معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد:

صنعت فناوری در دانشگاه، نوآوری می آورد

صنعت فناوری در دانشگاه، نوآوری می آورد به گزارش زارا معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه صنعت فناوری در دانشگاه، نوآوری می آورد، خاطرنشان کرد: تبدیل فناوری به نوآوری در کشور جایش خالی است و بهترین فرصت است که این حرکت از دانشگاه آزاد و در این مقطع زمانی صورت گیرد.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی طی نشست یک روزه مدیران مراکز رشد منطقه ۲ دانشگاه آزاد (استان های مرکزی، اصفهان و یزد) که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد برگزار شد، ضمن بازدید از مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد با امکانات این دانشگاه و مرکز همچون ۱۴ هسته، واحد فناور و شرکت دانش بنیان بیشتر آشنا شد.

وی در جلسه ای که با حضور رئیس دانشگاه آزاد واحد یزد و معاونین این واحد به منظور بررسی موضوعات فناوری در این استان برگزار شد، اظهار نمود: یکی از برنامه های مهم این استان ایجاد مراکز رشد اقماری در واحدهای تابعه استان است که زمینه ساز ترویج فناوری در میان کلیه دانشجویان و اعضای هیات علمی استان خواهد بود.

وی ضمن اشاره به کلام مولا علی(ع) که هرکس در آنچه آموخته است بسیار بیندیشد علمش استوار می شود و آنچه را که نفهمیده است می فهمد، به بیان کسب تجاری سازی مدیریتی در حوزه کلان دانشگاه در جهت دستاوردهای دانشگاه آزاد و افق چشم اندازهای این دانشگاه پرداخت.

دهقانی فیروزآبادی اضافه کرد: دانشگاه آزاد کارکرد مناسبتری نسبت به سایر مراکز آموزشی غیر دولتی دارد. روند تغییرات در دانشگاه ها از یک دانشگاه آموزشی و پژوهشی در چند دهه اخیر به وقوع پیوسته و دانشگاه های نسل جدید ظهور یافته اند. تغییرات نسلی در دانشگاه های ایران هم لاجرم باید صورت بگیرد و تحرکاتی صورت پذیرفته است. تغییر نسل دانشگاه های آموزشی و پژوهشی به دانشگاه نسل سه و چهار با مرمت و جهت دهی بسمت یک دانشگاه کارآفرین امکان پذیر است.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: فکرها و برنامه ریزی در دانشگاه را باید مردم بدانند و به آنها اطلاع رسانی شود. تجهیزات و امکانات دانشگاهی باید برای خدمت رسانی به جامعه باشد و محیط دانشگاه محل پلت فرم تبلیغات باشد.

او در آخر با اشاره به اینکه صنعت فناوری در دانشگاه، نوآوری می آورد، خاطرنشان کرد: تبدیل فناوری به نوآوری در کشور جایش خالی است و بهترین فرصت است که این حرکت از دانشگاه آزاد و در این مقطع زمانی صورت گیرد.
به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، در جلسه ای با حضور مدیران مراکز رشد منطقه ۲ شاخصهای ارزیابی و سطح بندی مراکز رشد امسال مورد بحث و بررسی قرار گرفت. از دیگر برنامه های نشست مدیران مراکز رشد منطقه ۲ عرضه گزارش عملکرد آن و پیشنهاد برنامه عملیاتی این مراکز تا آخر سال جاری بود که توسط مدیران عرضه شد. هدف از برگزاری نشست مدیران مراکز رشد مناطق دانشگاه آزاد اسلامی، آشنایی با مشکلات این مراکز رشد، برگزاری دوره های توانمندسازی برای مدیران، بازدید میدانی از فعالیت مراکز رشد و همینطور بررسی برنامه های عملیاتی این مراکز رشد است. همینطور جلسه ای در مورد تبیین برنامه های معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه و آشنایی بیشتر مدیران مراکز رشد با اکوسیستم نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
منبع:

1400/07/18
11:52:34
0.0 / 5
110
تگهای خبر: آموزش , ارز , دانشگاه , زمینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است