تاکید بر حل مسائل رفاهی و خدمات دانشجویی، در ابلاغیه جدید دانشگاه آزاد

تاکید بر حل مسائل رفاهی و خدمات دانشجویی، در ابلاغیه جدید دانشگاه آزاد به گزارش زارا معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل «آئین نامه شورای تعامل و هم اندیشی دانشجو و دانشگاه» را با هدف ایجاد تعامل مؤثر دانشجویان در حل مسائل در رابطه با محورهای «صنفی و رفاهی» و «خدمات آموزشی» برای اعتلای دانشگاه در کلیه سطوح ابلاغ نمود.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر فرزاد جهان بین در «آئین نامه شورای تعامل و هم اندیشی دانشجو و دانشگاه» که به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استانها ابلاغ گردیده، تاکید کرده است: این بخشنامه در امتداد تقویت زمینه های مشارکت، هم فکری و همکاری دانشجویان در محورهای صنفی-رفاهی و خدمات آموزشی در قالب مدیریت اسلامی، ترویج قانون گرایی و مسئولیت پذیری، رسالت ها و اهداف دانشگاه و صیانت از سرمایه های پرافتخار کشور تدوین و ابلاغ گردیده است.
در بخشنامه شورای تعامل و هم اندیشی دانشجو و دانشگاه آمده است: "اصل بنیادی و اساسی پیشرفت و تعالی در هر مجموعه، ارتباط دوسویه مدیران و مخاطبان آن مجموعه است. دانشگاه آزاد اسلامی بعنوان مولود فرهنگی و علمی انقلاب اسلامی و یکی از با اهمیت ترین مراکز تربیت و آموزش نیروی انسانی کشور، همیشه تلاش می کند با بکارگیری دیدگاه ها و پیشنهادهای دلسوزان، خصوصاً دانشجویان، حرکت در راه موفقیت و دستیابی به آرمان های بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را تداوم بخشد.
اهداف تدوین و ابلاغ بخشنامه شورای تعامل و هم اندیشی دانشجو و دانشگاه شامل مواردی همچون تعامل مؤثر دانشجویان در حل مسائل در رابطه با محورهای «صنفی و رفاهی» و «خدمات آموزشی» برای اعتلای دانشگاه در کلیه سطوح و ایجاد بستر ارتباط مستقیم دانشجویان با مسئولان واحدهای دانشگاهی استانها و سازمان مرکزی دانشگاه است.
بر اساس این آئین نامه؛ برگزاری جلسات هر دو هفته یک دفعه، طرح پیشنهادات و ارائه گزارش از وضع موجود و تبادل نظر و هم اندیشی با دانشجویان و دیگر اعضای شورا، هماهنگی و یکپارچه سازی پیشنهادات، انتقادات و راهکارهای دانشجویان در محورهای مطروحه و... ازجمله وظایف شورای تعامل و هم اندیشی دانشجو و دانشگاه است."
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، بر طبق بندهای این آئین نامه؛ شورای مذکور جنبه مشورتی و تعاملی برای اداره هرچه بهتر دانشگاه و ایجاد ارتباط سازنده مسئولان دانشگاه با دانشجویان دارد. همین طور معاون فرهنگی و دانشجویی واحد (رئیس شورا)، معاون آموزشی واحد (عضو)، مدیر دانشجویی واحد (دبیر شورا)، سه تا هفت نفر عضو دانشجویی به انتخاب دانشجویان بر طبق جمعیت دانشجویی واحد و دو تا 5 نفر از اعضای هیأت علمی واحد به پیشنهاد مدیران گروه آموزشی و انتخاب رییس شورا بر طبق جمعیت هیأت علمی واحد، اعضای شورای تعامل و هم اندیشی دانشجو و دانشگاه را تشکیل می دهد.
منبع:

1400/07/19
11:04:23
0.0 / 5
1391
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دانشگاه , زمینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است