تحصن و اعتراض دانشجویان دانشكده دندانپزشكی بندرعباس

تحصن و اعتراض دانشجویان دانشكده دندانپزشكی بندرعباس زارا: با وجود اینكه سالانه چندین و چند مرتبه دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی كه یكی از اصلی ترین و مهم ترین دانشگاه ها تلقی می شود، دست به تحصن و اعتراضات جمعی می زنند اما متأسفانه انگار این اعتراضات پایانی ندارد و دانشجویان آن طور كه می خواهند به نتایج مطلوب و خواسته هایشان نمی رسند.



به گزارش زارا به نقل از ایسنا، روز گذشته دانشجویان دندان پزشكی دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان با تحصن و تجمع در مقابل ساختمان مركزی این دانشگاه و با در دست داشتن پلاكاردهایی خواستار رساندن صدای خود به گوش مسئولان دانشگاه و عمل به وعده ووعیدهایی كه از دوره ریاست سابق این دانشگاه به ریاست كنونی منتقل شده است، شدند.

دراین باره یكی از دانشجویان این دانشگاه اظهار داشت: اعتراضات دانشجویان این دانشگاه همواره مشخص و واضح است، این اعتراضات به ترتیب اولویت به تعرفه های بالا نسبت به سایر دانشكده های دندانپزشكی كشور و متعاقب با آن عدم توانایی قشر ضعیف، كم توان و فقیر استان برای مراجعه به دانشكده برای انجام كارهای درمانی خود به مركز دندان پزشكی دانشگاه علوم پزشكی است.

دانشجوی دیگری اضافه كرد: موقعیت مكانی و كمبود امكانات كلینیك دندانپزشكی دانشكده از كمبود یونیت تا مواد موردنیاز و وسایل كار نیز از دیگر مشكلات ما به شمار می آیند.

این دانشجو بیان كرد: موقعیت مكانی این كلینیك در شهر (قرار گرفتن در یكی از بدترین محله های شهر و وضعیت اسف بار و نابسامان محیط دانشكده به سبب ساخت وسازهای مختلف در اطراف كلینیك كه وجه نازیبا و نامناسبی را به دانشكده بخشیده اند سبب می شود بیماران برای مراجعه به این مركز رغبتی

نداشته باشند.

وی با اشاره به اینكه برای فعالیت هر موسسه و مركز، تبلیغات و شناساندن فعالیت، خدمات، امكانات و توانایی های آن از اهمیت خاصی برخوردار است، اشاره كرد: عدم آشنایی مردم استان خصوصاً قشر ضعیف و بیماران نیازمند به درمان فوری و جدی در استان درنتیجه عدم وجود تبلیغات مفید می باشد.

یك دانشجوی دیگر افزود: متأسفانه قرار گرفتن افراد غیرمتخصص و ناآشنا در دانشكده دندانپزشكی بعنوان مسئول كار را برای ما دانشجویان و اساتید و حتی بیماران سخت تر كرده است و دقیقه همین است كه رئیس دانشگاه كه یك پزشك است با مشكلات فنی مختص رشته دندان پزشكی آگاه نبوده و انگار كه این مشكلات اهمیتی هم برایشان ندارد. ریاست دانشگاه علوم پزشكی برای چه در را برای دانشجویان پزشكی در بیمارستان محمدی نمی بندد و این مشكلات تنها برای ما دندان پزشكی هاست؟

دانشجوی دیگری نیز بیان كرد: كمبود استاد و ضعف آموزشی در چنین دانشگاهی را چه كنیم؟ تا كی وعده ووعید بشنویم؟

دانشجوی دیگری نیز با اشاره به اینكه حتی ظرفیت و امكانات برای تعداد پذیرش های ذكرشده در دفترچه سنجش هم كم است، عنوان كرد: پذیرش سالانه دانشجو بیشتر از ظرفیت اعلام شده توسط سازمان سنجش و نداشتن امكانات فضا گنجایش و ظرفیت كافی برای این دانشجویان در دانشكده مشكل ساز است.

همچنین معاون آموزشی كل دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان با اشاره به اینكه قسمتی از مشكلات و مسائل مطرح شده را تا ابتدای آذرماه حل خواهم كرد، اضافه كرد: درباب تعرفه ها و تبلیغات حق با شما است و در اسرع وقت به آنها رسیدگی خواهد شد.

به گزارش زارا به نقل از ایسنا، موارد ذكر شده قسمتی از مشكلات مهم و اصلی دانشجویان این دانشكده بوده كه آنان را وادار به تحصن كرده و درنتیجه آن دانشكده و كلینیك و كلاس های خودرا به مدت یك هفته با عدم حضور در آن تعطیل كرده اند.

همچنین لازم به ذكر است كه در جلسه تشكیل شده با حضور دانشجویان معترض، رئیس دانشكده دندانپزشكی دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان و همین طور معاون آموزشی دانشكده دندان پزشكی به درخواست ها و سؤالات دانشجویان پاسخ دادند.







منبع:

1398/07/18
14:17:47
5.0 / 5
4596
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دانشگاه , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است