مدیركل امور دانش آموختگان خبر داد

امكان بارگذاری سوابق تحصیلی دانش آموختگان در سامانه سجاد

امكان بارگذاری سوابق تحصیلی دانش آموختگان در سامانه سجاد مدیرکل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان از بارگذاری سوابق تحصیلی دانش آموختگان در سامانه سجاد اطلاع داد و اظهار داشت: با توجه عمومی شدن الصاق کد صحت QR Code  به زودی همه دانشگاه های دولتی هم به این سامانه می پیوندند بر این اساس بررسی، تایید گواهینامه و امضاء الکترونیکی دانشنامه ها در یک سامانه انجام می شود.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر سید عبدالحمید انگجی ضمن بیان این مطلب در تشریح عملکرد اداره کل امور دانش آموختگان اظهار داشت: فرایند الکترونیکی شدن ارزشیابی مدارک تحصیلی دانش ‏آموختگان خارج از کشور از ابتدا تا آخر (شامل تشکیل پرونده، بررسی و صدور مدارک) همچون اقدامات مهم این اداره کل در سالهای اخیر به حساب می آید.
وی تصریح کرد: امضای الکترونیکی گواهینامه موقت در چارچوب سامانه سجاد هم اقدام مهم دیگری است که از آغاز سال ۱۳۹۹ با ایجاد پایگاه داده متمرکز و دریافت QR Code اجرایی شده است و دستاورد مهم این فرآیند افزایش صحت، دقت و پاسخ سریع به استعلام صحت مدارک تحصیلی و حذف مکاتبات اداری در این حوزه می باشد.
مدیرکل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان در همین زمینه اظهار داشت: دانش ‏آموختگانی که پیش از سال ۱۳۹۹ ارزشنامه آنها بدون درج QR Code صادر شده، لازم است به پورتال سازمان به نشانی http: //portal.saorg.ir رجوع نمایند و نسبت به ثبت‏نامه اولیه در قسمت خدمات اداره کل دانش‏آموختگان/ دریافت کد صحت ارزشنامه‏های قدیمی خارج از کشور و دریافت QR Code اقدام نمایند.
وی ادامه داد: تغییر ساختار کمیسیون ‏های ارزشیابی از محوریت کشور به رشته محوری، تقویت اعضای کمیسیون‏های تخصصی ارزشیابی و برگزاری کمیسیون های تخصصی ارزشیابی به صورت مجازی از دیگر اقدامات بسیار مهم اداره کل امور دانش آموختگان در حوزه دانش آموختگان خارج از کشور به حساب می آید.
دکتر انگجی اظهار داشت: با همت این اداره کل، ثبت اطلاعات در ارتباط با پایان‏ نامه یا رساله متقاضیان ارزشیابی مدارک تحصیلی در سامانه همانندجویی پژوهشگاه علوم و فناوری ایران (ایرانداک) اجرایی شد. این اقدام گام مهمی در جهت بهره‏برداری دانشجویان می باشد که ارتقاء و پیشرفت علمی کشور را به دنبال دارد. ضمنا در پیشگیری از سرقت علمی ـ ادبی و هم صیانت از حقوق پدید آورنده هم بسیار موثر است.
همینطور وی یکی از موارد مهمی که در سالهای اخیر اداره کل دانش آموختگان به آن اهتمام ورزیده است را بررسی درصد شباهت، کپی برداری رساله / رساله به صورت مستند با استفاده از روش های نوین و کارآمد بین المللی نام برد.
وی انجام سالانه سطح‏ بندی دانشگاه‏های خارج از کشور و شناسایی دانشگاه‏های ممتاز و معتبر در جهت سوق‏دادن متقاضیان به ادامه تحصیل در این دانشگاه‏ها و افزایش نسبی کشورهایی که تابحال نسبت به اعتبارسنجی دانشگاه‏های آن اقدام نشده است را از دیگر اقدامات مهم و مستمر این اداره کل نام برد.
وی تصریح کرد: اهتمام این اداره کل به الکترونیکی کردن امور و کاهش وقت و هزینه متقاضیان تا حدی است که نسبت به طراحی و راه اندازی سیستم نوبت‏دهی جهت ملاقات متقاضیان با مدیر کل از راه grad.Saorg.ir/general اقدام نموده است.
انگجی اظهار داشت: همچون اقدامات جدید و ارزشمند این اداره کل آن است که در جهت حذف رجوع حضوری، کلیه ارزشنامه ‏هایی که از سال ۹۹ به بعد صادر گردیده است، از راه پست ارسال می شود.
وی از عرضه بانک اطلاعاتی دانش آموختگان خارج از کشور شامل مشخصات فردی و تحصیلی دانش آموختگان به دانشگاه های داخل اطلاع داد و اظهار داشت: این اقدام در جهت همکاریهای علمی و پژوهشی دو سویه نخبگان و دانشگاه ها صورت می گیرد. یکی دیگر از فعالیتهای بسیار رهگشا را تهیه کلیپ های آموزشی برای استفاده از سامانه سجاد برشمرد که در این راستا برای متقاضیان جهت ثبت نام متقاضیان در سامانه و هم اعضای کمیسیون های تخصصی جهت صدور رای این اقدام صورت گرفته است.
مدیرکل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان اظهار نمود: این اداره کل در بخش دانش آموختگان داخل هم اقدامات مختلفی را دنبال کرده است که الکترونیکی شدن بررسی صدور تاییدیه تحصیلی و دانشنامه در چارچوب سامانه سجاد همچون این اقدامات است که از سال ۱۳۹۷ به بهره برداری رسیده است.
وی به بررسی و تایید مشخصات دانش آموختگان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی زیر پوشش اداره کل امور دانش آموختگان (داخل) در چارچوب سامانه سجاد اشاره نمود و اظهار داشت: در رویکرد جدید به مدارک تحصیلی کد صحت QR Code تعلق می گیرد.
دکتر انگجی از عمومی شدن الصاق کد صحت QR Code اطلاع داد و اظهار داشت: با اهتمام اداره کل امور دانش آموختگان بزودی همه دانشگاه های دولتی هم به این سامانه می پیوندند و بررسی و تایید گواهینامه و امضاء الکترونیکی دانشنامه ها در یک سامانه انجام می شود. سوابق تحصیلی سالهای ۱۳۸۵ تابحال (۱۴۰۰) کلیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در سامانه سجاد بارگذاری شده است که این اقدام کاهش مکاتبات اداری و رجوع حضوری افراد به سازمان امور دانشجویان را به دنبال داشته است.1400/03/26
22:41:24
0.0 / 5
184
تگهای خبر: آموزش , ارز , بانك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است