اقدام دانشگاه فرهنگیان برای مهارت آموزی ورزشی دانشجویان

اقدام دانشگاه فرهنگیان برای مهارت آموزی ورزشی دانشجویان زارا: معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان، شیوه نامه مهارت آموزی ورزشی دانشجو معلمان به استانها را ابلاغ نمود.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر پرویز انصاری راد درباب ابلاغ شیوه نامه مهارت آموزی ورزشی دانشجو معلمان در دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: بهره ­گیری از توانایی ­ها و ظرفیت های جوانان در برگزاری رویدادها و مسابقات ورزشی و مشارکت در مدیریت اماکن و تجهیزات ورزشی پردیس ها و واحدهای آموزشی سراسر کشور همچون فرصت های شایسته ای است که با اجرای این شیوه نامه برای دانشجو معلمان فراهم می شود.
معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان درباب این شیوه نامه که از طرف اداره کل تربیت بدنی تدوین و توسط استانها صورت خواهد گرفت، اشاره کرد: آموزش رشته های ورزشی به دانشجو معلمان علاوه ­بر این­که شایستگی­ های لازم را برای توسعه نهضت داوطلبی ورزشی و مشارکت در مدیریت رویدادها و مسابقات ورزشی فراهم خواهد کرد، اجتماعی ­شدن، مدیریت اوقات فراغت، خودآگاهی، هویت ­یابی، ارتباط مؤثر، مدیریت بحران و کسب مهارت ­های پیشگیرانه را در دانشجو معلمان پرورش می­ دهد و سبب تربیت معلمانی کارآمد و توانمند با صلاحیت ها و شایستگی ­های عمومی و تخصصی مطابق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش خواهد شد؛ که این امر در امتداد منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.
وی مهارت آموزی ورزشی دانشجو معلمان در دانشگاه فرهنگیان را گامی مهم در امتداد پشتیبانی از پرورش معلم تمام ساحتی دانسته و معلم بالنده را مهترین عامل در مانع زدایی در نظام تعلیم و تربیت کشور برشمرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، با اجرائی شدن طرح مهارت آموزی ورزشی برای دانشجو معلمان رشته علوم تربیتی، بخش زیادی از مشکلات درباب کمبود معلم ورزش در مدارس ابتدایی جبران خواهد شد. آموزگارانی که دوره مهارت آموزی ورزشی را گذرانده اند می توانند به عنوان معلم ورزش دانش آموزان خود انجام وظیفه کنند.

منبع:

1400/04/31
14:24:09
0.0 / 5
52
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است