معاون فرهنگی دانشگاه لرستان:

كارهای فرهنگی در چارچوب هنر بیان و ترویج شود

كارهای فرهنگی در چارچوب هنر بیان و ترویج شود زارا: معاون فرهنگی دانشگاه لرستان اظهار داشت: كارهای فرهنگی در چارچوب هنر بیان و ترویج شود.


دكتر حسین فلاحی اصل در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اینكه در دانشگاه كارهای فرهنگی امری درونی(عقیده، اخلاق، مطالبات مبتنی بر اخلاق، انسانی، عقیده) هستند، اظهار نمود: بهترین ابزاری كه بخواهیم اینها را پر رنگ نماییم هنر است.
وی افزود: هنر شامل نقاشی، شعر، موسیقی، نمایش و تئاتر، قصه، فیلم و عكس است كه می توانند امور درونی و فرهنگی را پررنگ كنند اموری ماورایی هستند.
معاون فرهنگی دانشگاه لرستان بیان كرد: علاوه بر نمایش درست و صحیح مبانی، مساله گفت و گو (مناظره، مشاجره) به نحو صحیح و اخلاقی و بهداشتی بیان شود به طوریكه دروغ و تهمت و آمار غیرواقعی در آن نباشد و به جای مواجهه های غیراخلاقی، اندیشه ها با هم روبرو شوند.
فلاحی اصل با اشاره به اینكه هر اندیشه ای فربه باشد می ماند، اضافه كرد: چنانچه گفت و گو و گفتمان با حفظ حرمت و اخلاق صورت گیرد، روشنگری ایجاد می شود؛ چونكه در مواجهه منطق ها، ضعف ها و كاستی ها و قوت ها خودرا نشان می دهند اما این مقدمه می خواهد، اهداف در گفت و گو منجر به دست یافتن به حقیقت باشد نه پیروزی بر شخصی، اما اگر در گفت و گو دنبال خصم و مسائل غیراخلاقی و مچ گیری و نقطه ضعف باشیم این مهم كارا نیست و سبب ایجاد شقاق، خصم و كینه در جامعه می شود.
وی با اشاره به اینكه اساتید دانشگاه كارهای فرهنگی را بوسیله نهاد انجام می دهند (ضیافت اندیشه) و اساتیدی دعوت و مطالب مورد ارزیابی اساتید قرار می گیرد، اظهار نمود: همین طور در بحث كارهای فرهنگی بسیج اساتید فعالیت دارد، همین طور معاونت فرهنگی با نهاد رهبری، و بسیج اساتید همكاری دارند.
معاون فرهنگی دانشگاه لرستان با اشاره به اینكه در این عالم ماده بدون مانع نمی توان كاری انجام داد، افزود: تقابل فكر را مزاحمت و موانع نمی دانیم بلكه موانع اعتبارات است چونكه كارهای فرهنگی هزینه می طلبد و با مشكلات جدی مالی مواجه ایم.
فلاحی اصل با اشاره به اینكه مخالفت ها و تعدد سلیقه نوعی فرهنگ است كه باید بهداشتی و اخلاقی باشد، تصریح كرد: در مخالفت ها اخلاقی عمل نماییم، دروغ نگوییم و مغرضانه نقد نكنیم بلكه با هدف حل مساله ورود پیدا نماییم، خود مخالفت ها بستری برای روشن شدن و شكوفایی یك فعالیت فرهنگی هستند.1397/12/25
22:02:40
5.0 / 5
4592
تگهای خبر: ارز , بهداشت , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است