رییس كل سازمان مالیاتی اعلام كرد:

كاهش نرخ مالیات بخش مولد به ۲۰ درصد، شناسایی ۳۰۰ هزار مودی جدید

كاهش نرخ مالیات بخش مولد به ۲۰ درصد، شناسایی ۳۰۰ هزار مودی جدید زارا: رییس كل سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: این سازمان آمادگی اصلاح نرخ بخش مولد كشور از ۲۵ به ۲۰ درصد را دارد و در این زمینه برای خروج از ركود می توان گام برداشت.


به گزارش زارا به نقل از پژوهشكده پولی و بانكی، سیدكامل تقوی نژاد در یازدهمین همایش سیاست های مالی و مالیاتی كشور اضافه كرد: در زمینه توسعه و تكمیل نظام اطلاعات مالیاتی گام برداشته ایم و امسال ۳۰۰ هزار مودی جدید شناسایی شد.
وی تصریح كرد: با تكمیل اطلاعات مالیاتی در مبارزه با فرار مالیاتی حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان مالیات مطالبه شد.
معاون وزیر اقتصاد خاطرنشان كرد: مدیریت اصولی در این بخش به توسعه نظام مالیاتی منجر می گردد و از روش های سنتی امكان فعالیت وجود ندارد.
اهداف مالیاتی در همه دنیا یكسان است
رییس كل سازمان امور مالیاتی اعلام نمود: نگاهی به عوامل اثرگذار بر نظام مالیاتی نشان داده است كه اهداف در تمام كشورها یكسان است و باز توزیع درآمد در این بخش مورد توجه است.
وی با اشاره به اینكه مالیات از متغیرهای كلیدی كشور است، اظهار داشت: دولت ها برای انجام وظایف ذاتی خود، به منابع مالی نیاز دارد.
رییس كل سازمان مالیاتی اظهارداشت: سیاست گذاری در این بخش همواره دغدغه بوده و برای این منظور باید از اهداف و كاركردهای مالیاتی آگاهی داشته باشیم.
تقوی نژاد اضافه كرد: درباره شاخص نسبت مالیاتی دستیابی به شاخص ۱۵ تا ۲۰ مطرح است و همه اركان تصمیم گیر باید در این بخش فعالیت داشته باشند. چالش ها را می توان در اقتصاد كلان، سیاست ها و قوانین مالیاتی دنبال كرد.
سیاست گذاری ها حمایت همه جانبه
معاون وزیر اقتصاد با اشاره به سهم بالای گروه های معاف از مالیات، پدیده كد فروشی، رواج حساب های اجاره ای و وضعیت نامناسب ارز بعنوان چالش ها یاد كرد و اظهار داشت: در سیاست های كلی نظام اقتصادی كشور كه مورد تاكید مقام معظم رهبری است، سیاست گذاری ها حمایت همه جانبه مورد نیاز است.
وی، نبود پایگاه جامع اطلاعات را مورد اشاره قرار داد و اضافه كرد: در چالش های سیاست گذاری باید به نبود یك مرجع در سیاست گذاری اشاره نمود.
تقوی نژاد اظهار داشت: ناكارآمدی نظام فعلی مالیات بر درآمد و اثرگذاری آن بر سایر بخش ها به درستی مشخص نمی باشد.
معاون وزیر اقتصاد بیان داشت: فهرست بلندی از معافیت ها داریم و ما امروز می خواهیم بدانیم از چه گروه هایی می توان مالیات دریافت كرد.
چالش وقفه های اجرایی و پرونده های دادرسی
تقوی نژاد خاطرنشان كرد: از دیگر چالش ها باید به عدم استقلال و كمبود منابع مالی و فیزیكی، عدم همكاری در تولید پایگاه آماری جامعه و وجود رویكرد ریسك كه سبب شده تا تكثیر پرونده ها صورت گیرد باید اشاره نمود و آن را مورد بررسی قرار داد.
همچنین رییس كل سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: وقفه های اجرایی و پرونده های دادرسی هم از چالش ها است. نظام مالیاتی در سه دهه اخیر اصلاحات زیادی داشته كه می توان به تصویب قانون مالیات بر ارزش افزوده در سال ۸۷ اشاره نمود.
وی ادامه داد: سیاست های اصل ۴۴ و اقتصاد مقاومتی مسیر حركت نظام مالیاتی را روشن كرده است. اصلاح نرخ های مالیاتی و اصلاح معافیت ها و تدوین قوانین ناظر بر جرایم همچون برنامه های اصلاح سیاست ها است كه بعد از آن اصلاح سیاست های اجرایی برای افزایش تاثیرگذاری مالیات در اقتصاد دنبال می گردد.

1396/12/09
14:21:27
5.0 / 5
5494
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , مالیات , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است