برگزاری مرحله مقدماتی و منطقه ای هشتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی در البرز

برگزاری مرحله مقدماتی و منطقه ای هشتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی در البرز به گزارش زارا دبیر اجرایی مرحله منطقه ای هشتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان با اشاره به برگزاری مرحله مقدماتی و منطقه ای هشتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان در دانشگاه خوارزمی اظهار داشت: مرحله مقدماتی این دوره از مسابقات با پذیرش ۱۶ تیم از دانشگاه های تهران و البرز برگزار گردید.به گزارش زارا به نقل از ایسنا، هدی اصل روستا با اشاره به برگزاری مرحله منطقه ای هشتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان در دانشگاه خوارزمی اظهار داشت: مرحله منطقه ای هشتمین دوره‌ی مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در استان های البرز، خراسان شمالی، كردستان و دانشگاه هرمزگان برگزار می شود و تیم های دانشجویی شركت كننده جهت انتخاب تیم های راهیافته به مرحله‌ی كشوری با یكدیگر به رقابت می پردازند.

وی اضافه كرد: مناظرات تیم های برتر دانشگاه های الزهرا(س)، خواجه نصیرالدین طوسی، علم و صنعت، دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، دانشگاه امام صادق(ع)، علامه طباطبایی(ره)، صنعتی امیركبیر، صنعتی شریف، علم و فرهنگ و مجتمع آموزش عالی سلامت از منطقه‌ی ورامین و همینطور پردیس امیركبیر البرز فرهنگیان كه به مرحله‌ی منطقه ای راه یافته اند و مرحله منطقه ای این دوره از مسابقات در دانشگاه خوارزمی واقع در استان البرز در حال برگزاری است.

وی اضافه كرد: در مرحله مقدماتی و منطقه ای استان البرز مناظره اول بین تیم های «ارغنون علوم پزشكی شهید بهشتی» و «آرمان خواجه نصیر» با مبحث گزاره« علت مصرف بالای انرژی در ایران، تعرفه پایین آن است.» برگزار گردید و در نهایت طبق اعلام رأی هیأت داوران تیم آرمان به مرحله بعدی راه پیدا كرد.

اصل روستا افزود: مناظره دوم بین تیم های «ققنوس» از دانشگاه امیركبیر و «قوه ی متین» از دانشگاه علوم پزشكی ورامین با مبحث گزاره«كاهش مشاركت مردم در كمك به سیل زدگان، نشانه‌ی شكاف دولت - ملت است.» برگزار گردید و تیم «ققنوس» به مرحله دوم صعود كرد.

دبیر اجرایی هشتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی در استان البرز با اشاره به مسابقات مناظره دانشگاه های استان تهران و البرز اظهار داشت: مناظره سوم بین تیم های «اخوان الصفا شهید بهشتی» و «تنقیح مناط علم و فرهنگ» با مبحث گزاره« مداخلات دولت در بازار ارز و طلا باعث گسترش رانت خواری می شود. » برگزار گردید و تیم «تنقیح مناط» بعنوان تیم برگزیده ارائه شد. همینطور مناظره چهارم بین تیم های«برهان الزهرا» و «دیان فرهنگیان» با مبحث گزاره «آیین نامه جدید انضباطی وزارت علوم مغایر با حقوق و آزادی های دانشجویان است.» برگزار گردید و در نهایت هیأت داوران تیم برهان را برنده مناظره اعلام نمود. مناظره پنجم با عنوان گزاره « اعطای شناسنامه به فرزندان مادران ایرانی و پدران خارجی، مغایر با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است.» بین تیم های آرمان از دانشگاه فرهنگیان و علم و فرهنگ از دانشگاه علم و فرهنگ برگزار گردید و تیم آرمان بعنوان برگزیده ارائه شد.

اصل روستا اضافه كرد: مسابقه ششم با عنوان گزاره «دو جریان اصلی سیاسی كشور(اصلاح طلبان و اصولگرایان) پایگاه اجتماعی خویش را از دست داده اند.» بین تیم های حق از دانشگاه شهید بهشتی و تیم ثامن الحجج از دانشگاه علامه طباطبایی برگزار گردید و تیم ثامن الحجج به مرحله بعدی راه پیدا كرد. همینطور تیم شریف دخت با انصراف تیم بیان صادق به مرحله بعدی بعدی راه پیدا كرد.

وی در انتها اضافه كرد: مرحله دوم و نیمه نهایی روز سه شنبه ۹ مهرماه و مسابقه فینال و رده بندی در ایام چهارشنبه در سالن الغدیر دانشگاه خوارزمی برگزار می شود و سه تیم برتر به مرحله كشوری راه خواهند یافت.
1398/07/09
22:40:50
5.0 / 5
4143
تگهای خبر: آموزش , ارز , بازار , برتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است