رییس دانشكده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مطرح كرد؛

ظرفیت مطلوب دانشكده علوم ورزشی برای جذب دانشجویان خارجی

ظرفیت مطلوب دانشكده علوم ورزشی برای جذب دانشجویان خارجی زارا: رییس دانشكده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد اظهار داشت: با عنایت به اینكه این دانشكده از ظرفیت مطلوبی به لحاظ اعضای هیئت علمی متخصص، امكانات و تجهیزات برخوردار است، برای برخی كشورها به خصوص كشورهای همسایه جذابیت ویژه ای دارد.


دكتر مهدی سهرابی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، در مورد پذیرش دانشجویان خارجی در این دانشكده اظهار نمود: دانشجویانی از كشورهای عراق، سوریه و افغانستان در دانشكده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد مشغول به تحصیل هستند.
وی در مورد سبقه دانشكده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی عنوان كرد: از سال 1366 گروه تربیت بدنی در دانشكده علوم تربیت و روانشناسی كار خویش را آغاز كرد؛ در سال 72 از دانشكده علوم تربیتی و روانشناسی جدا شد و به صورت مستقل فعالیت خویش را در قالب دانشكده تربیت بدنی و علوم ورزشی ادامه داد.
رئیس دانشكده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد اضافه كرد: ابتدا این دانشكده تنها در مقطع كارشناسی دانشجو می پذیرفت، اما به مرور در مقطع كارشناسی ارشد و دكتری هم دانشجویان متقاضی پذیرفته شدند، همینطور در سال 83 مقطع تحصیلات تكمیلی را راه اندازی كردیم و هم اكنون نسبت دانشجویان ارشد و دكتری با دانشجویان كارشناسی برابر است.
سهرابی افزود: در این دانشكده 23 عضو هیئت علمی فعالیت می نمایند كه از این تعداد حدود 4 نفر در مرتبه استادی، 8 نفر در مرتبه دانشیاری و 11 نفر استادیار هستند و هم اكنون 580 دانشجو در این دانشكده مشغول به تحصیل هستند. در طول سال تحصیلی حدود 4 هزار دانشجو از سایر دانشكده ها در سطح دانشگاه از سرویس تربیت بدنی عمومی عرضه شده توسط دانشكده علوم ورزشی استفاده می نمایند.
وی خاطرنشان كرد: دانشجویان مقطع كارشناسی ارشد در گرایش های رشد حركتی، یادگیری و كنترل حركتی، مدیریت راهبردی در سازمان های ورزشی، فیزیولوژی فعالیت بدنی و تندرستی، فیزیولوژی ورزشی كاربردی، صدمه شناسی و حركات اصلاحی و دكتری گرایش های بیوشیمی و متابولیسم ورزشی، رشد حركتی، یادگیری حركتی و مدیریت راهبردی در سازمانهای ورزشی تحصیل می كنند.1397/01/26
14:47:59
5.0 / 5
4440
تگهای خبر: دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است