انتقاد معاون دانشگاه علمی كاربردی از دخالت های سیاسی در دانشگاه

انتقاد معاون دانشگاه علمی كاربردی از دخالت های سیاسی در دانشگاه به گزارش زارا معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی كاربردی كشور با انتقاد از برخی دخالت های سیاسی در دانشگاه اظهار داشت: برخی مسئولان عادت كردند كه در همه امور و همچون مسائل در رابطه با آموزش عالی دخالت كنند.


به گزارش خبرنگار ایسنا، دكتر سیدعلی بدری در آیین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه جامع علمی كاربردی استان سمنان اظهار نمود: این دخالت های سیاسی به زیان آموزش عالی در كشور است.
وی افزود: متاسفانه برخی نمایندگان، فرمانداران و دیگر مسئولان عادت كردند كه در هر كاری دخالت كنند و امروزه اثرات نمونه هایی از این دخالت ها در دانشگاه وجود دارد.
معاون دانشگاه جامع علمی كاربردی با اشاره به اینكه در كشور ما هر كاری را سیاسی می بینند اضافه كرد: فضای دانشگاه باید از این مسائل دور نگه داشته شود.
وی بر ضرورت تمركز بیشتر بر مهارت آموزی در دانشگاه جامع علمی كاربردی تاكید و اشاره كرد: دانشگاه جامع در سه سال اخیر به سمت كیفی سازی آموزشی گام برداشته است.
بدری با اشاره به اینكه خیلی از مشاغل به مرور منسوخ می شوند، افزود: در دنیای امروز هر روز شاهد ظهور تكنولوژی های جدیدی هستیم و افراد برای بهره گیری از این فنآوری ها نیازمند مهارت آموزی هستند پس دانشگاه جامع باید مدام به سمت آموزش مهارت های جدید حركت نماید.
وی از روال ساده این دانشگاه برای تعریف رشته های جدید بعنوان یك مزیت مهم نام برد و اظهار داشت: هم اكنون در كمتر از سه-چهار ماه می توان یك رشته جدید را در پروسه آموزشی دانشگاه جامع تعریف كرد پس مراكز علمی كاربردی می توانند با بهره گیری از این مزیت فرصت های جدیدی برای خود ایجاد كنند.
معاون دانشگاه جامع علمی كاربردی كشور با اشاره به اینكه بعضی از مراكز از اعطای رشته ها بر طبق خوشه های شغلی گلایه دارند اشاره كرد: بااینكه این پروسه تنگناها و محدودیت هایی برای مراكز علمی كاربردی به وجود می آورد اما با تعریف رشته های جدید و ایده پردازی می توانند از دل این محدودیت ها، فرصت های جدیدی برای مركز خود ایجاد كنند. ضمن اینكه عرصه پودمانی نیز فرصت های خوبی برای مراكز به وجود آورده است.
وی با اشاره به اینكه تمایل جامعه به رشته های مهارتی رو به ازدیاد است چونكه این رشته ها، اشتغال به همراه دارند اضافه كرد: وزارت علوم رشته های مهارتی را به دانشگاه جامع علمی كاربردی سپرده و هر دانشگاه دیگری كه بخواهد این رشته ها را ایجاد كند باید از دانشگاه جامع مجوز بگیرد.
بدری با اشاره به ایجاد معاونت مهارتی در دانشگاه آزاد اشاره كرد: دانشگاه آزاد نیز برای ستاندن رشته های مهارتی بر طبق قانون باید از دانشگاه جامع مجوز بگیرد.
وی بر ضرورت توجه بیشتر به آینده پژوهی در دانشگاه جامع علمی كاربردی تاكید و اشاره كرد: باید در تعریف رشته ها و ارائه مهارت ها به مزیت های منطقه ای توجه گردد.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی كاربردی از استان سمنان بعنوان استانی با پتانسیل های مختلف یاد كرد و اظهار داشت: با عنایت به ظرفیت های این استان در حوزه گردشگری، ایجاد رشته های مهارتی در رابطه با صنعت گردشگری در مراكز علمی كاربردی استان می تواند به رونق این صنعت در استان كمك نماید.

منبع:

1398/06/26
22:43:16
5.0 / 5
4270
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , دانشگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است