حداقل و حداكثر حقوق دریافتی اعضای هیات علمی بعد از همسان سازی

حداقل و حداكثر حقوق دریافتی اعضای هیات علمی بعد از همسان سازی معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم به تشریح میزان دریافتی اعضای هیات علمی دانشگاه ها بعد از همسان سازی پرداخت و اظهار داشت: حداکثر دریافتی حقوق اساتید بعد از همسان سازی حدود ۳۳ میلیون و ۷۰۲ هزار تومان و حداقل حقوق هم ۱۲ میلیون تومان خواهد بود.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر محمدتقی نظرپور ضمن تشکر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ در مورد همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه های وابسته به وزارت علوم با حقوق اعضای هیات علمی غیربالینی دانشگاه های وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دقت نظر و اهتمام لازم را داشتند؛ اظهار داشت: این مورد که یکی از دغدغه های نظام آموزش عالی در بدنه آموزشی بود و عدم برقراری توازن و عدالت در پرداخت های یکسان اعضای هیات علمی دو وزارت، در نحوه عرضه و کیفیت آموزش هم اثرگذار شده بود.
وی ادامه داد: بعد از هماهنگی های لازم و تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دریافت مجوز از دستگاههای ذیربط، جزء (۲) بند (و) تبصره (۲) مبحث همسان سازی حقوق و مزایای اعضای هیات علمی دو وزارت انجام شده است که اساسا باید ضوابط و مقررات خاص آن هم رعایت شود.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم عنوان کرد: یکی از دغدغه های نظام آموزش عالی کشور در عدم برقراری توازن و عدالت در پرداخت های یکسان اعضای هیات علمی دو وزارت بوده است که این مورد در نحوه عرضه و کیفیت آموزش هم اثرگذار بود. بعد از ابلاغ ماده واحده، تبصره ها و ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور به دستگاههای اجرایی و دریافت مجوز از دستگاههای ذی ربط این تکلیف قانونی اجرایی شد.
وی تصریح کرد: مسلما اجرای قانون مربوطه، با عنایت به شرایط هر عضو هیات علمی که دارای چه سوابق خدمتی، چه مرتبه علمی و یا دارای چه مسئولیت اجرایی هستند، حقوق متفاوتی هم دریافت می کنند.
نظرپور اضافه کرد: اجرای قانون مربوطه، با عنایت به شرایط هر عضو هیات علمی که دارای چه سوابق خدمتی و یا چه مرتبه علمی هستند، متفاوت می باشد.
دکتر نظرپور همینطور عنوان کرد: بعد از تصویب قانون و ابلاغ آن به دانشگاه ها، به علت تفسیر متفاوت از متن مصوبه، برخی دانشگاه ها مبادرت به صدور احکام نمودند که باعث افزایش حقوق بالای اعضای هیات علمی شد.
وی خاطرنشان کرد: این مورد بلافاصله با ارسال بخش نامه ای از جانب وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در خصوص اینکه حقوق اعضای هیات علمی بعد از اعمال همسان سازی، نباید بیشتر از ۱۵ برابر حداقل حقوق که نهایتا معادل مبلغ ۳۳۷، ۰۲۰، ۰۰۰ ریال (۳۳ میلیون و ۷۰۲ هزار تومان) باشد، تصحیح شد. بنابراین برخی احکام انتشار یافته در بعضی سایت های خبری و فضای مجازی در ارتباط با زمان پیش از بخش نامه ارسالی وزیر علوم است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نظرپور تصریح کرد: نکته قابل توجه اینکه کنترل سقف مبلغ حقوق پرداختی در طول سال ۱۴۰۰ است. بنابراین در صورت اشتباه محاسبه در پرداخت ها امکان اصلاح آن در ماههای آینده و هم تا آخر سال ۱۴۰۰ برای دستگاههای اجرایی میسر خواهد بود.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم همینطور در پاسخ به بعضی از نظرات انتقادی مخاطبان، نسبت به این موضوع، اظهار نمود: پایه و مرتبه اساتید دانشگاه ها با عنایت به ساعات موظف آموزش، پژوهش و مدیریت متفاوت می باشد و این گونه نیست که هر عضو هیات علمی دانشگاه حتما حقوق بالایی دریافت می کند. بعنوان مثال یک استادیار پایه یک در بدو استخدام پس از همسان سازی حقوق با همکاران هیات علمی غیربالینی دانشگاه های علوم پزشکی حداکثر دریافتی اش حدود ۱۲ میلیون تومان است.1400/04/29
12:30:12
0.0 / 5
59
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , دانشگاه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است