آخوندی؛

راهكارهای ۹گانه تعدیل بازار مسكن به دولت رفت

راهكارهای ۹گانه تعدیل بازار مسكن به دولت رفت زارا: وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: بسته پیشنهادی برای تعادل بخشی به بازار مسكن حاوی راهكارهای ۹ گانه، جهت تصویب به دولت عرضه شده است.به گزارش زارا به نقل از مهر، عباس آخوندی در حاشیه جلسه بررسی راهكارهای كنترل بازار مسكن در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با عنایت به التهاب بازارهای مختلف با بخش مسكن داشته است، این نشست برگزار گردید و انتظار داشتیم با استفاده از آن یك بسته كنترل بازار مسكن را تهیه نماییم. بنابراین در این جلسه از تمام افرادذیربط در حوزه مسكن دعوت كردیم تا پیش نویس تهیه شده مورد بحث و بررسی قرار گیرد. نتایج این نشست در شورای عالی اقتصاد با حضور نمایندگانی از سه قوه عرضه خواهد شد.
آخوندی بسته فوری اولیه برای كنترل قیمت ها را در حوزه تشویق های مالیاتی عنوان و خاطرنشان كرد: مبحث دیگر تقویت بازارهای الكترونیكی است با عنایت به اینكه ۳۴۰ هزار افتتاح كننده حساب در صندوق یكم در انتظار دریافت تسهیلات مسكن هستند، بازار خوبی بوجود آمده است كه نیاز به بازاریابی دارد بنابراین مقرر است با استفاده از سامانه ای قیمت و اطلاعات بازار مسكن را به صورت آزادانه در اختیار مردم قرار دهیم زیرا عرضه اطلاعات آزاد در مسكن می تواند فی نفسه در كنترل قیمت ها تأثیر داشته باشد.
وزیر راه و شهرسازی به بحث مالیات بر خانه های خالی اشاره نمود و اظهار داشت: پیشنهاد می گردد این مالیات به جای وضع بر خانه های خالی بر مالیات بر عایدات زمین منتقل شود. ازاین رو مالیات بر عایدات زمین در اولویت برنامه های وزارت راه و شهرسازی است.
به گفته وی مالیات بر خانه های خالی هم مقرر است به شهرداری واگذار شود زیرا اطلاعات بیشتری در مورد مسائل شهری دارند.
وی اضافه كرد: سیاست های حمایتی در بخش عرضه به سمت الگوی مصرف تقویت خواهد شد ازاین رو یكی از پیشنهادات ما اعمال سیاست های تشویقی مالیاتی در بخش ساخت واحدهای كوچك متراژ و طبق الگوی مصرف خواهد بود.
آخوندی از دیگر نقاط مطرح و مصوب شده در این نشست را تقویت بازآفرینی شهری با استفاده از تخصیص اراضی دولتی و مردمی عنوان نمود و تصریح كرد: همینطور در این نشست پیشنهاد شده است بانك عامل بخش مسكن از بانك تخصصی به بانك توسعه ای تبدیل یابد تا قدرت این بانك در شرایط التهاب بازار برای اعمال سیاست های تعادل بخشی به دو طرف عرضه و تقاضا افزایش یابد.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان كرد: این پیشنهادات جمع بندی شده و در جلسه ای به دولت عرضه می گردد. دولت می تواند در بخش مسكن از ابزارهای مالیاتی استفاده نماید. چون هرگونه مداخله غیرمستقیم دولت غیر از فشارهای مالیاتی در نهایت به ضرر مصرف كنندگان خواهد بود.

1397/04/15
13:22:40
5.0 / 5
4742
تگهای خبر: بازار , بانك , قیمت , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است