معاون همكاری های علمی و بین المللی وزارت علوم خبر داد

تدوین سند برنامه مشترك همكاریهای بین المللی ایران و اتریش

تدوین سند برنامه مشترك همكاریهای بین المللی ایران و اتریش به گزارش زارا معاون همکاریهای علمی و بین المللی وزارت علوم از تدوین سند برنامه مشترک همکاریهای بین المللی دو کشور ایران و اتریش آگاهی داد و اظهار داشت: 70 درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی و 30 درصد اعضای هیات علمی تجربه همکاریهای علمی های بین المللی را دارند.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، عبدالحمید علیزاده در نشست کارگروه علمی مشترک ایران و اتریش که امروز در دانشگاه خوارزمی برگزار شد، بین المللی سازی آموزش عالی را اهداف کلان وزارت علوم دانست و اظهار داشت: ما برای تحقق این اهداف دو رویکرد اساسی بین المللی سازی در خانه و بین المللی سازی در خارج را دنبال می نماییم. در حقیقت مرکز همکاریهای بین المللی وزارت علوم، محورهای همکاریهای دوجانبه بین دانشگاههای ایران و دانشگاههای خارج از کشور، گسترش زبان و ادبیات فارسی و ایران شناسی و عضویت موثر در سازمانهای تخصصی بین المللی را پیگیری می کند.
وی با اعلان اینکه هدف اصلی مرکز همکاریهای علمی وزارت علوم تقویت عرصه دیپلماسی علمی کشور است، افزود: در این راه جهت استفاده از پتانسیل دانشگاه ها، موضوع ماموریت سپاری به دانشگاه ها برای کارهای دو یا چندجانبه با کشورهای خارجی در دستور کار مرکز همکاریهای علمی و بین المللی وزارت علوم قرار گرفت و به همین دلیل بتازگی بخشنامه کارگروه ملی همکاریهای علمی بین المللی در قالب ماموریت سپاری به دانشگاه ها ابلاغ گردید.
معاون همکاریهای علمی و بین المللی وزارت علوم یکی از ماموریت هایی که به دانشگاه ها واگذار شده در حوزه ارتباط با دانشگاه های اتریش است، اضافه کرد: خوشبختانه علارغم تحریم های سنگینی که کشور ما مواجه بوه است اما حوزه کارهای بین المللی ما به روی همه کشورها باز بوده است. همچنان که دانشگاه خوارزمی ماموریت ارتباط با دانشگاه های اتریش را عهده دار شده و کارهای بین المللی در حوزه های علمی و دانشگاهی با راهبری این دانشگاه پیگیری می شود.
دکتر علیزاده از تدوین سند برنامه مشترک همکاریهای بین المللی دو کشور ایران و اتریش آگاهی داد و اظهار نمود: این سند در ۶ محور بینابین دو کشور از سال ۲۰۱۷ تدوین شده و اهداف کلان آن مشخص شده است. ضمن این که عمده ترین مفاد این سند اعمال سیاست هایی تشویقی برای پژوهشگران دانشگاهی است.
وی با اعلان اینکه ۷۰ درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی تجربه همکاریهای علمی های بین المللی را دارند، اضافه کرد: ۳۰ درصد اعضای هیات علمی ما این تجربه را دارند.
معاون همکاریهای علمی و بین المللی وزارت علوم اظهار داشت: همانطور که عنوان شد دانشگاه خوارزمی، کارگروه ملی همکاری با اتریش است و همچون نکات باارزش کارهای بین المللی وزارت علوم این است که باوجود تحریم ها در همه حوزه ها، خوشبختانه کارهای علمی بین المللی با پیگیری کارگروههای علمی برقرار بوده و همیشه دست همکاریهای علمی محققین ایرانی با سایر پژوهشگران خارجی باز بوده مگر آنکه آنها خودشان علاقمند نبودند با پژوهشگران ما همکاری کنند.
منبع:

1400/03/04
22:16:45
0.0 / 5
111
تگهای خبر: آموزش , ارز , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است