تجهیزات نصب دوربین مدار بسته

تجهیزات نصب دوربین مدار بسته زارا: در این مطلب ما به بررسی تجهیزات نصب دوربین مدار بسته در خانه هوشمند می‏ پردازیم.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، به سبب استفاده بیش از پیش از دوربین های مدار بسته، و نیاز به نگه داشتن اطلاعات در مورد خانه هوشمند و این که در اطراف خانه چه می گذرد، این روزها از اهمیت بسیاری برخوردارست. در این مقاله ما به بررسی تجهیزات نصب دوربین مدار بسته در خانه هوشمند می پردازیم.
اگر بخواهید که تمام زوایای خانه هوشمند خودرا زیر نظر داشته باشید، و اطمینان حاصل کنید که کسی در فکر سرقت و یا ورود بدون مجوز به خانه شما نیست امروزه این کار با دوربین های مدار بسته بسیار آسان شده است.
قیمت دوربین های مدار بسته در مقایسه با کاربری آنها بسیار مناسب می باشد و در هر جایی ‏می‏ توانید سیگنال 4G، 3G را دریافت کنید، و ویدئوهایی باکیفیت عالی را حتی در گوشی موبایل خود تماشا کنید.
نحوه نصب تجهیزات شبکه و دوربین مدار بسته به نوع سازنده و برند آن متفاوت ‏می‏باشد، اما تقریباً همه آنها از یک برنامه و روند مشابهی برای نصب و راه‏اندازی برخوردار می باشند که در صورت نیاز با بهره گیری از دفترچه راهنما ‏می‏توانید کلیه مراحل را انجام دهید.
کدام نوع از دوربین های مدار بسته را باید تهیه کنید؟ دوربین سیمی، وایرلس یا wire-free؟
برای انتخاب دوربین مدار بسته سه گزینه وجود دارد:
باسیم: به این معنا است که برای نصب دوربین نیاز به سیم ها برای ارتباط بین دوربین مدار بسته و سایر تجهیزات شبکه مورد نیاز است و برای تامین برق و اینترنت باید از کابل استفاده گردد.
بی‏سیم: به این معنا است که دوربین برای اتصال به اینترنت ‏می ‏تواند بصورت بی‏سیم متصل شود اما به سیم برق نیاز خواهد داشت. در بعضی واقع این دوربین ها با سیم نامیده ‏می‏ شوند برای اینکه برای تامین برق به سیم نیاز دارند.
بدون سیم: این نوع دوربین ها از باتری استفاده ‏می‏ کنند و به هیچ سیم دیگری نیاز ندارند. از آنجائیکه این دوربین ها بدون سیم کار ‏می‏ کنند گاهی اوقات بی‏ سیم نیز نامیده ‏می‏ شوند.
دوربین های مدار بسته که بصورت با سیم متصل ‏می‏ شوند از قابلیت اطمینان بیشتری برخوردار می باشند. اما همیشه موقعیت قرارگیری سیم ها را بررسی نمائید و مقدار سیمی که مورد نیاز است را در نظر داشته باشید.
مراحل نصب دوربین مدار بسته با‏سیم در خانه هوشمند
یک نقطه ثابت روی دیوار را پیدا نمائید.
سیم کشی های موجود را بررسی کنید.
موقعیت های مناسب را بیابید و علامت‏گذاری و سوراخ نمائید.
فقط مطمئن شوید که حفره‏ای را که ایجاد ‏می‏ نمایید به اندازه کافی بزرگ باشد که بتوانید سیم را از آنها عبور دهید اما آنقدر بزرگ نباشد که نتوانید دیگر دوربین را سوار کنید.
اگر قصد دارید تا دوربین های مدار بسته Wi-Fi در خانه نصب نمائید نکاتی وجود دارد که باید مد نظر قرار دهید:
در مرحله اول، باید انتخاب نمائید که دوربین های امنیتی جدید در خانه را در کجا نصب ‏می ‏کنید.
اگر در خانه هوشمند قصد دارید تا دوربین های مداربسته را به کار ببرید باید موقعیت دوربین ها، سنسورها و دزدگیرها و غیره را مد نظر قرار دهید که در موقعیت خوبی از سوئیچ شبکه قرار گرفته باشند.
در کل دو نوع اصلی دوربین مدار بسته از نوع وایرلس وجود دارد: دوربین های مبتنی بر Wi-Fi و دوربین های مبتنی بر بلوتوث. تنظیم دوربین با بلوتوث آسان تر است برای اینکه نیازی به سوئیچ کردن بین شبکه های Wi-Fi نیست.
یک مزیت بزرگ دوربین های مدار بسته بی‏سیم این است که ‏می‏ توان آنها را تقریباً در هر مکانی قرار داد. اما هنوز هم باید مطمئن شوید که محدوده wi-fi، بلوتوث و سایر اتصالات بی‏سیم در موقعیت خوبی قرار گرفته باشند.
در مرحله دوم باید اطمینان حاصل کنید که دوربین های مداربسته در مکان های راهبردی قرار گرفته باشند. شما باید دوربین های بی‏سیم را بصورت زاویه دار قرار دهید تا بتوانند نقاط لطمه ‏پذیر موجود در خانه هوشمند خودرا کنترل نمایند.
این مکان های آسیب‏ پذیر ‏می‏ توانند درب های عقب و جلو خانه، درب گاراژ، پنجره های طبقه پایین و یا هر قسمت دیگری از ورودی های منزل شما باشند.
مورد سوم این است که دوربین های مدار بسته بی‏سیم و سایر تجهیزات امنیتی خانه هوشمند، غالباً بوسیله باتری کار ‏می‏ کنند و به این علت که درگیر با سیم ها نیستند نصب را ساده، سریع و ارزان ‏می‏ کنند.
بنابراین، پیش از آغاز به نصب دوربین مدار بسته خانه هوشمند، باید درباره چه مواردی فکر کنید؟
به طور خلاصه، عوامل مختلفی وجود دارد که باید پیش از نصب دوربین مدار بسته در خانه هوشمند در نظر بگیرید که شامل:
* کدام نوع دوربین مدار بسته (بی‏سیم یا با‏سیم) گزینه درستی برای سیستم امنیتی خانه هوشمند است؟
* اگر به دنبال نصب آسان و ارزان هستید سراغ بی سیم بروید.
* دستگاه های جدید امنیتی خانه خودرا در چه موقعیت هایی باید نصب کرد؟
* مکان های نصب راهبردی خانه خودرا به دقت بررسی کنید.
برخی از مدلهای دوربین های مدار بسته بی‏سیم به هیچ عنوان نیازی به وارد کردن جزییات Wi-Fi ندارند برای اینکه مستقیماً اطلاعات را از تلفن شما ‏می‏ گیرند و یا اسکن ‏می‏ کنند. اما در بقیه موارد، ممکنست لازم باشد که یک کد QR را اسکن کنید یا نیاز باشد که یک کد شناسایی منحصر به فرد را تایپ نمائید. اگر دوربین با Apple HomeKit سازگاری دارد، شاید برای تنظیم و اسکن کد HomeKit به یک IPHONE یا یک IPAD نیاز داشته باشید.
مراحل نصب دوربین مدار بسته بی‏سیم در خانه هوشمند
قبل از هر گونه ایجاد تنظیمات برای دوربین مدار بسته خود، هیچ سوراخی را بر روی دیوارها ایجاد نکنید. برای شروع بهتر است آنرا نزدیک سوئیچ شبکه متصل کنید و سپس آنرا به اتاق ها و یا هر موقعیت دیگری که ‏می‏خواهید منتقل نمائید. در این صورت به آسانی ‏می‏توانید سیگنال های Wi-Fi را بررسی کنید که آیا به اندازه کافی قوی هستند یا خیر.
بررسی سیگنال های Wi-Fi مخصوصاً برای دوربین های مدار بسته که به منبع تغذیه و هم به سیگنال های قوی Wi-Fi نیاز دارند بسیار مهم می باشد.
موقعیت برای هر دوربین مدار بسته از اهمیت بسیاری برخوردارست. برای دوربین هایی که در فضای داخلی نصب ‏می‏ شوند همیشه مد نظر داشته باشید که به دور از پنجره ها باشند چونکه نزدیک پنجره بودن آنها، نور آفتاب و تابش مستقیم آن به دوربین، ‏می ‏تواند کیفیت فیلم را بسیار پایین بیاورد.
دوربین های بیرونی نیز باید به همین صورت باشند، دوربین ها باید در حالت ایده آل خود نصب شوند. درست است که دوربین ها در مقابل آب مقاوم هستند اما آب روی لنز از مشاهده جزییات ویدئو کاهش ‏می‏ دهد.
کدام نوع فضای ذخیره سازی را باید انتخاب کرد؟ محلی یا ابری؟
امروزه بیشتر دوربین ها فضای ذخیره ‏سازی ابری را بعنوان راهی برای جلوگیری از سرقت شواهد و کار کردن ارائه ‏می ‏دهند اما هنوز هم افرادی هستند که فضای ذخیره‏ سازی محلی را به سبب حفظ حریم خصوصی و راحتی کار با آن ترجیح ‏می ‏دهند.
گزینه های ذخیره‏سازی محلی باتوجه به نوع دوربین ها متفاوت ‏می‏ باشد، اما ممکنست شامل این گزینه ها باشد:
کارت های microSD
درایوهای USB
ضبط کننده های دیجیتال ویدئو (DVR)
ضبط کننده های ویدئویی شبکه (NVR)
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1400/04/08
18:16:25
0.0 / 5
154
تگهای خبر: ارز , ارزان , اینترنت , برند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است