وزیر بهداشت در مراسم تكریم و معارفه رئیس دفتر نهاد رهبری در دانشگاه ها تاكید كرد؛

لزوم رونق كرسی های آزاداندیشی و امكان ابراز عقاید مختلف در دانشگاه ها

لزوم رونق كرسی های آزاداندیشی و امكان ابراز عقاید مختلف در دانشگاه ها زارا: وزیر بهداشت بر لزوم رونق كرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها و امكان بیان آزادانه عقاید مختلف در این مراكز تصریح كرد و اظهار داشت: دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه ها همچون مراكزی هستند كه می توانند در رونق این كرسی ها و تحقق تضارب آراء اثرگذار باشند.به گزارش زارا به نقل از ایسنا، سید حسن هاشمی در مراسم تكریم رئیس سابق نهاد رهبری در دانشگاه ها و معارفه رئیس جدید این دفتر كه امروز در تالار علامه امینی دانشگاه تهران در حال برگزاری است، تصریح كرد: از نگاه دشمنان وقتی جمهوری اسلامی به پیروزی رسید به این دلیل بود كه وحدت بین دانشگاه و حوزه صورت گرفت كه اگر این امر صورت نمی گرفت این پیروزی بزرگ حاصل نمی شد، چون كه بزرگ ترین اتفاق، اتصال دانشگاهیان با روحانیون بود و شهید مطهری، شهید بهشتی، باهنر، مفتح و بخشی از بزرگان دیگر همچون كسانی بودند كه برای تولید این وحدت تلاش های زیادی كردند.

وی در ادامه خاطرنشان كرد: اوایل انقلاب زمانی كه مشهد زندگی می كردم با بخشی از زندگی رهبری در مشهد كه با دانش آموزان، دانشجویان و دانشگاهیان كه ارتباط دوستانه و نزدیكی داشتند آشنایی داشتم و رفتارهای ایشان را شاهد بودم در واقع این نوع رفتارها از سوی بزرگان و روحانیون سبب جذب دانشگاهیان به روحانیون و در نهایت پیروزی انقلاب اسلامی شد.

وزیر بهداشت تصریح كرد: حضور دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه ها می تواند حیات انقلاب اسلامی را كه در راه علم و تحقیق و آموزش فعالیت می كند به مسیر معنویت پیوند بدهد تا این مراكز بتوانند در هر دو مسیر به وظایف خودشان عمل كنند. در واقع در شرایط فعلی تلاش های زیادی می گردد كه مسیر حركت دانشگاه ها در جهت معنویت كم رنگ شود و ارتباط این مراكز با روحانیون ضعیف تر شود كه اگر این اتفاق بیفتد، مقصر اصلی آن روحانیون خواهند بود.

دكتر هاشمی همینطور تصریح كرد: روحانیون باید اصرار بیشتری برای شكل گیری ارتباط حوزه و دانشگاه و جاودانگی این رابطه داشته باشند و در شرایط فعلی از روحانیون انتظار بیشتری برای تقویت این حلقه ارتباطی می رود كه البته یكی از این وظایف بر عهده دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه ها است و باید این دفاتر در شكل گیری فضای معنوی و رشد بینش سیاسی در محیط دانشگاه و همینطور هدایت فكری تشكل های دانشجویی و دانشگاهی با جدیت تلاش كنند. در این صورت است كه خودباوری، استقلال فكری و رشد شكوفایی در محیط های علمی تولید خواهد شد و در این صورت است كه دانشگاهیان می توانند به موفقیت های بیشتری دست یابند.

به گفته دكتر هاشمی در دوره ای همه جریانات فكری در دانشگاه ها حضور داشتند، فضای غالب این مراكز فضای دل ها بود، ازاین رو گوهرهای درخشان در جمع های دانشجویی برای اهمیت این ارتباط روحانیون و دفاتر نهاد رهبری هستند و هر چه و هر اندازه در این حوزه تلاش بیشتری صورت بگیرد، توفیق بیشتری در دفاتر نهاد حاصل خواهد شد.

وزیر بهداشت تصریح كرد: در دوره ای كه حجت الاسلام رستمی رئیس جدید دفتر نهاد رهبری در دانشگاه ها فعالیت خویش را شروع می كند، بیشتر به تقویت و شكل گیری دانشگاه و نهاد نیاز داریم و امیدواریم هستیم ایشان هم همانند قبل دانشگاهیان و دانشجویان را زیر بیرق خود كه همان بیرق اسلام است، جمع آوری و هدایت كنند.

وی در ادامه بر لزوم رونق كرسی های آزاداندیشی در دانشگاه ها تصریح كرد و اظهار داشت: باید با راه اندازی این كرسی ها در دانشگاه ها امكان اظهارنظر و فعالیت تمامی دانشجویان از گروه های مختلف با تفكرات مختلف را فراهم نماییم، در واقع هنر این است كه بتوانیم افرادی كه در وادی اهداف نهاد رهبری نیستند را در این مسیر هدایت نماییم. امیدوار هستیم در دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه ها به گونه ای پیش بروند كه این محیط را به محل اندیشه ورزی تحقق و تضارب آراء تبدیل كنند و بتوانند آزادانه سئوالات بی شمار خویش را مطرح نمایند.

وزیر بهداشت در انتها تصریح كرد: من جز دفاع از حق، از حجت الاسلام محمدیان در دوران مسئولیاتشان در دفتر نهاد رهبری ندیده ام و امیدوار هستیم حجت الاسلام رستمی هم با حركت در این مسیر بر تحقق اهداف انقلابی در دانشگاه ها و همراهی قشر جوان دانشجو در این مسیر گام های بلندی بردارند.1397/06/20
13:56:01
5.0 / 5
4186
تگهای خبر: بهداشت , تولید , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است