سرپرست معاونت دانشجویی دانشگاه علمی كاربردی خبر داد

آمادگی داریم هر وام شهریه ای كه درخواست شود پرداخت نماییم

آمادگی داریم هر وام شهریه ای كه درخواست شود پرداخت نماییم زارا: سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی كاربردی كشور با اشاره به اینكه در كشور ما 3 هزار رشته تعریف شده است، اظهار داشت: 800 رشته مهارتی در دانشگاه علمی-كاربردی داریم و نشان داده است كه می توان خیلی از ظرفیت ها را در این دانشگاه توسعه داد.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، «احمدرضا پیش بین» در مراسم اولین آیین تجلیل از دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی كاربردی استان گلستان، با اشاره به فعالیت ۲۷ ساله دانشگاه علمی كاربردی، اظهار داشت: این دانشگاه رویكرد مهارتی را دنبال می كند. تحولات زیادی در دو سال اخیر در این دانشگاه رخ داده كه شاید معادل ۲۵ سال تحولات قبلی این دانشگاه باشد.
وی با اشاره به اینكه توسعه های فنی را از برنامه های این دانشگاه حذف كردیم، اضافه كرد: به بعضی از مراكز بدلیل نداشتن كیفیت، اجازه فعالیت نداده ایم و برخی هم بر طبق مصوبه شورای عالی اداری تعطیل شدند و مقرر شد از سال ۹۸ دیگر دانشجو نگیرند.

پیش بین بیان كرد: از مسئولین استان می خواهیم كه اجازه ندهند رشته ها در این استان تعطیل شوند. بعضی از این رشته ها، مورد نیاز منطقه و كشور هستند.

سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی كاربردی كشور با اشاره به تفاهم نامه این دانشگاه با استانداری گلستان، اشاره كرد: بر طبق این تفاهم نامه استان پذیرفت كه كلیه نیازهای خودرا به دانشگاه اعلام نماید و این دانشگاه با عنایت به ظرفیت هایش، تعهد داد پاسخگوی این نیازها باشد.

وی با اشاره به ماموریت گرایی در مراكز این دانشگاه، اظهار داشت: مراكز متناسب با ماموریتی كه به آنها واگذار می شود، عمل كنند. هدف از این كار، آشنایی دانشجویان در حین تحصیل با آینده رشته تحصیلی شان است.

خوش بین با اشاره به اینكه رشته های علمی كاربردی با عنایت به نیاز هر منطقه تعریف می شود، اشاره كرد: این افتخار نیست كه در این دانشگاه دكتری و ارشد را راه اندازی نماییم. البته در مقطعی ارشد را داشتیم اما اگر سال ۹۸ ارشد داشته باشیم به صورت محدود و با ماموریت تعریف شده خواهد بود.


۷ برابر شدن بیكاران PHD
سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی كاربردی كشور اشاره كرد: در ۵ سال اخیر تعداد بیكاری phd كشور ۷ برابر شده است. معنا ندارد كه هزینه های زیادی شود و دانشجویانی كه جامعه ظرفیت پذیرش آنرا ندارد، آموزش داده شوند؛ باید این روند اصلاح گردد.

پیش بین با اشاره به اینكه یكی از خلاهای این استان بحث رشته های تربیت بدنی است، اظهار داشت: گلستان در مسابقات ورزشی موفقیت های زیادی داشته و باید مركز تربیت بدنی در این استان تقویت شود.
سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی كاربردی كشور اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید ۳۶ میلیارد ریال وام شهریه به دانشجویان دانشگاه علمی كاربردی پرداخت گردید.


آمادگی داریم در نیمسال دوم هر وام شهریه ای كه درخواست شود پرداخت كنیم

احمدرضا پیش بین همین طور در جلسه با مدیران مراكز علمی كاربردی استان گلستان اظهار نمود: این آمادگی را داریم در نیمسال دوم هر وام شهریه ای كه درخواست شود، پرداخت نماییم. هم اكنون ۵۰۰ هزار تومان وام شهریه پرداخت می شود كه این میزان در مهرماه سال آینده به ۷۵۰ هزار تومان افزایش می یابد.

وی ادامه داد: در نیمسال دوم به تمام دانشجویان غیرشاغل این دانشگاه بن كارت رفاهی دانشجویی داده می شود. بر این اساس به جای پولی كه برای غذای گرم به مراكز داده می شد، كارت دانشجو شارژ می شود و دانشجو غذایش را تهیه می كند.

پیش بین در ادامه اشاره كرد: وزارت علوم از سال ۹۸ ساماندهی دانشگاه ها را در دستور كار قرار داده و ماموریت گرایی، كیفی گرایی، ادغام ها و غیره را دنبال خواهدنمود. ما در دانشگاه علمی كاربردی از دو سال قبل این كارها را آغاز كردیم.

سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی كاربردی بیان كرد: در كنار موضوعات ماموریت گرایی و كیفی گرایی كه در دانشگاه دنبال می نماییم، اعتقاد داریم كه ستاد هم در كشور و هم در استانها باید كوچك شود و مراكز باید بزرگ شوند و اختیارات به مراكز داده شود.

وی ادامه داد: در اساسنامه قبلی دانشگاه علمی و كاربردی، مراكز دیده نشده بودند اما در اساسنامه جدید مراكز را جزو اركان دانشگاه قرار دادیم. مراكزی كه اساسنامه دار می شوند باید برنامه راهبردی ۵ ساله شان را تدوین كنند.

پیش بین، بر نیازسنجی در استانها اصرار كرد و اظهار داشت: نیازهای استان باید احصاء و برمبنای آن درخواست رشته شود.

سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی كاربردی با اشاره به اینكه مدرسان خبره باید در مناطق شناسایی شوند، اشاره كرد: به دنبال این هستیم كه روند جذب مدرس خبره را از ۲ سال فعلی به شش ماه كاهش دهیم.

وی تصریح كرد: امسال بیشتر از ۱۵۰ هزار دانشجو وارد دانشگاه علمی كاربردی شدند كه ۸۰ هزار نفر ورودی مهرماه و بیشتر از ۷۰ هزار نفر ورودی بهمن ماه بوده است.

پیش بین با تاكید بر اهمیت توجه به موضوعات فرهنگی در دانشگاه، اشاره كرد: در نظر داریم در رتبه بندی و نظارت های آینده ۲۵ درصد نقش را به مسائل فرهنگی و دانشجویی اختصاص دهیم.

سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی كاربردی اشاره كرد: بزودی بخشنامه ای به تمام استان ها ابلاغ می شود تا انجمن علمی و كانون در تمامی مراكز ایجاد شود. یك میلیون تومان به كانون ها و یك میلیون تومان باز به انجمن ها كمك خواهیم كرد.

وی اظهار داشت: تدابیری دیدم تا این انجمن های علمی به شركت های نوآور و خوشه های رشد و فناوری منتهی و در چارچوب پارك های علم و فناوری ساماندهی شوند.1397/12/10
19:57:26
5.0 / 5
4116
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است