افزایش واردات خودرو

افزایش واردات خودرو به گزارش زارا، معاون وزیر صمت اظهار داشت: واردات خودرو در حال افزایش می باشد و با ورود خودرو های کارکرده هم بازار متعادل خواهد شد.به گزارش زارا به نقل از مهر، منوچهر منطقی در مصاحبه با سیما اظهار داشت: به جهت اینکه تنوع محصولات برقی در کشور افزایش یابد و مشتریان حق انتخاب داشته باشند، ابتدا کار را با واردات خودرو های برقی آغاز کردیم اما به موازات آن بنا شد تا واردکننده ها به بحث انتقال فناوری هم توجه نمایند بطوریکه بتوانند با همکاری کشور مبدا، تولید مشترک داشته باشند.
معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت اظهار داشت: برنامه واردات خودرو های برقی حداکثر تا انتهای سال ۱۴۰۳ ادامه پیدا می کند و پس از آن محصولات برقی داخلی، تجاری سازی و عرضه می شوند.
وی افزود: روند برقی سازی خودرو ها از ۱۰ سال پیش در کشور شروع شده است و برای همین ما امروز نمونه هایی از خودورهای برقی کاملا داخلی داریم که باید به تولید انبوه برسند.
منطقی با اشاره به رشد تولید خودرو از آغاز سالجاری اظهار داشت: سال جاری ۲ خودروساز بزرگ داخلی حدود ۱۴ درصد و خودروسازان مونتاژی حدود ۷۰ درصد رشد تولید داشتند، ضمن این که واردات هم درحال افزایش است و با ورود خودورهای کارکرده هم بازار متعادل خواهد شد.


منبع:

1402/08/25
12:18:52
0.0 / 5
105
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است