در نامه رئیس كمیسیون آموزش مطرح شد

درخواست از نوبخت برای اجرای همسان سازی حقوق هیات علمی دانشگاه ها

درخواست از نوبخت برای اجرای همسان سازی حقوق هیات علمی دانشگاه ها رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه خواهان همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با حقوق اعضای هیات علمی غیربالینی دانشگاه های وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر مبنای قانون بودجه سالجاری شد.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، متن نامه علیرضا منادی رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری به محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به شرح زیر است:
«جناب آقای دکتر نوبخت
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور
احتراما مستحضرید در تمام کشورهای پیشرفته، برای تامین کیفیت آموزش در نهادهای آموزشی کوشش های بسیار جدی صورت می گیرد. هر کشوری که در زمینه آموزش رشد داشته باشد، در زمانی کوتاه اثر مثبت آنرا در توسعه خصوصاً توسعه اقتصادی و رشد تولید ملی خواهد دید. بدین سبب برای حفظ موقعیت خود در توسعه فناوری و تولید دانش بنیان، لازم است به حوزه آموزش و پژوهش توجه خاص داشته باشیم. در این میان رفع مشکلات اصحاب علم و دانش، از اولویت های کشور می باشد.
باوجود پیگیری های مجدانه اینجانب و اعضای محترم کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری و حمایت شایان توجه جنابعالی در تصویب لایحه بودجه کل کشور که نهایت همکاری را در رفع دغدغه اعضای محترم هیات علمی دانشگاه ها نشان دادید، خصوصاً آوردن حکم مدنظر کمیسیون در بند «و» تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، «همسان سازی حقوق اعضای محترم هیات علمی دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با حقوق اعضای محترم هیات علمی غیربالینی دانشگاه های وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی»، متاسفانه با گذشت بیش از ۷۰ روز از شروع سال ۱۴۰۰ و زمان اجرای قانون، تا حالا اقدام موثری در جهت اعمال این حکم در حقوق اعضای محترم هیات علمی وزارت عتف، صورت نگرفته است. خواهشمند است دستور فرمایید تا این حکم از شروع سال ۱۴۰۰ در حکم کارگزینی اعضای هیات علمی دانشگاه ها که نقش بالایی در توفیقات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارند اعمال و قانون اجرائی گردد.»
منبع:

1400/03/12
12:14:19
0.0 / 5
175
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , بهداشت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است