در آیین بزرگداشت علمی و معرفتی استاد فقید عنوان شد؛

از علم دكتر احمدی بهره چندانی نبرده ایم، استاد مظهر جهاد و مجاهدت در زندگی بود

از علم دكتر احمدی بهره چندانی نبرده ایم، استاد مظهر جهاد و مجاهدت در زندگی بود زارا: عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی، مرحوم احمدی را مظهر جهاد و مجاهدت در زندگی توصیف و تصریح كرد: ایشان فردی اسوه و نمونه و همچون علمایی بود كه تعداد آن ها روز به روز كمتر می گردد.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دكتر غلامرضا اعوانی در آیین بزرگداشت علمی و معرفتی استاد فقید دكتر احمد احمدی كه امروز با حضور دكتر غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، آیت الله علی اكبر رشاد رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، دكتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه رئیس موسسه پژوهشی حكمت و فلسفه، نجفقلی حبیبی، محمدعلی كی نژاد، فرزندان مرحوم دكتر احمدی، علی متقیان مدیرعامل خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و دیگر اساتید حوزه و دانشگاه در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار شد، دكتر احمد احمدی را از بسیاری جهات نمونه و اسوه دانست و اظهار داشت: ایشان همچون حضرت رسول كه بعنوان اسوه معرفی شده، نمونه هستند و علما هم باید وارث به حق حضرت رسول باشند.
وی اخلاص نیت برای خدا را اصلی واحد در تمام ادیان نام برد و با اشاره به اینكه خداوند بهترین جمع بین ظاهر و باطن است، تشریح كرد: اغلب مردم متظاهر هستند و ظاهری بهتر از باطن دارند. این در شرایطی است كه ظاهر و باطن برخی افراد یكی است؛ مرحوم احمدی همچون افرادی بود كه باطنش از ظاهرش بهتر هم بود.
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی جامعیت را یك خصوصیت لازم برای اهل علم عنوان و تاكید كرد: یكی از آفت های حوزه و دانشگاه این است كه افراد فقط در یك حوزه تخصص دارند.
اعوانی جامعیت مرحوم احمدی را در جمع بین حوزه و دانشگاه، بین فلسفه اسلامی و غربی و هم تسلط بر چندین زبان عنوان نمود و اضافه كرد: خصوصیت دیگر ایشان امانت داری جمعی و امانت در اموال عمومی بود.


از علم استاد احمدی بهره لازم را نبرده ایم
نجفقلی حبیبی، استاد دانشگاه و پژوهشگر فلسفه اسلامی هم در این مراسم با اشاره به اینكه كتاب بن لایه های شناخت دكتر احمدی نیاز به شرح مفصل دارد، سبك این كتاب را فشرده نویسی عنوان و خاطرنشان كرد: آنچه مایه تأسف است، این است كه از مظهر علم ایشان چه در دانشگاه و چه در حوزه چندان كه باید استفاده نكرده ایم.
وی در انتها ابراز امیدواری كرد تا فضایی فراهم گردد كه مرحوم احمدی و آثار ایشان در فضای علمی و فلسفی كشور بیش از پیش مطرح شود.1397/03/29
15:07:00
5.0 / 5
4482
تگهای خبر: دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است