست و هشتمین دوره رقابت میان متقاضیان این جشنواره است و بر طبق زمان بندی های پیش بینی شده و درانتها همین سال با برگزاری مراسم تجلیل تمام می شود.
همانند سال های گذشته كلیه مراحل ثبت نام و مرحله داوری دانشگاهی و داوری مرحله كشوری در سامانه الكترونیكی انجام می پذیرد و پروسه داوری جشنواره دانشجوی نمونه در دو مرحله دانشگاهی و كشوری صورت می گیرد.
در اولین مرحله انتخاب دانشجویان نمونه، دانشجویان متقاضی در سطح دانشگاه به رقابت می پردازند و آن دسته از دانشجویانی كه برترین امتیازات را برمبنای بخشنامه و صرف نظر از حد نصاب های آن كسب كرده اند، بعنوان برگزیدگان دانشگاهی مورد تقدیر دانشگاه قرار می گیرند و آن تعداد از متقاضیان كه شرایط معرفی به مرحله دوم را كسب كرده اند به دبیرخانه مركزی معرفی می گردند.
مرحله دوم جشنواره دانشجوی نمونه در سطح دانشگاه های تابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پنج گروه علوم انسانی، فنی و مهندسی، علوم پایه، كشاورزی و دامپزشكی، هنر در مقاطع مختلف انجام می شود كه بعد از ارزیابی داوران كشوری در نهایت دانشجویان نمونه كشوری انتخاب و معرفی می گردند.
در سال ۹۷ ثبت درخواست دانشجویان دانشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی در سامانه های مجزا صورت پذیرفت و كلیه متقاضیان در وزارت علوم درخواست خودرا در سامانه سجاد در بخش دانشجوی نمونه تكمیل كردند كه در نهایت بعد از طی مراحل دانشگاهی و كشوری ۲۷ نفر به عنوان برگزیدگان مرحله كشوری با حضور معاون اول ریاست جمهوری مورد تقدیر قرار گرفتند.
به گزارش زارا به نقل از ایسنا، یكی از اقدامات صورت گرفته درباب جشنواره دانشجوی نمونه این است كه در سال قبل پس از اتمام جشنواره و برگزاری مراسم طی هماهنگی های صورت گرفته با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و لطمه شناسی جشنواره طی شش دوره گذشته (از سال ۹۲ الی ۹۷) و با عنایت به بررسی های صورت گرفته، شورای سیاست گذاری جشنواره به این نتیجه رسید كه برخی اصلاحات در بخشنامه الزامی است و بنا بر این تیم تحقیقاتی در این راستا تشكیل شد و بخشنامه و شیوه نامه مورد بررسی و اصلاحات قرار گرفت و الان بخشنامه با امضای دو وزارت به كلیه دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی دولتی و غیر دولتی ابلاغ گردیده است.
رئیس سازمان امور دانشجویان اشاره كرد: متقاضیان در سال جدید می بایستی علاوه بر بخش های آموزش، پژوهش و فرهنگی در بخش فناوری نیز خودرا مورد ارزیابی قرار دهند و یكی از مهم ترین تغییرات بخشنامه اضافه شدن این بخش و تغییرات در نمرات افزوده است؛ همین طور توجه به سنوات تحصیلی برای شركت در رقابت از شروط بخشنامه جدید است و برخی تغییرات فرعی نیز صورت گرفته است.
طبق اعلام روابط عمومی وزارت علوم، شیوه نامه جشنواره نیز تغییراتی به دنبال داشته است كه لازم است كلیه متقاضیان در جشنواره سال ۹۸ ضمن مطالعه دقیق بخشنامه و شیوه نامه جدید نسبت به ثبت درخواست خود در سامانه سجاد به آدرس www.portal.saorg.ir در تاریخ ذكر شده اقدام نمایند.
منبع:

1398/08/03
22:33:28
5.0 / 5
4391
تگهای خبر: آموزش , ارز , برتر , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است