معاون فرهنگی وزارت علوم:

دانشجویان موظف به تبعیت از آیین نامه ها هستند، پرونده تشكیل اتحادیه تادا كامل نشده است

دانشجویان موظف به تبعیت از آیین نامه ها هستند، پرونده تشكیل اتحادیه تادا كامل نشده است زارا: معاون فرهنگی وزارت علوم با تاكید بر این كه دانشجویان در فعالیت های خود موظف به تبعیت از آیین نامه های ابلاغی هستند اظهار داشت: بااینكه این آیین نامه ها مشكلات و چالش هایی دارند اما تا زمانی كه آیین نامه جدیدی ابلاغ نشده دانشجویان موظف می باشند از این آیین نامه ها تبعیت كنند.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دكتر غلامرضا غفاری در سومین نشست مسئولان دولتی با فعالین نشریات دانشجوی كشور كه از بامداد امروز در باغ نگارستان دانشگاه تهران در حال برگزاری است با تاكید بر این كه هم اكنون تنوع و تكثر فكری در حوزه نشریات دانشجویی وجود دارد، اظهار داشت: خوشبختانه فضای آموزش عالی كشور امروزه به گونه ای است كه تنوع و تكثر فكری زیادی در حوزه فعالیت های دانشجویی به خصوص نشریات دانشجویی وجود دارد. به گونه ای كه ما حدود ۳۲۰۰ نشریه فعال در وزارت علوم داریم كه در عرصه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، علمی، ادبی و سیاسی فعالیت می نمایند.
ایشان سپس اظهار نمود: نشریات دانشجویی در بازه های زمانی مختلف روزانه، هفتگی، فصل نامه و گاهنامه منتشر می شوند و این نشریات در عرصه های مختلف ذائقه ای، خواسته های دانشجویان را به گوش مسؤولان می رسانند.
معاون فرهنگی وزارت علوم با تاكید بر این كه دانشجویان تابع آئین نامه های ابلاغی هستند اظهار داشت: ما در حوزه فعالیت های مختلف شامل نشریات دانشجویی، آئین نامه ای را در اختیار داریم و تا زمانی كه آن آیین نامه وجود دارد دانشجویان از آن تبعییت كنند. بااینكه این آیین نامه مشكلات و موانعی داشته باشد.
دكتر غفاری اشاره كرد: باید سازوكارهایی در وزارت علوم تدوین شود تا آیین نامه فعالیت های دانشجویی مورد بازبینی قرار بگیرند تا اگر مشكلات و محدودیت های وجود دارد در چارچوب آن سازوكار رفع گردد اما تاكید می كنم دانشجویان در فعالیت های خود موظف به تبعیت از آیین نامه های ابلاغی هستند.
دكتر غفاری همین طور به آخرین وضعیت و اقدامات وزارت علوم در حوزه تصویب اساس نامه اتحادیه تادا اشاره كرده و اظهار داشت: پیگیر اساس نامه این اتحادیه هستیم و در این زمینه پیگیری های خود از دانشگاه ها باز انجام می دهیم. هم اكنون منتظر تكمیل پرونده ها از طرف دانشگاه ها هستیم به محض كامل شدن این استعلام ها مجدداً پیگیر آن هستیم.
در ادامه مهندس عسگری مدیر كل فرهنگی وزارت علوم هم با تاكید بر این كه این وزارت خانه دنبال جلب مشاركت حداكثری دانشجویان است اظهار داشت: خوشبختانه ما اقدامات خوبی در حوزه نشریات دانشجویی انجام دادیم و امسال سامانه ای در چارچوب سامانه جامع نشریات دانشجویی راه اندازی كردیم كه بر طبق آن از اعمال برخوردهای سلیقه ای با نشریات دانشجویی جلوگیری شود.
ایشان سپس از اصلاح آیین نامه نشریات و تشكلهای دانشجویی در وزارت علوم آگاهی داد و اظهار داشت: متأسفانه هم اكنون ضعف و ایرادات زیادی در آیین نامه ها وجود دارد كه بنا داریم تمامی این آیین نامه ها مورد بازبینی قرار گیرند.1397/12/22
17:52:02
5.0 / 5
4214
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , مد , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است