مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت عنوان كرد

شرایط تخصیص تسهیلات به فرزندان اعضای هیات علمی

شرایط تخصیص تسهیلات به فرزندان اعضای هیات علمی به گزارش زارا مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت به تشریح جزئیات ˮاختصاص تسهیلات به فرزندان اعضای هیات علمیˮ در دانشگاه های علوم پزشكی اشاره نمود و اظهار داشت: از قرار مسموع اصلاح شیوه ارائه تسهیلات به فرزندان اعضای هیات علمی در دولت، مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی آغاز شده است و وزارت بهداشت در این زمینه آمادگی كامل دارد.


دكتر كیانوش جهانپور در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: سهمیه ای به نام سهمیه فرزندان اعضای هیات علمی در پذیرش دانشجو وجود خارجی ندارد و مطالبی كه در این رابطه ادعا شده است اغلب درست نیست.
وی با اشاره به برخی نقدها و مطالب منتشره روز گذشته، در فضای مجازی و رسانه ها درباب سهمیه آزمون های پذیرش دانشجو در كشور، اظهار داشت: نقدها و نگرانی های جدی و قابل تاملی در این رابطه مطرح گردیده است كه خیلی از آنها هنگام اصلاحات قوانین مربوطه نیز وجود داشت و عنوان شد ولی متاسفانه به هر علت دیده و شنیده نشد. بدین سبب در این میان سهمیه ای به نام "سهمیه فرزندان اعضای هیات علمی" وجود ندارد و آنچه در این رابطه گفته و شنیده می شود بیشتر یك سوءتفاهم است.
جهانپور همین طور اضافه كرد: تنها یك دستور العمل اجرایی بخشنامه «ایجاد تسهیلات برای فرزندان اعضای هیات علمی» برای انتقال و تغییر رشته دانشجویان فرزند اعضای هیات علمی رسمی دانشگاه ها وجود دارد كه این بخشنامه از سال ۸۸ ابلاغ گردیده و در آن حد نصاب نمره علمی لازم برای انتقال را ۹۰ درصد و تغییر رشته در همان مقطع را ۹۲.۵ درصد نمره كل آخرین نفر پذیرفته شده در سهمیه مربوط برای رشته-محل مورد تقاضا در نظر گرفته است.
مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت اشاره كرد: برمبنای دستور العمل فوق، این گروه از پذیرفته شدگان آزمون سراسری می توانند از دانشگاه مبدا به یكی از دانشگاه های محل خدمت یكی از والدین خود و یا در صورت نبودن آن رشته در آن شهر به نزدیكترین دانشگاه شهر محل خدمت والدین خود، با تایید سازمان سنجش آموزش كشور صرفا در همان مقطع و گروه آزمایشی و مشروط به دارا بودن حد نصاب ۹۰ درصد انتقال یابند یا با ۹۲.۵ درصد تغییر رشته دهند.
به گفته وی، انتقال فرزندان اعضای هیات علمی فقط از یك مركز دولتی به مركز دولتی دیگر، از یك مركز پیام نور به مركز پیام نور دیگر، از یك موسسه غیر انتفاعی به موسسه غیر انتفاعی دیگر و انتقال از یك دوره نیمه حضوری به دوره نیمه حضوری دیگر بلامانع است. البته در مورد لزوم یا درستی و نادرستی این امكان نظری ندارم، بدین سبب بحث اعمال سهمیه در آزمون صحیح نیست و این معرفی به صورت ظرفیت اضافی برای جابجایی یا تغییر رشته یك دانشجو است.
جهانپور اشاره كرد: اساس طراحی، اختصاص این تسهیلات با هدف پذیرش عادلانه داوطلبان در گروه های با شرایط متفاوت صورت می گیرد و مسلما هر روشی كه شرایط عادلانه (و نه لزوما مساوی) را تحت الشعاع قرار دهد، نقض غرض خواهد بود و از هدف اساسی خود فاصله گرفته است.
مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت درانتها اشاره كرد: از قرار مسموع، اصلاح شیوه ارائه تسهیلات فرزندان اعضای هیات علمی در دولت، مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی شروع شده است و امیدواریم این مساله دور از افراط و تفریط با لحاظ كردن دغدغه های بحق ذی نفعان و مجریان بزودی عملی شود و وزارت بهداشت از ماه ها قبل این مساله را مورد مطالعه قرار داده و از این جهت آمادگی كامل دارد.
منبع:

1398/07/08
20:43:12
5.0 / 5
4197
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است