رییس دانشگاه پیام نور اعلام كرد

افزایش ۱۰درصدی شهریه پیام نور، تخفیف ۲۰درصدی برای خرید آنلاین كتب دانشجویی

افزایش ۱۰درصدی شهریه پیام نور، تخفیف ۲۰درصدی برای خرید آنلاین كتب دانشجویی زارا: رییس دانشگاه پیام نور اظهار داشت: افزایش شهریه در این دانشگاه مجوز هیات امنا را می طلبد و تصمیم گرفته شده كه حداقل ۱۰درصد شهریه ثابت و متغیر در همه مقاطع تحصیلی طی سال تحصیلی جدید افزایش یابد و به دنبال آن خدمات هم ارتقا می یابد.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، محمدرضا زمانی در نشست خبری با اصحاب رسانه كه به میزبانی دانشگاه پیام نور مشهد برگزار شد، اظهار نمود: دانشگاه پیام نور بزرگترین دانشگاه دولتی كشور به حساب می آید. حدود ۴۰۰ هزار دانشجو در مقاطع كارشناسی، ارشد و دكتری در ۵۰۰ مركز دانشگاه پیام نور در سطح كشور مشغول به تحصیل هستند. همینطور ۴۰۰۰ عضو هیات علمی و ۱۰هزار نیروی پشتیبان در آن فعالیت دارند.

دانشگاه پیام نور در ۵۴ كشور دنیا شعبه نمایندگی دارد
وی با بیان اینكه دانشگاه پیام نور در ۵۴ كشور دنیا شعبه نمایندگی دارد، عنوان كرد: علاقه مندان به سیستم آموزش عالی ایران می توانند در مراكز پیاك نور در خارج كشور همگام با سیستم آموزش عالی كشور تحصیل كنند.
رییس دانشگاه پیام نور اظهار داشت: ما نیازمند یك سیستم چالاك و كم هزینه كه نظارت در اولویت ان باشد، هستیم تا ضمن واگذاری مراكز خود، نظارت هم بر آن ها داشته باشیم.
زمانی بیان كرد: بر مبنای مصوبه آمایش آموزش عالی در شورای انقلاب فرهنگی و تاكیدات و مطالبه مقام معظم رهبری بر آن، دانشگاه پیام نور سه كمیته آمایش ساختار، آمایش مراكز و آمایش رشته ها را در اواخر سال ۹۶ تشكیل داده است كع با تولید این كمیته ها در مراكز سطح كشور تمركززدایی تولید می گردد.
وی افزود: استان خراسان رضوی، شمالی، جنوبی و سمنان جزو منطقه ۹ آمایش عالی هستند كه در سراسر كشور دبیرخانه هر منطقه تعیین شده تا همدر هزینه ها صرفه جویی داشته باشیم و هم با چالاكی سیستم آموزش عالی كمك نماییم.
رییس دانشگاه پیام نور با تاكید براینكه ما درنظر داریم ماهیت سازمان مركزی دانشگاه را به سازمان سیاستگذارو برنامه ریز تغییر دهیم، تصریح كرد: ما می خواهیم كارهای اجرایی خویش را به مناطق واگذار نماییم و كار اصلی آنان نظارت بر مراكز زیرمجموعه خود باشد و سیاست گذاری ها در سازمان مركزی صورت گیرد.
زمانی خاطرنشان كرد: ۵۰۰ مركز پیام نور در كشور همه در یك سطح قرار ندارند و به لحاظ كیفی نابسامانی هایی در آن ها وجود دارد بنابراین مراكز ما باید ساماندهی شوند تا مناطق محروم و برخوردار هم به یك اندازه از خدمات آموزشی بهره مند گردند. هرمركزی كه قرار باشد ساماندهی گردد، با عنایت به شاخص هایی كه دارد، تغییر ماهیت می دهد یا تبدیل به مركز نوأوری و رشد می گردد.

ایجاد رشته های بین رشته ای در برنامه قرار دارد
وی افزود: خیلی از رشته ها امروز داوطلب ندارند یا اشباع شدند یا موردنیاز كشور نیستند بنابراین ما تلاش می نماییم رشته های بین رشته ای را تعریف نماییم. هم اكنون ۱۵هزار رشته محل داریم كه بعضی از آن ها حدود سه سال است كه دانشجو ندارند و باید با رشته های موردنیاز كشور جایگزین گردند.
رییس دانشگاه پیام نور اظهار نمود: تنها بخشی از حقوق اعضای ما را دولت تامین می كند و باقی باید از درآمد اختصاصی دانشگاه تامین گردد.
زمانی با اشاره به اینكه با عنایت به اینكه اغلب دانشجویان دانشگاه پیام نور وضعیت مالی مطلوبی ندارند و یا كارمند هستند، كمترین میزان شهریه نسبت به سایر دانشگاه ها می پردازند، عنوان كرد: ما با صنودق رفاه دانشجویان صحبت كردیم كه سهیمه وام را برای دانشجویانمان بالا برند. همینطور با چند بانك هم وارد مذاكره شده ایم كه بدون محدودیت تعداد با كارمزد ۲درصد در اقساط۶ماهه تا یكساله وام اعطا كنند تا دغدغه دانشجویان را از پرداخت شهریه كاهش دهیم.
وی بیان كرد: با عنایت به اینكه سیستم آموزشی ما مبتنی بر بستر الكترونیك و اینترنت است ما استفاده از اینترنت در دانشگاه را برای دانشجویان مجانی كردیم و همینطور ۱۵درصد زیرقیمت بازار جهت استفاده آنان در منزل قرارداد بسته ایم.
رییس دانشگاه پیام نور در ادامه از خرید آنلاین كتاب با تخفیف ۲۰درصدی برای دانشجویان پیام نور اطلاع داد.
زمانی تصریح كرد: پذیرش دانشجو در خیلی از رشته ها در بعضی مراكز پیام نور با استفاده از كنكور سراسری و بعضی از مراكز بر مبنای مدرك تحصیلی است. چنانچه دلایل دانشجو قانع كننده باشد می تواند هر شهری كه منتقل شده در همان رشته بدون درنظر گرفتن تفاوت نوع پذیرش امتحان دهد كه این طرح امسال به منظور افزایش رفاه حال دانشجویان انجام شده است.
وی با تاكد براینكه اصل ماموریت دانشگاه پیام نور فعالیت نیمه حضوری و الكترونیكی است، افزود: ما در دانشگاه پیام نور بستر ویدیو كنفرانس خوبی داریم كه زمینه ارتباط اساتید گروه ها در سراسر كشور را فراهم می آورد و امیدوارین این بستر دانشگاه را به سمت كیفیت وپژوهش سوق دهد.
رییس دانشگاه پیام نور خاطرنشان كرد: ما تلاش می نماییم محتوای تولید شده مطالب درسی دانشگاه را بازبینی نماییم و حجم مطالب را معقولانه نماییم و به دنبال آن درحال بررسی ضابطه ها هستیم.
1397/06/08
19:37:42
5.0 / 5
4176
تگهای خبر: تولید , خدمات , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است