دفتر خدمات نگهداری از سالمند در منزل

دفتر خدمات نگهداری از سالمند در منزل باتوجه به شرایط موجود و اجتناب ناپذیر بودن دوران کهولت و پیری، امروزه نیاز به خدمات نگهداری از سالمند در منزل جزو واجبات زندگی خیلی از خانواده ها شده است.


به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، امروزه ارائه خدمات مراقبت در منزل در خیلی از کشورها، سطح کیفی زندگی میلیونها نفر از سالمندان را در جهان بهبود داده است. با بهره گیری از خدمات پرستار سالمند در منزل، دیگر سالمندان بجای انتقال به یک مرکز مراقبتی یا خانه سالمندان، می توانند در خانه خود، درست همان جایی که احساس خوشبختی و راحتی می کنند به زندگی ادامه دهند. هیچ کسی جز خود این عزیزان و یا خانواده هایشان قادر به درک اهمیت این مراقبت نیستند. هم اکنون تأسیس مراکز مراقبتی و پرستاری معتبر در کشور، مراقبت از سالمندان در منزل را در سراسر شهرها امکان پذیر کرده است. مراقبت از سالمندان حمایت ارزشمندی را به خانواده های آنها ارائه می دهد. به این طریق بازدید مستمر پزشک از این عزیزان سالخورده آسان تر شده و به خانواده ها کمک می نماید تا اوقات بیشتری را در کنار یکدیگر بگذرانند. در عین حال حضور پرستار سالمند در منزل، برای خانواده آرامش خاطر لازم را فراهم می آورد و همین طور خطر فرسودگی روحی و روانی این عزیزان را در دوران سالمندی می کاهد. دفتر خدمات نگهداری از سالمند چیست؟ بطور کلی یک دفتر خدمات نگهداری از سالمند در منزل اهداف بسیار ساده ای را دنبال می کند. این مراکز، مراقبت از سالمندان را برای عزیزانی که می خواهند در محل زندگی خود دوران سالمندی را سپری کنند راحت و لذت بخش می سازند. در عین حال این مراکز قصد دارند نگهداری از سالمند در منزل را برای خانواده های آنها به جریانی ساده و آسان و همین طور بدون استرس تبدیل کنند. رویکرد مراقبت از سالمندان در دفاتر مراقبتی و پرستاری، با تنظیم یک برنامه مراقبت ویژه برای هر مشتری آغاز می شود. بدین شکل مؤسسات نگهداری از سالمند در منزل یک برنامه مراقبت جامع را برای رفع نیازهای منحصر به فرد هر بیمار و باتوجه به شرایط زندگی او شخصی سازی می کنند. بدین سبب این مراکز، پشتیبانی و حمایت مفیدی را دقیقاً به شکلی که مورد نیاز هر سالمند است به او ارائه می دهند. در مرحله بعد باتوجه به جنسیت سالمند و بودجه و زمان لازم برای مراقبت از او، یک پرستار سالمند را از میان گروه پرستاران متخصصی که در اختیار دارد؛ برای متقاضی انتخاب می کند. مؤسسه از نزدیک در جریان فرآیند مراقبت و رسیدگی توسط پرستار سالمند قرار خواهد گرفت. مدیران و ناظرین این مراکز بعد از شروع مراقبت نیز با اعضای خانواده در تماس نزدیک هستند تا خانواده فرد سالخورده اطلاعات درستی از وضعیت عزیز خود داشته باشد. بدین سان به موازات رفع نیازهای این عزیزان، پرستار سالمند گزارشی را از وضعیت جسمی و رفتاری فرد تهیه می کند تا مؤسسه و خانواده او اطمینان حاصل کنند که مراقبت های ارائه شده دقیقاً چه اثراتی بر روی وضعیت جسمی و روحی سالمند گذاشته است. این دفاتر چه خدماتی را برای سالمندان ارائه می دهند؟
شرح وظایف پرستار سالمند در منزل طیف گسترده ای از خدمات و مراقبت ها را در بر می گیرد. این سرویس می تواند شامل نگهداری از سالمند شیفت شب و سفارش های مراقبتی در منزل باشد. اما عموماً باتوجه به وضعیت جسمی و روحی این عزیزان، خدمات ارائه شده بمنظور نگهداری از سالمند در منزل شامل کارهای روزمره شخصی، موارد مراقبت سلامتی و پرستاری، مراقبت و رسیدگی به وضعیت روحی و پرداختن به کارهای سرگرم کننده و مورد علاقه سالمندان است. در عین حال، دفتر خدمات نگهداری از سالمند در منزل برنامه ای را تنظیم می کند که به آسانی با بودجه شما متناسب باشد. مراکز ارائه دهنده خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل همین طور با تیم بزرگ و مجموعه ای متخصص از پزشکان، پرستاران و سایر ارائه دهندگان خدمات بهداشتی همکاری می کند تا اطمینان داشته باشد که برنامه های مراقبتی با دستورالعمل های پزشکی نیز همسو هستند. هزینه خدمات این مراکز چقدر است؟ برای استخدام پرستار سالمند در منزل تهران و یا هر نقطه دیگر در کشور می بایست هزینه ای را متناسب با شرایط مورد نیاز خودتان و سالمندتان پرداخت نمائید. این هزینه شامل مواردی همچون حقوق پرستاری از سالمند، دستمزد مرکز خدمات پرستاری و سایر هزینه های جانبی فرد سالمند می باشد که باید در زمان انتخاب پرستار و خدماتی که توقع دارید آنها به سالمند شما عرضه نماید به آنها توجه کنید. این مبلغ بعد از بازدید کارشناس مرکز مراقبتی طی جلسه ای که با شما خواهند داشت اعلام می شود. اما از مهم ترین عوامل تأثیرگذار بر روی هزینه نگهداری از سالمند در منزل می توان به موارد زیر اشاره نمود. مقطع زمانی مورد نیاز (مراقبت و پرستاری شبانه روزی و یا ۸ ساعت در روز) سن و جنسیت سالمند وضعیت جسمی و سلامتی مدد جو خدمات مورد نیاز این مبالغ ممکنست در مراکز مراقبتی مختلف متفاوت باشد. بعنوان مثال نرخ استخدام پرستار سالمند در منزل تهران با سایر شهرهای هم جوار و کوچک بطور قطع یکسان نخواهد بود. همین طور عواملی مانند تعداد و دفعات مرخصی پرستار سالمند و یا مسافت وی با منزل مددجو نیز در این هزینه تأثیرگذار می باشد. اما به هر حال در هنگام جستجو و استخدام یک پرستار سالمند ارزان اهتمام کنید به معتبر بودن مرکز ارائه دهنده این سرویس و همین طور توانایی و تخصص کادر پزشکی آن آژانس مراقبتی توجه کافی را داشته باشید. چونکه این مهارت مستقیماً با سلامت عزیز سالمندتان در ارتباط می باشد. پرستار سالمند چه مشخصاتی برای استخدام دارد؟
پرستار سالمند برای انجام چنین نقشی باید دارای خاصیت های زیر باشد: رفتار محترمانه قدرت تشخیص مهارت ارتباطی خلاقیت انعطاف پذیری دلسوز و مهربان پرستار سالمند چه وظایفی دارد؟ سالمندان به سبب شرایط جسمی و روحی به خدمات مراقبتی و پزشکی تخصصی تری نسبت به سایر گروه های سنی احتیاج دارند که پرستاری نیز قسمتی از این خدمات است. اما بصورت کلی خدمات نگهداری از سالمند در منزل شامل موارد زیر است: انجام امور نظافتی و بهداشت شخصی تهیه برنامه غذایی سالمند طبق دستوارت پزشک مطالعه و بررسی سوابق بهداشتی و مراقبتی سالمند و به روزرسانی آن کمک به سالمند در حرکت و جابجایی ایجاد فضای صمیمی برای گذراندن اوقات فراغت و برنامه ریزی برای این دوره کمک در انجام امور اداری و مالی یادآوری و تجویز داروها به دستور پزشک پل ارتباطی بین سالمند و خانواده او استحمام سالمند هزینه نگهداری از سالمند چقدر است؟ هزینه استخدام پرستار سالمند در منزل و نرخ نگهداری از سالمند توسط نظام پرستاری و وزارت بهداشت تعیین می شود. با این وجود، دستمزد پرستار سالمند تا حدود زیادی وابسته به شرایط سالمند است و می تواند متغیر باشد. اما معمولاً دستمزد پرستار سالمند در منزل بصورت ساعتی، روزمزد یا بصورت ماهیانه و ثابت محاسبه می شود. از آنجائیکه این پرستاران می توانند انجام اموری همچون بررسی وضعیت درمانی و دارویی سالمند، تغذیه و تهیه غذا برای سالمند، استحمام، گردش، ورزش و انجام امور اداری را برعهده بگیرند؛ دستمزد آنها نیز متغیر است. بدین سبب اضافه کردن هر یک از این وظایف و طول مدت درخواست شما برای دریافت خدمات پرستاری، بطور قطع در دستمزد و هزینه پرستاری که مقرر است بپردازید تأثیرگذار است. آیا این مراکز پرستار کودک هم دارند؟ مراکز مراقبتی و پرستاری تنها قادر به ارائه خدمات نگهداری از سالمند نیستند. بلکه این مراکز با در اختیار داشتن کادر پزشکی و پرستاری مختصص، توانایی ارائه خدمات و خدمات متنوع آزمایشگاهی، درمانی و مراقبتی را نیز دارند. از این سو شما می توانید برای دریافت خدمات مراقبتی همچون پرستار کودک و یا پرستار بیمار به این مراکز مراجعه کنید و از خدمات بی نظیر آنها دراین زمینه بهره مند شوید. استخدام پرستار سالمند در تهران شاید دغدغه خیلی از همشهریان باشد.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1400/03/09
10:06:37
0.0 / 5
359
تگهای خبر: ارز , ارزان , بهداشت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است